Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

    Здравейте Колеги

    Предстои ми покупка на джип бюджета към 6500 от прочетеното в този прекрасен форум и цената на нафтата преди месец се бях спрял на Frontera след 99 2.2dti . Но нафтата се вдигна и се прехвърлих на 2.2 с LPG до колкото съм запознат дизела отива 25лв на 100 за 15лв за газовия , чета че 3.2 може да се сведе до 17-18газ което се преглъща но застраховки и данъци ме притесняват както и подръжката .както и малко по високата цена за придобиване.
    С фронтерата ще похарча почти целия бюджет и последващите разходи ще останат за напред във времето. За това имам и бюджетен вариант Terrano-2 2.4i
    с него пестя почти 2000лв с тях мога да го газифицирам обуя и обслужа веднага .
    Да кажа ,че говоря само за ДБ защото ще се ходи по язовирите и ще си се кара чат пат градско .
    Terrano 2 внос мога да взема за 3000лв без газ Frontera 2,2 с LPG регистрирана 5000лв 3.2 с LPG регистрирана 6500 уж в прилично с-яние и 3-те .За сега не се сещам друго .ако може ще пусна линкове ,може някой да види някой от варянтите стига на не ми ги купи

  • #2
    От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

    Колега много добре си се ориентирал... Аз съм с двете ръце за Тераното случиш ли на мотор ще те надживее страхотно проходим джип и на газ ще ти гори доста прилично. Докато Опела с този мотор ще имаш проблеми .. лично мое мнение.

    Коментар


    • #3
      От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

      Колега де са тези теранота 2, бензин, че и далга база за три бона. Аз след доста чакане и търсене взех моето за 4400 и се спуках от кеф.
      Като собственик на терано съм за него.
      На моето му сложих газов инжекцион (не обикновена газова, а газов инжекцион) и се родих. Вече не се притеснявам колко километра ще мина и къде ще ходя. За разхода няма да споменаван да не се почват спорове.
      Nissan Terrano 2 2.4i

      Коментар


      • #4
        От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

        Първоначално публикуван от niki-gabrovo Преглед на мнение
        Колега много добре си се ориентирал... Аз съм с двете ръце за Тераното случиш ли на мотор ще те надживее страхотно проходим джип и на газ ще ти гори доста прилично. Докато Опела с този мотор ще имаш проблеми .. лично мое мнение.
        Колега, и аз съм на същото мнение.Тераното се слави с много добри двигатели.За Терано 2.7 знам, че е със зъбчатки, но за 2.4 нямам информация.Колегата може да погледне тази тема : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=110762 .Поздрави и успех с покупката !

        Коментар


        • #5
          От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

          Като Опелджия давам глас заФронтерата,но ако има възможност се огледай за Фронтера А ,примерно 96-97 год .Имат климатици и какво ли още не .Б версията е с повече глезотии но с реика не кормилна кутия и още куп нередности.Даже виж тук въвъ форума има една доста прилична с лебедка гуми и т.н.
          Терано 2.4 и ...........Стар като концепция мотор с неразумен разход на гориво .Не виждам въобще с какво превъзхожда Фронтера.Успех.
          РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

          0895шест29410 .

          Коментар


          • #6
            От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

            Защото се коментира разхода на дизелови ОФБ да споделя моят опит - карам втора поредна такава, първата беше 2000 автомат и гореше 8.5-9/100, тази от подписа е с ръчни скорости и се е заковала на 7/100. Това през зимата - за лятото ме е страх да си помисля! Доста се чудих за Терано 2 между двете, но ми се виждат дървени отвътре - което разбира се не е довод за офроуд възможности, просто дразни. При тези променливи цени на горивата е трудно да се сметне коректна цена в лева за 100, но не е 25, а по-скоро е равна на цената на газ! Това при режим 1/3 софийско и 2/3 извънградско с малко офроуд.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

              Фронтера 3.2 върви в коплект с данък 295 кинта и толкова некъде ГО. Разхода, ако я караш с щатни гуми и газов инжекцион може да е в рамките на 15-16, в моя случай е 16-17 с малко по-големи (говоря за извънградско - градско не засичам разход.).

