Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Материли за изработка на силови брони и защити

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Материли за изработка на силови брони и защити

    Четох в раздела, но не попаднах на подробно инфо - от обикновена черна ламарина/тръби ли се правят броните и защитите, които се изработват и кометират (мернах че има няколко от неръждавейка и дори от леки сплави, но въпроса ми е за другите). В смисъл има ли някакви изисквания за якост, тръбите да са безшеви и разни подобни...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: Материли за изработка на силови брони и защити

    Бронята я правиш си я от какво ти е на теб кеф ... но ако ще правиш защитна клетка силно ти препоръчвам безшевни тръби и НИКАКВИ колена.
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

    Коментар


    • #3
      От: Материли за изработка на силови брони и защити

      Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
      Бронята я правиш си я от какво ти е на теб кеф ... но ако ще правиш защитна клетка силно ти препоръчвам безшевни тръби и НИКАКВИ колена.

      Абе дали са шевни или безшевни , дали колена , стави или рамена ... това е отделна тема . Дет се вика : оставете това на спИцИалиститьи
      Изисквания нещо от якостна гледна точка има ли , това пита колегата Че и на мен ми стана любопитно.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        От: Материли за изработка на силови брони и защити

        Нее - само за брони и защити отдолу ми е питането и практически си харесвам цолаж на тръби или дебелина на ламарината и това е?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: Материли за изработка на силови брони и защити

          Агопе, правиш впечатление на умен човек... недей толкова категорично.

          По темата-зависи каква степен на защитеност се търси.
          Понякога един лист алуминиева ламарина ще свърши работа, а в друг-и 5 мм висококачествена стомана не.
          Ако търсиш защита от храсти и клони-става с всичко което ти дойде наум, даже и по-дебел найлон...
          Ако е за защита от дървета и камъни при преминаване през тях(плъзгане) и няколко надлъжни тръби ще свършат работа, с една ламарина заварена отдолу, а ако смяташ да правиш твърдо кацане върху големи камъни-трябва много сериозно смятане и дебели железа.

          Имайки предвид какво обикновено се кара тук-слагай черна ламарина 2 мм, огъната и изрязана според мястото където ще я слагаш по джипа.
          Ама и тя е силно излишна. По Франко нямам нито милиметър такава зашита, и не съм имал поражения отдолу. Не и такива които щяха да се разминат ако имах защитата. А франко е видял много бой, и то качествен. За мен тези защити(отдолу и отпред) са измислица и начин за душевно спокойствие на собственика на джипа.
          Е, понякога се слагат и за гъзария, та ако случая е такъв-неръждавейката се е утепала...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Материли за изработка на силови брони и защити

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Нее - само за брони и защити отдолу ми е питането и практически си харесвам цолаж на тръби или дебелина на ламарината и това е?
            Епа в такъв случай , ела виж на късата база как е И защита на СК има надеждна даже .

            ПС. Мисълта ми е , че нещата са така , както казва Кольо.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Материли за изработка на силови брони и защити

              Конкретен казус- задната броня (това което е под пластмасата) е на практика исгнило, без съдържания на метал. Идеята ми е силова броня която леко да превишава здравината на щатната + изместване на номера, че след всяко ходене до черешите си го търся, Другото е замяна на пластмасовите кори отдолу - едната покрива автомата и не ми вдъхва доверие, а и вече е почти изпочупена. Като по-далечна перспектива и предна броня - никакво нарочно плъзгане по камъни и никакво кацане самоцелно в/у тях.... м/у другото предната броня напред си е достатъчно здрава за целите ми, но на задна едно дръвче по-тънко от китката и отрязано на около 4-50 см я отпра до половината....
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                От: Материли за изработка на силови брони и защити

                Ами то е било пластмаса, а ти питаш за изисквания за здравина...
                Слагай каквото ти падне, даже 1 мм ламарина, подходящо огъната ще е поздрава от пластмасата.

