Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба за неправилно паркиране във Виена

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

    За 35 евро дълбоко се съмнявам да те потърсят... Аз имам една абсурдна глоба от 200 евро за превишена скорост от околовръстното на Будапеща (заснеха ме със 111кмч при тъпо ограничение от 80 - ако караш с 80 там, те изпреварват камионите)... Вече 5 години минаха и още не стигнало до НАП.
    В Париж се опитах да си платя една глоба за паркиране (с рентакар) - докато намеря таксова марка, стана време да заминавам... Питах един продавач в "Табак"а на летището, а той се засмя и ми каза да не се притеснявам... После прочетох някъде, че имало традиция новоизбраният президент да амнистира глобите за паркиране
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Яааа , тук имало разбирачи . ... и колко ще са ?



      А коя граница имаш предвид , че ми е любопитно ?
      Не винаги обаче някога на влизане в Австрия и Германия стоят едни дето гледат лошо и на случаен подбор проверяват тези които не им харесват . Проверките са доста подробни . Спира ли са ме и за проверка на магистралата ,понеже ми беше за първи път и явно съм бил доста притеснен на пръв поглед ни придружиха до едно голямо хале в Регенсбург където двама обърнаха целият камион,кабината и ремаркето с краката нагоре а другите двама са занимаваха само с личните и служебни документи . Така че това че не те е яла мечката до момента не значи че всички мечки са вегитарианци . За разлика от БГ мечките тези западните са доста добре организирани и не забравят и знаят как най -добре да докопат това което им е необходимо .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #18
        От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Дори и да не предприемат никакви мерки (малко вероятно), ако колата е на твое име и са те установили като собственик, неминуемо опреш ли до услуги от общината, глобата ще цъфне. Европа вече е едно голямо село и трудно можеш да се покриеш. В момента излизат хиляди тарикати, дето са им отнели книжките по чужбина, а те са ги декларирали за изгубени и са си извадили нови. Ние пък всеки ден изпращаме документи и глоби на чужденци (и не само от ЕС) отнети тук. Съвета ми е ако имаш намерение да се застояваш по Австрия да си оправиш бакиите овреме, че тия не обичат много дребните тарикати и бая сурово ги пляскат.
        Приятел си ми , ама сега все едно слушам ония от НОИ .

        Значи , прав си за това което казваш за книжките и т.н. , ама тук казуса е друг . Колегата Жеко в пост 4 го каза . Оника - също .

        Първо , по- вероятно е да не предприемат никакви мерки , но дори и да предприемат , какво следва ?

        1. В общината ше му цъфне една глоба от 70 лв.
        Ако му трябва документ примерно за пред банката , че не дължи нищо на държавата и може да тегли кредит - ше ги плати , щот няма накъде . Ако не му трябва някаква подобна щуротия - и Боголюб Гагич няма как да го накара да ги плати насила. Хем да е с винтовката на мишената .

        2. Отива , за да се задържи в Австрия .
        Ако го хванат (случайно)на границата (затова питах Оника , щото от към Унгария е много малко вероятно- за разлика ако влиза от Италия де) , ще си плати въпросните 35 евро и ...видерзен!
        ...ако пък се е заседял в Австрия - тогава : Божа работа ! Ако е съвестен и не се наложи да го бройка полицията в компютрите - ок . Ако съгреши нещо : тогава ше му цъфнат многострадалните 35 евра . 70 лв. ....
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
          Не винаги обаче някога на влизане в Австрия и Германия стоят едни дето гледат лошо и на случаен подбор проверяват тези които не им харесват .... .
          Сега , за Австрия ясно , ако влизаш откъм Соцлагера (тия дето викат , че вече го немАло , имат много здраве , както казваше Тато). Ама в Германия ...къде стоят тЕя лошо - гледащи, че откак махнаха границите , по магистралите съм виждал само табела , за да не се объркам в коя държава съм .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

            Сега стоят зад мониторите пак гледат лошо . Между другото, специално в Германия е пълно с цивилни полицаи на коли и мотори по магистралите и снимат в движение.
            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Приятел си ми , ама сега все едно слушам ония от НОИ ....
            Щом казваш.... В петък пуснах данните на двама с врачанска регистрация на кака ти Лучия Маурер от някакво австрийско кметство, дто даже и не съм го чувал. Та същата тая кака толкова се е ентусиазирала, че е разпратила писма до областните съдилища из цяла България и ние получаваме исканията и направо под формата на разпореждания от областен съд. Ма него може и да го пожалят за тия 35 евра, кой знае....
            Последно редактирано от kuzdov; 08-03-15, 21:00.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #21
              От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              ........Ние пък всеки ден изпращаме документи и глоби на чужденци (и не само от ЕС) отнети тук...
              Ей, вече се чуствам морално удоволетворен и с леко приповдигнато чувство на гордост от българското ми гражданство! Мен веднъж ме спряха в чужденеция и ми взеха книжката (на първия работен ден ми я върнаха след доста преборени бюрократични пречки и платена глоба) а баджанака ми (грък) си джитка яко и когато го гепят се разминава с въртене на очи и неколко думи на умишлено развален български. Е, в някои случаи и с почерпка де...

