Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против участие на тръбни конструкции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За или против участие на тръбни конструкции

    Темата я пускам, за да може всеки заинтересован да изкаже мнение относно участието на "автомобили" с тръбна конструкция в състезанията на "Bulgaria Trophy Challenge".
    По-точно става въпрос дали е редно или не, такива автомобили да участват в класирането.
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

  • #2
    От: За или против участие на тръбни конструкции

    Не знам дали е редно , но не е коректно спрямо останалите състезатели със заводски изглеждащи машини . Освен това е и нарушение на правилника защото там е записано , че машината е с редовна регистрация и застраховка защото в трасето има асфалтови пътища на които важи ЗДвП . Тръбарките ако искат да участват трябва да са в отделен клас със обособено трасе , но тава няма как да стане и ще продължат да ги пускат в клас Експерт ... Ако може нещо да се направи по въпроса е тръбните конструкции да участват в клас Хоби , където лекото и сравнително скоростно трасе и липсата на екстреми обезсмисля използването на такъв вид машина . Но и това едва ли ще стане , досега само Близнаците са поставили в регламента условието състезателната машина да има външни елементи доближаващи се заводския вид .


    РЕГЛАМЕНТ „КЪРДЖАЛИ 4Х4”

    АВТОМОБИЛ, ПИЛОТ, НАВИГАТОР
    Всички превозни средства участващи в състезанието трябва да имат редовна полицейска
    регистрация и регистрационни номера. Всички пилоти трябва да притежават валидно свидетелство
    за управление на МПС с необходимата категория.


    Според този регламент синята тръбарка която стана победител в Експерт има разпознаваема заводска марка , полицейска регистрация и регистрационни номера
    Последно редактирано от Бакалов; 10-03-15, 12:47.
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #3
      От: За или против участие на тръбни конструкции

      Според моето скромно наблюдение и опит който имам,си мисля че може просто да се направи отделно класиране за тръбарки,а пък да си карат по трасето на експерт

      Коментар


      • #4
        От: За или против участие на тръбни конструкции

        Първоначално публикуван от yanko77 Преглед на мнение
        Според моето скромно наблюдение и опит който имам,си мисля че може просто да се направи отделно класиране за тръбарки,а пък да си карат по трасето на експерт
        Аз също така мисля че е редно, но пък с една или две такива машини за какво класиране говорим. Създаването на отделен клас "Прото" ще реши проблема, но разбира се да има поне 5 участника в този клас, които да си карат по трасето за Експерт. Обаче когато са един или двама, тогава проблема си остава.
        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

        Коментар


        • #5
          От: За или против участие на тръбни конструкции

          Не е коректно да карат с нас.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: За или против участие на тръбни конструкции

            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
            РЕГЛАМЕНТ „КЪРДЖАЛИ 4Х4”

            АВТОМОБИЛ, ПИЛОТ, НАВИГАТОР
            Всички превозни средства участващи в състезанието трябва да имат редовна полицейска
            регистрация и регистрационни номера. Всички пилоти трябва да притежават валидно свидетелство
            за управление на МПС с необходимата категория.


            Според този регламент синята тръбарка която стана победител в Експерт има разпознаваема заводска марка , полицейска регистрация и регистрационни номера
            В Гърция, както и в няколко европейски държави, този въпрос е решен с издаването на състезателни номера от федерацията им.
            За съжаление в България няма тази практика, а от участващите в Кърджали, освен Рулис с тръбарката, беше също и Алекселис (404) и с тези номера имат право да се движат в Гърция, респективно и в България - гърците дойдоха на ход от границата съпроводени от патрулка.
            След като федерацията им издава тези състезателни регистрационни номера, тя им е платила (респективно състезателя) застраховка и т.н. и подлежат на същия режим като другите автомобили. Разликата е, че служат само за предвижване по време на състезание, до мястото на състезание и обратно.
            Т.е. системата е следната - в началото на годината подаваш молба за тези номера, минаваш технически преглед и два дни преди състезанието ги вземаш, после след състезанието до два дни ги връщаш...
            Което значи, че колата е редовна в Гърция, а Гърция е в ЕС, което респективно я прави с регистрация и за ЕС, а България е в ЕС...
            И според мен трябва да има отделен клас, но за съжаление е само една кола за сега и няма как да стане...
            В Трофитата в Гърция са в един клас също...поради липса на други !
            Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 12-03-15, 10:19.

            Коментар


            • #7
              От: За или против участие на тръбни конструкции

              Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
              В Гърция, както и в няколко европейски държави, този въпрос е решен с издаването на състезателни номера от федерацията им.
              За съжаление в България няма тази практика, а от участващите в Кърджали, освен Рулис с тръбарката, беше също и Алекселис (404) и с тези номера имат право да се движат в Гърция, респективно и в България - гърците дойдоха на ход от границата съпроводени от патрулка.
              След като федерацията им издава тези състезателни регистрационни номера, тя им е платила (респективно състезателя) застраховка и т.н. и подлежат на същия режим като другите автомобили. Разликата е, че служат само за предвижване по време на състезание, до мястото на състезание и обратно.
              Т.е. системата е следната - в началото на годината подаваш молба за тези номера, минаваш технически преглед и два дни преди състезанието ги вземаш, после след състезанието до два дни ги връщаш...
              Което значи, че колата е редовна в Гърция, а Гърция е в ЕС, което респективно я прави с регистрация и за ЕС, а България е в ЕС...
              И според мен трябва да има отделен клас, но за съжаление е само една кола за сега и няма как да стане...
              В Трофитата в Гърция са в един клас също...поради липса на други !
              Бай Тодоре приеми ,че да се бъркам у трофито хич не ми е зор ама това дето си го написъл поне в моите очи са откровени глупости и горе долу ми звучи така : които пие пее които пее зло не мисли значи който пие зло не мисли.
              И ако искаш може да направим прост експеримент на Пловдив щом ще идва ще я издебна извън състезанието но когато е в движение на истински основен път и ще я ударя леко с някоя от мойте застраховани по каско коли леко без да я повреждам и ще викнем кат да напише акт на виновния да видим според закона кой е.Навит ли си?
              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

