Обява

Свий
Няма добавени обяви.

батерия смесител-забавени реакции?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • батерия смесител-забавени реакции?

    купих си батерия смесител за под бойлерчето в кухнята /старата гибиряса/, монтирах я и студената вода е ок, ама топлата като завъртя кранчето потича със закъснение и като затворя кранчето продължава да тече 10-15 секунди и тогава спира !!! що за чунга -чанга ? кой е патил

  • #2
    До: батерия смесител-забавени реакции?

    По гореописания проблем правя следния извод.
    Бойлерчето е от тип отворен съд. Когато пуснеш кранчето обозначено с червено за топла вода. Всъщност пуска студена вода към долната част на резервоара на бойлерчето. Налягането в бойлерчето започва постепенно да се двига, но съпротивлението на изхода - чучура е по-голямо. Затова бойлерчето , което не е предназначено за високо налягане леко се подува, просто е направено от тънка ламарина. Топлата вода , която е в горната част на бойлерчето най после започва да излиза - но с известно закъснение. След това при спиране на кранчето обозначено като кранче за топла вода, спира притока на студена вода /водата с голамо налягане от тръбопровода/ към бойлерчето. Н О ! Бойлерчето е напрегнато надуто с малко повече вода, която постепенно се изтича.

    Къде е проблема? След кранчето за топла вода преди тръбичката която захранва бойлерчето ИМА едно дроселче , втулка с малък отвор. Провери да не е паднала при монтажа на новата батерия.

    Коментар


    • #3
      До: батерия смесител-забавени реакции?

      аз докато не се уверя че съм го вързал правилно новото батериище не смея да включа бойлера в контакта
      ами проблема според мен е , че след като съм затворил крана за топлата вода докрай тече още триийсе секунди и тогава спира . нормално е мисля със завъртането на крана и водата да спира ! а това чудо предпазителя при мен е вързан на студения вход на бойлера, още от време оно, наследил съм я инсталацията

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X