Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко на север

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко на север

    И така Стефчо,мойто момче ще се опитам да зарадвам твоето безкрайно любопитство.


    Планът за това пътуване,беше много прост.
    Трябваше да прелетя от Берлин до Бургас,да си взема мотора и да покарам до Норд Кап,като навръщане се прибера в Берлин,за по напряко през Прибалтийските републики и Полша.
    Денят 14юни,сабахлян.Няма го малкия талон.след няколко часово търсене,се сетих че оставих някакви документи на Васко.Там е.

    Посоката е Иделево,за срещата със онази холандска откачалка Sjaak Lucassen,и много други готини хора,сред които и ти Стефчо моето момче.











    Следващия ден бе за Трансалпина.
    Ферибота на Оряхово,ме изчака да си сменя всичките левове и потегли.На отсрещния бряг,аха да запаля и пълно с дим.Стигнах до румънската митница и докато ми проверяваха документите,реших да изгася да видим ,ще запали ли или да се връщам.Ни стон ,ни вопъл,ни нищо.Огледах хубаво стартера и намерих причината.


    Предното пътувнане до Тунис,едната шпилка на стартера се скъса,щото много карам оффроуд със разхлабен стартер.
    След няколко часа ,неможах да го зацепя и се намеси местен бербер,който го зацепи(Ей там Стефчо,моето момче,какво приключение беше).


    Едва сега видях,че го е зацепил погрешно,и захранващия кабел се е заварил за едната шпилка.стартера пак се е разхлабил.
    След правилната сглобка,пак не стана нищо.Започнаха се едни разговори,кой има същия мотор,как да стигне бързо до мен.
    Румънските митничари,гледаха смееха се.Като им казах за къде съм,голям смях.
    докато се чудех,тръгнах по захранващия кабел, и клеймата на релето ,беше изгоряла.Импровизирах и стана.Успокоих се и оставих румънците да сглобяват мотора,а аз бих фалшива тревога.











    Стигнах Портала на Трансалпина,точно там има Лукойл,но не взимат карти,а нямах леи.Гоуем проблем.Викам си от другата страна на планината,ще зареждам,ако стигна.
    След първите завои,влязох във мъгла,върнах се.Трансалпина,ми бе за пръв път и исках да е както трябва.помислих,помислих реших че ще има и други пъти и отпраших.
    Много ми хареса този проход,различен от Трансфаргашан.Официално е затворен,много адвенчър.без маркировка ,непочистен от свлачища и сняг,но все пак чисто нов асфалт.Моето мнение е ,че румънците никога няма да го пуснат
    официално.


















    Както по рано в темата писах,в подножието от другата страна преспах на страхотно място.




    Следващия ден ,мислех да стигна до Краков,но си бяха към то 1000км.Неможах, на смрачаване си взех хубава квартира във полските Татри,на 100км от Краков за 10 Еврака.






    Защо Краков,Стефчо моето момче???
    Преди доста години,имах гадже което учеше задочно в Краков, и много ми го хвалеше.Така и неможах да го посетя тогава.Сега някогашното ми гадже ,е един от най големите ми фенове и вероятно чете.









    уча се за селфи!!!







    нашия папа,който е родом от Краков




    и нещо,много интересно















    Този същия ден,бях решил да стигна до Берлин(800км.),да си почина и по обяд на следващия ден,да се срещнем с Павлин и да хванем ферито от Рощок до скандинавия.
    Рощок
















    На ферито,аз пих няколко ракии,и си легнах на прозореца,спах прекрасно.











    Пристигнахме на Шведското пристанище Трелеборг рано сутрин.Трябваше днес да сме в Норвегия. Бързо се разтоварихме и газ към Малмьо,където искахме да благодарим лично на Митака(Вещер),за помоща при плануването.


















    Поспряхме във Гьотеборг.
















    На излизане ни хвана дъжда.










    Ферито до Норвегия










    настанихме се в къмпинг,и се сблъскахме със норвежката реалност.
    20е за палатка,1евро за баня но за 5 мин.после пак евро,пералня,ток и интернет също се плаща.
    [img]ttp://media.snimka.bg/s1/4370/034983338.jpg?r=0[/img]


    Next Day
    Сутринта отидохме до пристанището да питамета ,откаде да си купим карта за всички ферита ,които ни предстоят до Норд Кап,но хората от билетния център незнаеха ,дори каде е това Норд Кап.Много са зле,но понякога им завиждам.
    Отказахме се,отидохме да търсим офис на мобилен оператор за интернет.
    Спряхме на супермаркет да си купим пакет,както е в Европа,но Не.Казаха отсреща в офиса на Теленор,там ще помогнат.
    Някакво,много надъхано пишлеме ,ни посреща ,и да ще ви дадем нет.половин час попълва документи и накрая казва,дайте си социалния номер.Трагедия,но пълна.Не можем да имаме норвежка сим карта,ако нямаме норвежки социален номер.
    Върнахме се на паркинга на супера,и хоп на Павлин квитанция за глоба 120 еврака.Смях в залата,защото мотора е излязъл от маркираното място.ако бяхме в отделни клетки,нямаше да има глоба.





    Павлин изропта,но каза че ще обжалва по интернет.
    Отидохме в Мола на градчето,намерихме друг оператор,и за 40 еврака си купихме 2 гб. интернет без социален номер.
    Върнахме се на паркинга,и хоп изненада на моя мотор квитанция като на Павлин ,но за просрочено време от два часа,за паркинг.Много се смях,без притеснение.
    Павлин получава известия,понеже е със немски номер,но аз още нищо не съм получил,и доколкото съм информиран,няма и да получа.
    Стана 13 часа,а ние трябваше да минаваме 360км.за този ден.Трябва да стигнем до Лисефиорд.
    От,сега нататък започва най истинската част от пътешествието.


