Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо телоподаващо, а не електрожен с аргон ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

    Благодаря ти sparkybg !!!
    Ще се справим, имало е и по- трудни неща.
    Благодаря !!!

    Коментар


    • #32
      От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Е сори ! ЛекциЙте ми вече не са безплатни.
      Мда, нищо ново. Да закриваме форума освен....

      ПП: И понеже аз за помощ пари не искам, ето ви документче с конкретни факти и конкретни изводи. Едно от многото.

      И конкретен въпрос към Владо, с кой от изводите в документа не е съгласен? Това са моите аргументи, конкретно. Мога да наслагам сигурно още 10-ина файчета по въпроса, все в тоя дух. Да видим твоите, ако не ти коства кански усилия?
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от sparkybg; 11-03-15, 09:37.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Мда, нищо ново. Да закриваме форума освен....

        Сакън , недей !

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        .....

        И конкретен въпрос към Владо, с кой от изводите в документа не е съгласен? Това са моите аргументи, конкретно. Мога да наслагам сигурно още 10-ина файчета по въпроса, все в тоя дух. Да видим твоите, ако не ти коства кански усилия? .....
        Ами не , не ми костваше кански усилия . Просто си направих труда да прочета този "рисърч" от край до край .

        Ако обаче трябва да рецензирам всяко лабораторно упражнение на студенти по заваряване ,които копваш от нета ( щото за мен въпросното е точно такова) , наистина ще са ми необходими кански усилия .

        Само за твое удовлетворение по горния въпрос ще ти кажа следното :

        - както във всяка наука , така и в заваряването , всеки елемент от технологичните процеси може да бъде подложен на лабораторен експеримент за изследване на определени параметри . И то при най-различни изходни условия , които може да са систематизирани според различни нужди. И то се прави разбира се .
        След това по определена методология резултатите се обобщават статистически . При това може да се разчита на чисто емпирични корелации , на качествени такива , или на "смес" от двата подхода .
        В резултат от горното ( и при всичко това ), все още не може да се говори за генерален извод от направените лабораторни експерименти .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #34
          От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

          В конкретното "лабораторно упражнение на студенти" (първото попаднало ми от google от сигурно 50-ина линка) има химически анализи, снимки и прочие данни, които говорят нещо дори сами по себе си, хич и да не се чете останалото, освен да речем методиката, по кято са правили експеримента.

          А за това че в процеса на анализ на конкретен технологичен процес и изводите от конкретните експерименти свързани с тоя анализ, може да се окаже че по някакъв комплекс от причини (икономически включително) CO2 е най-приемливото решение, никой не го е отменял.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ....В конкретното "лабораторно упражнение на студенти" (първото попаднало ми от google от сигурно 50-ина линка) има химически анализи, снимки и прочие данни, които говорят нещо дори сами по себе си, хич и да не се чете останалото, освен да речем методиката, по кято са правили експеримента.

            .....
            Тъй де . И баш химическият анализ нищо не говори по същество . А то няма и как да е иначе в случая .

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ....
            А за това че в процеса на анализ на конкретен технологичен процес и изводите от конкретните експерименти свързани с тоя анализ, може да се окаже че по някакъв комплекс от причини (икономически включително) CO2 е най-приемливото решение, никой не го е отменял.....
            Значи в някакъв конкретен технологичен процес е приемливо , обаче в общия случай е така :

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ...Телоподаващо НЕ значи CO2. CO2 се ползва единствено заради ефтинджоса и факта че е втечнен, тоест в една малка бутилка побираш количество, която ти стига за доста килограми тел. И с това приключват всичките му предимства.

            Аз отдавна заварявам с 80/20 Аргон/CO2. ......
            Единственото вярно в цитираният пост е първото изречение . В смисъл , под "телоподаващо" се има предвид "механизъм за подаване на тел ".
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #36
              От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Тъй де . И баш химическият анализ нищо не говори по същество .
              Не е само хинически анализ, ами и разрези на заваръчни шевовове, якост, разни неща за окисление, пукнатини и други подобни. Или и това нищо не говори?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                Стига се дърляхте ами кажете може ли на телоподаващото да се пусне аргон и какво ще произлезе от това в заварките?

                Коментар


                • #38
                  От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Стига се дърляхте ами кажете може ли на телоподаващото да се пусне аргон и какво ще произлезе от това в заварките?
                  Чист аргон се пуска за алуминий и други подобни, дето не търпят окислители в газа.

                  За черно (нисковъглеродни ширпотребски стомани) е смес - например Аргон с CO2 (най-често 80/15 - 80/25%) или Аргон с Кислород, но за второто не знам при черно какви са процентите.