              Sofrace Offroad Team

              Коментар


              • #8
                От: За или против участие на тръбни конструкции

                Незнам в БГ колко тръбарки има.На Шумен 2014 бяха предимно румънци и някой друг турчин за цвят.Така че съдиите на тех.прегледа спокойно могат да ги отделят:ако са до 5 участника карат за кеф,ако са повече им се прави класиране.иииии който иска кара,който не гледа

                Коментар


                • #9
                  От: За или против участие на тръбни конструкции

                  Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                  Бай Тодоре приеми ,че да се бъркам у трофито хич не ми е зор ама това дето си го написъл поне в моите очи са откровени глупости и горе долу ми звучи така : които пие пее които пее зло не мисли значи който пие зло не мисли.
                  И ако искаш може да направим прост експеримент на Пловдив щом ще идва ще я издебна извън състезанието но когато е в движение на истински основен път и ще я ударя леко с някоя от мойте застраховани по каско коли леко без да я повреждам и ще викнем кат да напише акт на виновния да видим според закона кой е.Навит ли си?
                  Евгени, с глупави басове не ми се занимава, а и не съм страна, която издава състезателни номера, нито ги произвеждам - просто казвам каква е ситуацията и какви са правилата, не ги измислям аз, не ги санкционирам аз и т.н.
                  Като си толкова отворен и навит, блъсни го и виж какво ще стане, мене лично ме боли...шлифера...за мен на състезанието ми си има регистрация.
                  На твоето състезание не знам, става твой ангажимент или на който и да е следващ организатор...

                  Първоначално публикуван от yanko77 Преглед на мнение
                  Незнам в БГ колко тръбарки има.На Шумен 2014 бяха предимно румънци и някой друг турчин за цвят.Така че съдиите на тех.прегледа спокойно могат да ги отделят:ако са до 5 участника карат за кеф,ако са повече им се прави класиране.иииии който иска кара,който не гледа
                  Еййй, гениално ! Как не сме се сетили досега, че има толкова просто решение...

                  Коментар


                  • #10
                    От: За или против участие на тръбни конструкции

                    Първоначално публикуван от yanko77 Преглед на мнение
                    Незнам в БГ колко тръбарки има.На Шумен 2014 бяха предимно румънци и някой друг турчин за цвят.Така че съдиите на тех.прегледа спокойно могат да ги отделят:ако са до 5 участника карат за кеф,ако са повече им се прави класиране.иииии който иска кара,който не гледа
                    В България няма тръбарка която кара трофи , всички са в траяла . При повече от 5 екипа карат по трасето за експерт и имат отделно класиране , при по малко от 5 организатора ги прехвърля в клас Хоби /ако има такъв/ и се състезават със участниците в този клас .
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • #11
                      От: За или против участие на тръбни конструкции

                      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                      Евгени, с глупави басове не ми се занимава, а и не съм страна, която издава състезателни номера, нито ги произвеждам - просто казвам каква е ситуацията и какви са правилата, не ги измислям аз, не ги санкционирам аз и т.н.
                      Като си толкова отворен и навит, блъсни го и виж какво ще стане, мене лично ме боли...шлифера...за мен на състезанието ми си има регистрация.
                      На твоето състезание не знам, става твой ангажимент или на който и да е следващ организатор...



                      Еййй, гениално ! Как не сме се сетили досега, че има толкова просто решение...
                      Г-н.Христов,нямам честа да ви познавам лично,но в първият си пост написах,ако сте го прочели естествено,че опитът ми е скромен .Но Вие явно не търпите коментари на хора с малък опит това първо и второ коментарът ми не беше към вас.Така че с интерес ще продължа да следя темата............

                      Коментар


                      • #12
                        От: За или против участие на тръбни конструкции

                        А в хоби викаш ми то тогава да им раздават наградите и готово .
                        ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                        Коментар


                        • #13
                          От: За или против участие на тръбни конструкции

                          Темата е пусната не за конкретно състезание, а става въпрос от тук нататък как да бъде!
                          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                          Коментар


                          • #14
                            От: За или против участие на тръбни конструкции

                            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                            При повече от 5 екипа карат по трасето за експерт и имат отделно класиране , при по малко от 5 организатора ги прехвърля в клас Хоби /ако има такъв/ и се състезават със участниците в този клас .
                            И това е много оригинално...ще останат повече купи и шансове за Експерта
                            Като ще ги правите тия гениални нововъведения, поне предупреждавайте хората да не идват напразно от Гърция или от където и да е и да харчат пари, за да се състезават в ХОБИ...
                            Значи този с тръбарката миналата година като не печелеше състезание не пречеше, а тая година стана проблем, че спечели Кърджали ли ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: За или против участие на тръбни конструкции

                              Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                              И това е много оригинално...ще останат повече купи и шансове за Експерта
                              Като ще ги правите тия гениални нововъведения, поне предупреждавайте хората да не идват напразно от Гърция или от където и да е и да харчат пари, за да се състезават в ХОБИ...
                              Значи този с тръбарката миналата година като не печелеше състезание не пречеше, а тая година стана проблем, че спечели Кърджали ли ?
                              Пак нещо не си разбрал , на никой не пречи тръбарката нито пък става дума за конкретно състезание .
                              Последно редактирано от Бакалов; 12-03-15, 19:50.
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X