    Искам да ти кажа Стефчо моето момче,че всъщност Европата,не ми е от любимите дестинации,и затова гледах бързо,бързо да я премина.Бил съм почти навсякъде,като изключим Алпите,Италия и Балканите,всичко друго ми е еднообразно,затова и неочаквах много,много от това пътуване.Но за моя голяма радост ,този път не бях прав.
    Да ,нямаше обичайните приключения(европа,все пак),но пък такава природна красота,просто неописуемо.Затова,отсега нататък,ще наблягам на снимките.
    Димитър Анастасов
    d.anactacov@gmail.com

  • #2
    От: Малко на север

    Много ти благодаря за вниманието - Митко .... моето момче
    Очертава се страхотен пътепис!
    0887 246718

    Коментар


    • #3
      От: Малко на север

      Айде Питоне, давай снимките!
      П.П. ...А в Тойотата времето е хубаво! (спомени...)

      Коментар


      • #4
        От: Малко на север

        Имам технически проблем.
        Как да изтегля снимки от Гугълдиск,на харда на компютъра?
        Имам страхотни снимки от телефона,но успявам да ги свалям една по една,а са стотици.
        Ако някой помогне,ще е супер.
        Димитър Анастасов
        d.anactacov@gmail.com

        Коментар


        • #5
          От: Малко на север

          Отваряш снимката и отгоре има една стрелка .. сочеща надолу ... "Изтегляне"
          Хлопаш я и .. воала!

          А и като са малки .. като разглеждаш директорията ... най-дясно горе има падащо меню "Още" ...
          Маркираш каквото решиш, хлопаш "още" и .. всичко което си маркирал .. иде.

          Хайде копай, че ми свърши бирата от чакане и обяснения.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Малко на север

            Ами изтегли: https://www.google.com/drive/download/

            инсталирай и синхронизирай...

            Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Малко на север

              Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
              Айде Питоне, давай снимките!
              П.П. ...А в Тойотата времето е хубаво! (спомени...)
              Някой ден Гошко,ще си пием бирата заедно ,и ще си спомняме.От тогава Тойотата не ми е липсвала.
              Димитър Анастасов
              d.anactacov@gmail.com

              Коментар


              • #8
                От: Малко на север

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Отваряш снимката и отгоре има една стрелка .. сочеща надолу ... "Изтегляне"
                Хлопаш я и .. воала!

                А и като са малки .. като разглеждаш директорията ... най-дясно горе има падащо меню "Още" ...
                Маркираш каквото решиш, хлопаш "още" и .. всичко което си маркирал .. иде.

                Хайде копай, че ми свърши бирата от чакане и обяснения.
                Мерси Румба,справих се.Но ми се струва,че качеството е по лошо,може и да се заблуждавам.
                Димитър Анастасов
                d.anactacov@gmail.com

                Коментар


                • #9
                  От: Малко на север

                  Изключих от навигацията,платените пътища(платените не се отнасят за мотори),за да не ни вкара в туристическия поток,щото по това време всички бяха за Норвегия.
                  Не след дълго влязохме във приказката.












                  много е удобна тази Ямаха.





















                  по нататък ,бяхме и на 6 гр.,но сме добре екипирани.





































                  серпентините на слизане,към Лисефиорд

                  има страхотна панорамна тераса ,въпреки че беше затворена,прескочихме.










                  тук,вече сме долу на къмпинга.отвсякъде заобиколени от скали и водопади,а до нас морето!!!







                  повечето клиенти на къмпинга,бяха парапланеристи.Имаше два хеликоптера,които ги извозваха до върха на скалите.







                  нещо не ми се спеше,сигурно от адреналина.тази снимка е правена около 12 ч. през "ноща"



















                  неслучайно Лисеботен е меката на парапланеризма в световен мащаб.

































                  Следващия ден.щеше да бъде най дългия във годината,а също и деня в който осъществих една своя мечта.
                  С Павлин направихме подвиг,за който дори норвежците не ни вярват.
                  Но за това,другия път.
                  Димитър Анастасов
                  d.anactacov@gmail.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко на север

                    Ето една снимка на Лисеботен,вероятно правена от хеликоптер.Вижда се и пътя по който слязохме.
                    Почти най долу ,където пътя прекъсва и пак започва,е 1,5 км. тунел,със обратен завой вътре.
                    Последно редактирано от МИТЬО(питона); 08-03-15, 01:26.
                    Димитър Анастасов
                    d.anactacov@gmail.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко на север

                      Красота ...
                      0887 246718

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко на север

                        Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                        Ето една снимка на Лисеботен,вероятно правена от хеликоптер.Вижда се и пътя по който слязохме.
                        Почти най долу ,където пътя прекъсва и пак започва,е 1,5 км. тунел,със обратен завой вътре.
                        ЯКО!!!!!!!!!!!!!!
                        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко на север

                          Сурова красота. Величествено и чисто. Не случайно тази страна е с най-висок стандарт на живот. Увлекателно пътуване. Браво!
                          WR 250 F, KLX 450 R

                          Нито съм вреден,
                          нито излишен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко на север

                            Благодаря за споделеното,голяма красота,винаги избираш уникални дестинации!!!!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко на север

                              Браво!!! Уникални снимки, с нетърпение чакам продължението!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X