Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против участие на тръбни конструкции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За или против участие на тръбни конструкции

    [QUOTE=Владимир Раденков(vladyas);2721829]Темата е пусната не за конкретно състезание, а става въпрос от тук нататък как да бъде![/QUOT

    Че то тая година верига трофи имали?Аз поне не съм видял официална тема за 2015г. класове ,състезания и т.н..Според мен всеки организатор да решава сам за себе си при липса на верига с общ правилник...
    Последно редактирано от unikat13; 12-03-15, 20:10. Причина: асддф

    Коментар


    • #17
      От: За или против участие на тръбни конструкции

      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
      Евгени, с глупави басове не ми се занимава
      Като си толкова отворен и навит, блъсни го и виж какво ще стане, мене лично ме боли...шлифера...за мен на състезанието ми си има регистрация.
      На твоето състезание не знам, става твой ангажимент или на който и да е следващ организатор...
      По принцип мене също ме боли... аз трофи не карам както и не ме интересува кой къде какво и как е спечелил.
      Аз се обаждам по повод на принципа,че има правилник който допуска подобни техники да участват а това дали тяхната регистрация е истинска организатора като цяло не е орган който да проверява това.Но по твойта логика ако някой държава е регистрирала хиликоптер като мпс то ти ще го допуснеш до състезание?
      Тук вече опираме до принцип дали тръбарката е за отделен клас и според мен отговора е да.
      А ако тръгнеме да ги тъниме нещата много малко коли ще бъдат допуснати до състезание.
      Пример е моя нисан който все още си по документи 2.8ТД но ако стане произшествие познай кой ще е виновен?
      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

      Sofrace Offroad Team

      Коментар


      • #18
        От: За или против участие на тръбни конструкции

        Нека задам по-иначе въпроса, защото темата започва да се разводнява. При наличие на машини с тръбна конструкция, къде ще е най-удачно да бъдат включени за участие в дадена надпревара.

        Когато са най-малко 5 такива машини-ясно, в отделен клас " Прототип", но когато са по-малко, къде да карат?
        Не ме разбирайте погрешно. Не става въпрос дали изобщо да карат, а как да им намерим най-правилното място.
        Аз лично съм с две ръце, такива коли да карат в Трофито, та дори и да са в Експерта. Те са атракция както за публиката, така и за самото състезание.
        Миналата година се състезавах в един клас с една от тези машини и няма нищо страшно, макар че в много от ситуацийте има предимство.
        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

        Коментар


        • #19
          От: За или против участие на тръбни конструкции

          [QUOTE=unikat13;2721931]
          Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
          Темата е пусната не за конкретно състезание, а става въпрос от тук нататък как да бъде![/QUOT

          Че то тая година верига трофи имали?Аз поне не съм видял официална тема за 2015г. класове ,състезания и т.н..Според мен всеки организатор да решава сам за себе си при липса на верига с общ правилник...
          Темата не е дали ще има верига или не, но ще пусна друга тема за тези които не знаят!
          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • #20
            От: За или против участие на тръбни конструкции

            Тръбарката е добра машина доста олекотена, с нисък център на тежестта и дава възможност за монтаж на по високи гуми. След поста на Тодор разбрах и че в страни с по дългогодишна демокрация е намерен добър вариант за узаконяване. От тук следва и въпросът ми не е ли по лесно вместо да се монтира предпазна клетка било то вътрешна или външна и се товари автомобилът с допълнителни тръби просто от тях да се изгради конструкция . Явно всички или почти всички европейци са харесали тази концепция защото 90% от автомобилите на Бреслау са тръбарки и то какви.
            Усложнението идва за нас организаторите, че трябва така да измислим трасетата да не се налага да карат по републиканската пътна мрежа а евентуално само я пресичат.
            Според мен тръбарките имат място в трофи състезанията били те единични или във верига защото това е бъдещето, колкото да го отричаме защото сме консерви.
            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
            0896 846 246

            Коментар


            • #21
              От: За или против участие на тръбни конструкции

              Тази тема е "дъфкана" неколкократно с много хора в малки и големи кръгове - хората от "североизтока" знаят и може би помнят.
              Защо да се ограничаваме е основният въпрос , но и пак отиваме в темата - кой ще определя кое какво и защо е ... и пак - отиваме в стари теми - писани, дъфкани и прочие ...
              Въпроса е ясно поставен - За или против - лично мнение - ЗА, разбира се с особенно мнение - в техен клас...