              Абе не са ли срамота подобни теми - и аз не съм ангелче, ама гепили те, гепили?!?
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #22
                От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Сега , за Австрия ясно , ако влизаш откъм Соцлагера (тия дето викат , че вече го немАло , имат много здраве , както казваше Тато). Ама в Германия ...къде стоят тЕя лошо - гледащи, че откак махнаха границите , по магистралите съм виждал само табела , за да не се объркам в коя държава съм .
                Повтарям отново , но бъди сигурен че няма да потретя .Стоят едни на границата ,слагат ограничение 20 км и цялата колона минава през тях ,избират тези които смятат че не им харесват и ги отделят настрани за проверка . Отделно има черно бмв с четирима вътре които си стоят на паркинга м/у Австрия и Германия и наблюдават . Понякога съм ги засичал и на км от границата да си наблюдават и да проверяват съмнителни . Това че не си ги виждал до момента и не си имал вземане даване с тях е добре за теб . И не бъди категоричен в нещо което не можеш да бъдеш на сто процента сигурен . Сигурен съм че за хора на които не им се е налагало по няколко пъти в месеца да минават пътя от БГ до западна Европа и обратно това което в момента пиша им се струва нереално .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #23
                  От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                  Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                  ...Стоят едни на границата ,слагат ограничение 20 км и цялата колона минава през тях ,избират тези които смятат че не им харесват и ги отделят настрани за проверка . .... .
                  Това е т.нар. холандски метод или както му викаме ние широкообхватен контрол. Прави се съвместно с митници, криминални, наркотици и т.н. Може да се правят проверки на избирателен принцип, а може и да се вкарва в кошарата всичко, дето е на пътя и да се рови наред.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #24
                    От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                    И аз да питам: В България, покана за плащане на глоба, сложена на чистачките, обикновено се игнорира. Как е в Австрия и каква е гаранцията, че не я е духнал вятъра? Туй, за вятъра, как се приема извън България?
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #25
                      От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                      Със сигурност ако се ожалиш пред австрийски съдия, че вятъра ти е духнал честитката и ти хабер си нямаш за нея, той ще си скъса тогата и ще избухне в ридания. Даже може и да ти плати глобата от джоба си и да ти даде нЕкой австрийски леФ да си имаш....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #26
                        От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Това е т.нар. холандски метод или както му викаме ние широкообхватен контрол. Прави се съвместно с митници, криминални, наркотици и т.н. Може да се правят проверки на избирателен принцип, а може и да се вкарва в кошарата всичко, дето е на пътя и да се рови наред.

                        Абе да ти кажа , то и пак ние си му викаме "холандски метод" , щото съм питал познати холандци и те просто вдигат рамене .
                        Иначе методът е действително широкообхватен , както си го описал : съвместно митници , полиция и т.н. НО . Обикновено се действа по сигнал , или акция , която е целенасочена .
                        А тук преди време на път за София ме спират по този "метод" , наред с десетина автомобила . Поне 20 полицая - и униформени и цивилни ... при мен не щеш ли подхожда познат полицай ( за негова чест - участваше в успешен случай по разкриване на кражба на фирмено имущество от фирмата ми) . Питам : Кво става , да не са гръмнали някой , та са ви вдигнали на юруш ? А той : абе не , ама ...холандски метод . Няма как , дай да видя застраховката и прегледа ....

                        ...Наркотици ? Бандити ? 5 лева ? ...
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                          Тоя метод го използва само Пътна полиция у нас. Миналата година аз също съм участвал в 4-5 такива мероприятия. Проверката я прави пътен полицай, но ако забележи нещо интересно се включват и другите. Камионаджиите пък ги проверяват предимно ИААА, но ако открият нещо в компетенцията на други служби им предават щафетата.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #28
                            От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Тоя метод го използва само Пътна полиция у нас. ....
                            E при "ония хора" пък е обратното . Това имах предвид . Тук - труд , нерви , разходи ... за да хванат един мангал с неплатена гражданска . Там - съмнителни (както казва колегата , дето не иска да потретва) и замесени в афери и т.н. ... демек : гонят големите риби. Никой до сега там не ме е спирал , за да ме пита : "За къде пътуваш " ?

                            ...ама излязохме от темата . Наздраве , че утре трее да се бачка
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                              По-добре си я плати, че може да ти излезе солена.
                              И не бъдете толкова сигурни за лихвите.
                              Те затова ни имат за цигани навсякъде.
                              Щото сме си.
                              Не че те са цветя...

                              Аз бих се срамувал да задам такъв въпрос тук.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Глоба за неправилно паркиране във Виена

                                Бе "мангала" не е само един, ама ... Освен това тия мероприятия не са самоинициатива на нашенски управници, а са тематични и се планират от Европол. Примерно днес се работи за скорост, утре се проверяват автобуси, вдругиден камиони....
                                П.П. Ако са ти доскучали обичайните въпроси, пробвай да се дегезираш с брада на 3 дена, черни цайси посред нощ, нахлупена бейзболна шапка и ланец като от тоалетно казанче. Ако караш и някое дръгливо БМВ със затъмнени джамове, забавлението ти е гарантирано...
                                Последно редактирано от kuzdov; 08-03-15, 23:14.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X