                Е, бронята няма да е от 1 мм. но от 2 ще си е напълно читава. Най-обикновена ламарина, от първия склад за железа. Много по-важна е изработката отколкото материала.
                А щом няма да ходиш по гадни места-отдолу не ти трябва нищо. Даже може да е и по-добрия вариант отдолу да е отворено-няма да задържаш всевъзможни боклуци върху корите.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Материли за изработка на силови брони и защити

                  Все пак зависи какво очаквате като резултат от намесата в инженерното решение за стандартни защити...Щото нали не е отменен закона за противодействието...
                  Лада нива е пример за това...Бориш с бронята някой храсталак и променяш геометрията моментално,щото имаш яка броня...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Материли за изработка на силови брони и защити

                    Проблемите на гаражните защити са няколко
                    - липсата на оборудване и поради това изработка от прав лист ламарина
                    - обикновено се прави от материал от първата железария с неясен състав
                    - практически никой не си играе да смята устойчивост на удар и се работи на око
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Материли за изработка на силови брони и защити

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      ...има ли някакви изисквания за якост...
                      Има един куп.
                      Много съществена е градацията на приоритетите. Най-коравото (кораво - не в смисъла на жаргона, а в този на механиката и съпромата) нещо в автомобила е рамата (тя има своя аналог в модула на самоносещите к/ции), безсмислено е и е с отрицателни последици да има нещо по-здраво от нея - включително цялостната клетка (освен, ако не е „капсула" но тогава това е рама по същество). Например, ако бронята ще ти пази калниците, тя по този параметър, трябва да е между рамата и тях. Освен материалът като такъв, към „здравината" на детайла има отношение и конструкцията му - геометрия, конфигурация, изпълнение, технологично оборудване и пр. Пластмасата примерно, в този ред на мисли си е напълно законен материал. Като става въпрос за „черешите" и как пластмасовите „кори" почти са изчезнали - ето пример за адекватно към функцията решение. И ако това продължава да ти е заданието - смени си корите със същите.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Материли за изработка на силови брони и защити

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        ....Е, понякога се слагат и за гъзария, та ако случая е такъв-неръждавейката се е утепала...
                        Каква гъзария бе - на Кашкая от едно бордюрче се бяха поразглобили и потрошили пластмасовите 'защити' отдолу (защита срещу прах и вода разбира се)...
                        Като ми казаха цената на нови пластмасови кори реших, че не искам да се гъзарея с пластмаса и сложих 'алпака' 1мм (или 1.5мм - забравил съм вече) на цена 1/3 от тази на пластмасата...
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:025395409.jpg
Прегледи:1
Размер:46.6 КБ
ID:5647047
                        От тогава не е имала проблеми жената с бордюри....

                        А за Джипа според мен защитата от долу е добре да я има - с този пластмасов резервоар навярно и клон може да направи поразия... Ама още не съм стигнал до там да му слагам 'тенекя'..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Материли за изработка на силови брони и защити

                          Според мен първо се повдига джипа,след това се мисли за защита отдолу.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • #14
                            От: Материли за изработка на силови брони и защити

                            Така и не се разбра на какво ще се слага.
                            Намираш си някоя оригинална броня от УАЗ, ГАЗ-53, ГАЗ-66 (подредени по здравина), преработваш я да ти пасне на щайгата за череши, измисляш закрепване, което да се деформира, за да поеме удара и да може лесно да се сменя и мяташ черешите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Материли за изработка на силови брони и защити

                              E, са да уточня - въпреки, че нито съм на ти със сапромата, нито съм некъв изпечен офроудър, ама некои елементарни постановки (като това, че ако бронята е по-здрава от рамата е недобра идея) са ми ясни. Освен това сегашните ми брони и защити са налични, като база, и целта е изработката на малко по-пригодени към използването на Фронтерата (на това ще се слагат) такива. Както казах пластмасовата кора отдолу вече замина, а над нея е автомата - верно нависочко м/у рамата е, но по-добре ще е да го пази нещо по-здраво от пластмаса, а и през месец да свалям брони, за да ги донамествам и да търся по моргите други пластмаси не ми се занимава, а и задната броня така или иначе е пътник.... Уазково-газкови брони не ме интересуват - ако ще преработвам нещо, по-добре базата да е китайските копия на ARB!
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X