Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо телоподаващо, а не електрожен с аргон ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Предлагам да се съберете някъде и да си мерите електродите.
    Безпредметно е. Аз по заваряване мога да си меря с него електрода точно толкова, колкото той с мен написания компютърен код. И никога не съм твърдял нещо друго.

    Единственото с което никога няма да се съглася е да се пишат подмятаници, вместо със същия брой букви да кажеш нещо съществено.
    По тоя повод, още чакам да разбера другите ценни качества на CO2-то, освен ниската му цена. Но явно няма да ме огрее, та ще трябва да търся секретната информация другаде.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Предлагам да се съберете някъде и да си мерите електродите.
      - Защо толкова дълго изчаква с "предложението"???

      .

      Коментар


      • #78
        От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

        Но явно няма да ме огрее, та ще трябва да търся секретната информация другаде.
        Няма нищо секретно. Метода по същество е създаден за машинно заваряване, в последствие се правят умалени мобилни установки, а накрая и съвсем опростени апарати, каквито притежаваме в гаражите си. Предимства има много.,....производителност, ниска цена на консумативите и теловете. При монтаж на метални конструкции, където е необходим голям катет, при всякакви тенекета, конзоли, яки, асмалък, огради, неотговорни тръбни разводки, при стиковане на количество заготовки......и много други екзотики Миг/Маг-а е за предпочитане пред другите методи.

        Коментар


        • #79
          От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

          Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
          .... Миг/Маг-а е за предпочитане пред другите методи.....
          Спарки имаше предвид не сравнение на МИГ/МАГ с други методи , а дали заваряването с СО2 има някакво друго предимство освен ниската цена , спрямо заваряването с газови смеси .

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ....Безпредметно е. Аз по заваряване мога да си меря с него електрода точно толкова, колкото той с мен написания компютърен код......
          Абсолютно съм съгласен


          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          .....
          Единственото с което никога няма да се съглася е да се пишат подмятаници, вместо със същия брой букви да кажеш нещо съществено.
          .....
          Както вече беше споменато някъде преди : темата отдавна е изчерпана. ... а ние по инерция си продължаваме за краставицата и 95-те процента вода . Затова се стигна и до там сериозен човек като Ясен (освен ако не го каза на бъзик ) да пита кво ше стане ако при МИГ метод се пусне защита от 100% аргон .

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ..... Но явно няма да ме огрее, та ще трябва да търся секретната информация другаде....
          ... и за това "подметнах" по-напред в темата : всичко "какво" и "защо" е описано отдавна в учебниците и справочниците . Някои колеги са си направили усилието да качат тази определено НЕ секретна информация не "някъде другаде" , ами баш в този раздел .
          И вместо да уважаваме трудът им , във всяка тема се пита и пише за всичко . И ако е от колеги , търсещи набиране на мин.50 мнения - разбирам , ама то не е така....
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 14-03-15, 11:32.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #80
            От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Спарки имаше предвид не сравнение на МИГ/МАГ с други методи , а дали заваряването с СО2 има някакво друго предимство освен ниската цена , спрямо заваряването с газови смеси .
            Именно. И би се съгласил че може и да бърка или да има празноти в познанията си, стига да види някакви други аргументи в обратна посока, освен че бил избил разни риби.

            Не иде реч за изнасяне на лекции, а за 1-2 изречения.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              - Защо толкова дълго изчаква с "предложението"???

              .
              Такива предложения изникват периодично през годините има-няма откак сме с теб в този Форум (гледам , че е почти по едно и също време) .

              Доколкото подобно предложение все пак се е осъществявало спорадично между колеги от Форума , то е било почти винаги на маса , а от там и неефективността на метода : забелязал съм , че пред шишетата с вино и домашна ракия , плюс неизменното "форумно барбекю" разговорите по заваряване тутакси биват удавяни от по-приоритетни процеси
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #82
                От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ..........По тоя повод, още чакам да разбера другите ценни качества на CO2-то, освен ниската му цена. Но явно няма да ме огрее, та ще трябва да търся секретната информация другаде.


                Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение

                Предимствата на СО2 пред Аr: (При МИГ-МАГ заваряване)

                В сравнение с Ar при заваряване на стомани, осигурява по-добра форма на шева, по-голяма сигурност срещу образуване на пори и по-стабилен дъгов процес. Важно за приложението му в практиката , както вече се спомена е и по-ниската цена........
                П.С. Сетих се още нещо: СО2--то се използва се за защита на повечето тръбно-флюсови несамозащитни телове.
                Последно редактирано от joe007; 14-03-15, 15:57.
                Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                Коментар


                • #83
                  От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                  Това е сравнение на чист аргон с чист СО2. Въпроса беше да се сравнява със смесите за стомана.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                    Е то нито Аргона нито СО2 могат да се сравняват със газовите смеси под общ знаменател. Та нали затова смесите са създадени за да използват предимствата и на двата газа.
                    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                      За нелегирана стомана е добре да е смес или чисто СО2, ама е според зависи......Смес не е задължително разбира се, но трябва да се познава машината с която се работи, за да се заварява, та и чист аргон да е защитата. Спарки с няколко думи няма как да се обясни......по-лесно е ако има конкретен въпрос.....аз бих отговорил, въпреки, че така и не ми вярвате. За легираните, както и неръждястващите /нарочно ги разграничавам/ стомани филма е доста дългометражен и безинтересен. Защитният газ играе роля само и единствено за проникването на плазмата в студеният метал /разтварянето в твърдият разтвор/, както и силата на тока и напрежението по време на запалената дъга. Йоните са еднопосочни /според полярноста на заваряване/ и търсят сродни отрицателни /противоположни/ такива, за да създадът връзка. Активният газ разтваря повечето елементи, инертния ги защитава от положителни заредени такива, както и от халогените/връзката е краткотрайна и неустойчива/. С две думи технологично има норми за избор на газ, а на практика е съвсем друго. С аргон се заварява всичко, стига машината и оператора да са адекватни. По-просто и образно не мога да се обоснова.....нямам дар слово

                      Коментар


                      • #86
                        От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                        Колеги, до тук не разбрахме, има ли мнение на професионален заварчик или тенекеджия. То, темата е всеобхватна, ама знайте, че и тате може и аз го мога,ама козата си иска пръч. Идете при професионалист.
                        WR 250 F, KLX 450 R

                        Нито съм вреден,
                        нито излишен.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                          Може би наистина трябваше да се отговори и по самата тема. Някъде в началото беше споменато, но все пак:
                          Най-добрия вариант за кърпене на кола е МИГ-МАГ, защото:
                          -Може сравнително бързо да му свикне човек и да се справи задоволително.
                          -Справя се в пъти по-добре върху лошо или незачистени детайли от ВИГ (аргона).
                          -Може да се използва само едната ръка, докато с другата се държи или притиска детайл.
                          -Нагрява много по-малко от ВИГ което означава и по-малки деформации в детайлите.
                          -За защитен газ може да се ползва СО2 който излиза по-евтино от аргона (освен това може да си правите и газирана вода )

                          Сигурно ако се замисля и още работи ще изскочат, но мисля че и тези стигат.
                          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                            Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение

                            Сигурно ако се замисля и още работи ще изскочат, но мисля че и тези стигат.
                            Еми замисли се де. Идеята е добра.
                            Добавям . Може да се заварява без маска.Само по слух.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                              Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                              Е то нито Аргона нито СО2 могат да се сравняват със газовите смеси под общ знаменател. Та нали затова смесите са създадени за да използват предимствата и на двата газа.
                              Да, ама точно от там тръгна въпроса. Изявлението ми беше че предимствата на чистото CO2 пред смесите се изчерпват с ниската му цена, на което ми бе отговорено че съм избил някакви риби, а като попитах за подробности ми се отговори че лекциите не били безплатни.

                              Както и да е - няма значение вече.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                                Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                                ...
                                Е несъм толкоз напред да ти обяснявам ,но жокер удебеленото нее вярно.....
                                То и аз не съм напред,ама поне съм пробвал...За протокола само ще спомена,че купих първата си машина март 1991г.От тогава датира познанството ми със Сашо Александров,един от собствениците на Редко.По това време цялата им фирма се помещаваше в една вила в Горубляне.Та,за жокерите ми не се притеснявай.

                                Сега по темата.Имам 17 годишен стаж като автотенеджия.Десет години вече не се занимавам с това,но ще кажа:Няма по добър метод за кърпене на коли от Миг Маг.Нито като цена,нито като качество.Открих го преди 24 години,когато колите основно се кърпеха.Повечето с оксижен....което не е много по различно от Виг,относно щетите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X