              п.п. разхода е за моята с АСК при ръчната мисля че е около 1.5 л/100 км. надолу.
              Аз глас не давам, щото терано съм виждал само на картинка, но Фронтерата вече я поопознах...На старт и на газ до 100 набира по-бързо от мегана ми
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                Първоначално публикуван от niki-gabrovo Преглед на мнение
                Докато Опела с този мотор ще имаш проблеми .. лично мое мнение.
                Това го чета за сефте
                Първоначално публикуван от petrov_m Преглед на мнение
                Колега де са тези теранота 2, бензин, че и далга база за три бона.
                не може линкове
                Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
                ако има възможност се огледай за Фронтера А ,примерно 96-97 год .Б версията е с повече глезотии но с реика не кормилна кутия и още куп нередности.Даже виж тук въвъ форума има една доста прилична с лебедка гуми и т.н.
                Терано 2.4 и ...........Стар като концепция мотор с неразумен разход на гориво .Не виждам въобще с какво превъзхожда Фронтера.Успех.
                Според мен ОФА е по стара концепци и дървен от Терано 2 ,Тази рейка и куп нередности може ли по подробно.Тая в форума май е къса може ли линк. За разхода на терано също чета за сефте ,че е неразумен
                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                ...
                2.2dti дори и да гори 10 пак са 22-3лв на сто и скъпата помпа също ме спира ,като са 22лв по добре 3.2
                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                разхода се преглъща както казах не е кой знае колко повече от 2.2 данъка и го се разсрочват и олекват определено си заслужава и ме блазни просто изчерпвам целия бюджет и може да стане паметник за определен период от време.
                Нека наблегнем на Тераното 2 2.4i и Фронтерата Б 2.2i ,горе пуснах линк на Тераното ще пусна и на Фронтерата НЕДЕЙ
                Тераното след газификация и регистрация ще си изравни цената с Фронтито по мои сметки

                Коментар


                • #9
                  От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                  Влез на продава .Фронтерата е дълга с климатик и гЪзен инжекцион.Един съвет.Влез в подфорумите Опел и Нисан и огледай плюсовете и минусите .Сам си извади изводи зада решиш.Всеки ще акълува и ще хвали неговото,видиш ли било по и най.
                  РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                  0895шест29410 .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                    Извинявам се за линковете ,заблудих се по други теми.
                    Оказа се ,че фронтерата върви само на газ ,човека казва помпа 120-30лв и е с обикновенна газ ,на Тераното не съм звънял още (за сега не ми се регистрира и газифицира).Продължавам да събирам мнения и продължавам да чета .
                    Да добавя ,че нямам друга кола но карам много рядко градско най вече извън градско и черен.

                    много се подобри офертата за Тераното и утре отивам на оглед внос е 2.4i 94г. уж всичко работи външно и вътрешно няма нищо фрапиращо притеснява ме двигател скорости 4х4 и корозия как да пробвам тези неща

                    Коментар


                    • #11
                      От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                      Първоначално публикуван от 870808 Преглед на мнение
                      Извинявам се за линковете ,заблудих се по други теми.
                      Оказа се ,че фронтерата върви само на газ ,човека казва помпа 120-30лв и е с обикновенна газ ,на Тераното не съм звънял още (за сега не ми се регистрира и газифицира).Продължавам да събирам мнения и продължавам да чета .
                      Да добавя ,че нямам друга кола но карам много рядко градско най вече извън градско и черен.

                      много се подобри офертата за Тераното и утре отивам на оглед внос е 2.4i 94г. уж всичко работи външно и вътрешно няма нищо фрапиращо притеснява ме двигател скорости 4х4 и корозия как да пробвам тези неща
                      Не разбрах от къде си....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                        Не си дaвaй всичките пaри сaмо зa придобивaне, мaкaр и дa ти се струвa перфектен екземплярa.
                        Кaкъвто и дa е той.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #13
                          От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                          Ти тая обява ли гледа? http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=193694
                          Щото пише газов инжекцион,пък и гледам доста прилична.
                          РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                          0895шест29410 .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                            Тераното беше пълен гнилоч ама за 3000лв толкова хубавите искат още толкова пари ,а в такъв случай си предпочитам Фронтера след 99 .Проблема е,че бюджета поизтъня и загледам Фрелендър ,но след малко образоване разбрах за проблема с виско муфа и раздатка равни на цената за придобиване и май ще трябва да порасна за фронтера с ГИ .Ако на някой мо хрумне нещо да драска

                            Коментар


                            • #15
                              От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                              На мен ми хрумна .Никви Фрилендъри,пък биле те и Ланд Роувър.Сега шегата настрана.Фрилендъра и коментираните джипове нямат общо като концепция.
                              РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                              0895шест29410 .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X