              Коментар


              • #22
                От: За или против участие на тръбни конструкции

                Моето мнение:

                Някой по-нагоре го написа-ако се съберат 5 машини-да им се направи клас.
                Ако не-да карат по трасето на експерта, но без класиране.
                Така според мен е най-честно.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: За или против участие на тръбни конструкции

                  Нека си карат наравно с другите. Ясно е, че няма как да сме на едно ниво. Точно тоя синия като ми събори един камък в Пловдив, си строших механичната лебедка след него, но има стимул.

                  Докато не се съберат бройка, не може да им се прави отделен клас. Да не стане като в Т2, мислех да се местя там да взема и аз една купа.

                  Коментар


                  • #24
                    От: За или против участие на тръбни конструкции

                    Да не стане като в Т2, мислех да се местя там да взема и аз една купа.[/QUOTE]

                    Със Самурая или с УАЗА.

                    Коментар


                    • #25
                      От: За или против участие на тръбни конструкции

                      Нещо темата замря,цялата работа стигна до кривата круша, Айде давайте варианти. Поне за Варна да се реши нещо,макар и експериментално.....

                      Коментар


                      • #26
                        От: За или против участие на тръбни конструкции

                        Пак си пийнах повечко и се престраших да пиша в тази тема . Като участник в този формат (ТРОФИ) от няколко години ми се чини , че със страх подхождаме към дилемата да ги има или не ТРЪБАРКИТЕ . На първо четене какво е ТРЪБАРКА ?


                        3 В 1 ..... Ниско тегло , здрави мостове , голям мотор , (блокажи и завиващ заден мост са екстри за нашите ширини )


                        Опс ,, блокажите отпадат от екстрите , вече са достъпни за всички . Те тъпите Американци са го измислили преди години ама ние поради липса на финанси караме ,,старт от скраба,,



                        Ако има 5 тръбарки да си карат в отдел клас . Ако са по малко да ни трошат канчетата до като се научим в Експерт .
                        ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                        тел. 0889 017703
                        0897 516030

                        Коментар


                        • #27
                          От: За или против участие на тръбни конструкции

                          Това което ще ви пиша е ирония към всички и най вече към Чавдар който ми слагаше наказания:
                          Хора не ви трябват класове в Трофито Пускайте тръбарките заедно с другите. Не налагайте дискриминация на по-големите деца като искат да си играят с по малките в пясъчника. Нищо че нямат редовна регистрация ,нищо че не отговарят на правилника за състезанията и ЗДП, нищо че нямат средства за безопасност. Не ви трябват Клас Прототип,Клас Хоби и др. Не ви трябват класове според големината на двиганеля,не ви трябват класове според лебедките като RFC.
                          Както ми писа тази сутрин един от организаторите
                          Съгласен съм с теб, но участниците не искат и да чуят поне за централен асмалък( тръба над главите, както при кабриото). За в бъдеще трябва да има класове в трофи шампионата, но за да има смисъл от това, трасето трябва да е едно за всички. Непрекъснато прихва. От смях при напъните или неразбирането на някои хора за това, как така е проблем да има шампионат в лесното трофи. Що не направим шамионат и при разходкаджиите с пикниците. Хахах. Вместо екстреми да им пукнем по биричка и т.н.
                          Замислете се и гледайте за бъдещето а не се връщайте в праисторията.
                          Едно трасе- много класове,правилник работещ, автомобили които се строят по предписания а не Стъкмистика според фантазията на конструктора.
                          Защо всяка година ще предъвкваме едно и също нещо и никога не правим нищо http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=181007
                          НЕ НЯМА ДА ВИ КАЗВАМ "КАЗАХ ЛИ ВИ" щом искате да стигнете до решенията по трудния начин а не като ви натикват под носа решенията на въпроса. Колко години ви трябват да проумеете кое е правилно.

                          Та пак с ирония "НЕ ВИ ТРЯБВАТ ОТДЕЛНИ КЛАСОВЕ"
                          Последно редактирано от banjo; 20-03-15, 08:38.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #28
                            От: За или против участие на тръбни конструкции

                            Ясно от следващата година и аз съм с тръбарка.Тодор ще ми направи византийска регистрация за да сме в час с модата.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X