                  От това произлиза - видимо, по-малко шлака, по-малко пръски, по-различно поведение на ваната и по-различен профил на проникване(провар). Като че ли иска малко по-чисти детайли. Химичния състав и прочие подробности за качествата на самия шев ги има както във въпросния документ, така и например в сайта на ESAB за конкретния тел, който се ползва. Например за тела, който аз използвам (като състав - нормалния тел като във всяка железария където продават, но без медно покритие), ги има дадени за няколко газови смеси. Лично ползвам 80/20 Аргон/CO2, най-вече заради по-малкото пръски но и заради по-близките механични свойства и състав (поне на хартия, за стоманата някакъв сертификат имам, но на заварките не съм пускал) на шева до основния материал, който предимно заварявам (стомана S355 обикновено).
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                    Може. Никакъв проблем няма. Неръждавейките се заваряват на МИГ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                      Aргонa си е aргон,по -скъп е кaто зaвaръчен процес,по-бaвен ,но фaктa ,че финни прецизни зaвaрки се прaвят смо с него без обрaботкa после нa шевa ,говори сaмо по себе си.Зaвиси и от опитa,с електоженa и нa 1,2. 1.5мм. рядко шлaйфaм зaвaрки ,стоят си добре,нa по-дебел мaтериaл aбсурд дa шлaйфaм.Телоподaвaщото ми хaресвa кaто скорост нa рaботa,но зa сериозен мaтериaл,нямa кaк,дотaм.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Не е само хинически анализ, ами и разрези на заваръчни шевовове, якост, разни неща за окисление, пукнатини и други подобни. Или и това нищо не говори?
                        Е дали пък не ми говори ?!

                        Както и да е . Мога да ти разтълкувам подробно злощастния "нАучен експеримен" , но за да не ставаме досадни и ти е любопитно - само на лична. И изобщо нямаше да се намесвам в темата , ако не беше заблуждаващият ти пост , който цитирах 2 пъти .

                        ...та 2 неща :

                        1. Да заваряваш "черна" стомана (освен ако нямаш изисквания за дизайн , т.е. трябва да "лъскаш" полепналите пръски) , хеле пък при кърпене на автомобилни тенекии с аргон или аргонова смес , си е чисто разточителство. Там с СО2 се е утепало .

                        2. Някои колеги от време на време си правят труда да качват в този раздел литература за всичко по-съществено в областта на заваряването . Обидно е към техните усилия , вместо да се попрочете нещо , да се задават елементарни въпроси .
                        Затова във всяка тема откриваме топлата вода . И по няколко пъти.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                          Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                          Може. Никакъв проблем няма. Неръждавейките се заваряват на МИГ
                          Заварява се на МИГ но не със чист аргон!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            1. Да заваряваш "черна" стомана (освен ако нямаш изисквания за дизайн , т.е. трябва да "лъскаш" полепналите пръски) , хеле пък при кърпене на автомобилни тенекии с аргон или аргонова смес , си е чисто разточителство.
                            Аз за иконимическия аспект на цялата работа изобщо не говоря. Дори напротив - изрично съм споменал че бутилка CO2 изкарва няколко пъти повече от бутилка Аргон/CO2 при еднакви други условия. Цената на кубик смес е съизмерима с цената пълнене на същата бутилка с чисто СО2. Тоест, разликата в цената е нещо като 4-6 пъти. Ако разхода на газ е сериозно перо от разходите за дадена дейност, естествено че и цената сериозно натежава в една или друга посока, само че случая не винаги е тоя.

                            И остави "злощастния" документ - беше просто първия, който ми попадна. Мога още сигурно 20-ина да сваля, включително и от по-сериозни източници, ама мисля няма сми.

                            Нали "дискусията" беше по повод че предимставта на CO2 свършват с цената му. Конкретно до колкото ми е известно тоя метод изобщо е добил популярност именно заради евтиния газ, във времена, в които аргона е бил многогратно по-скъп от сега. Аз за други предимства не знам. Ако можеш да кажеш нещо конкретно по въпроса (сигурен съм че можеш), дали на лично или по друг начин, с удоволствие бих научил нещо ново.
                            Последно редактирано от sparkybg; 11-03-15, 21:34.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                              Заварява се на МИГ но не със чист аргон!
                              Няма грижи и с чист аргон да се заварява.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Защо телоподаващо, а не елекрожен с аргон ???

                                И aз бaчкaм сaмо с чист aргон нa aпaрaтa.Преди годинa нa обект говорих с колеги от другa фирмa ,прaвихa 3 бaсейнa от неръждaвейкa и те си бaчкaхa с чист aргон,рaзменихме опит.Бaсейните сa в хотел до "Руски",мaлко сa кaто супници ,но кaто изпълнение нa зaвaрки и корито сa перфектни,незaвисимо от сложносттa нa изпълнение .Един прaвоъгълен ,двa кръгли ,кaто и трите сa с стaндaртни стъпaлa от метaл.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X