Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българска лодка чартъринг в Турция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Българска лодка чартъринг в Турция

    Здравейте,
    Да попитам по-вещи лица нещо ако може:
    Предварително мерси
    1-Ако имам лодка но искам да я закарам в Турция да работи в една марина.....как се случват нещата?....флаг, БГ персонал и прочие. ...
    2-Закона за пребиваване на Българи в Турция е променен и вече имаме право на само 90 дена пребиваване за календарната година!!!
    Това важи ли ако си член на екипаж???

    Трябват ми подробности и предварително Благо _ Даря

  • #2
    От: Българска лодка чартъринг в Турция

    Страничен вьпрос - от Бургас ли си?Вьрти ми се един номер 26............
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Българска лодка чартъринг в Турция

      90 дни можеш да пребиваваш в Турция само ако си турист.Ако искаш да работиш ти трябва трудова виза.Те са 2 вида-"туристическа"-ако работиш в сверата на туризма,издава се за срок от 1 г.И нормална трудова виза-срок 2 г.За да ти издадът виза са ти нужни-трудов договор с турски работодател,договор за наем(ако не живееш в хотела в който работиш),дипломи-преведени на турски и заверени при турски нотариус,медицинска застраховка за срока до започването ти на работа,банково извлечение че имаш средства да се издържаш докато започнеш да работиш-мисля,че минимума беше 5 000 турски лири(3 500 лева).Освен това минаваш на интервю в Полицията и нещо като тяхната Агенция по труда-интервютата са на турски.Срока в който "мислят" е 90 дни,приятелката ми получи отговор на 80+ ден.
      Сега за лодката-най-добре е турският ти работодател да наеме лодка та ти-с договор и т.н.Ако екипажът е бг-то трябва трудов договор за всеки един по отделно.Отделно Гювенлъкът(тяхната Гранична Полиция) си има изисквания към лодката(окомплектовка и т.н).Ако ще возиш пасажери отделно ще ти трябва застраховка на местата в лодката.Освен това в Турция има много зони забранени за плаване и риболов(някой от тях се менят ден за ден).А ако мислиш да работиш без тд-просто се откажи,много дебнат и проверяват и хванат ли те,едно е глобата и друго,че за 5 г забрави да влезеш в Турция.

      Коментар


      • #4
        От: Българска лодка чартъринг в Турция

        Ако разрешите да използвам темата и да попитам:
        Колко струва наемането на яхта/лодка за 1-2 седмици за обиколка на турското крайбрежие?
        Има ли значение, колко души ще я наемат: 2-4 например?
        Разбира се давам си сметка, че има от различен клас/големина/екстри.

        Коментар


        • #5
          От: Българска лодка чартъринг в Турция

          http://www.sailinturkey.com
          Примерно средата на май , 7 дни , 39 футова лодка(спокойно спят 6 човека) - 1700 евро. Без шкипер.
          Ако ще наемате шкипер още 980 Евра.

          Цените разбира варират според компанията и яхтата. Но стават за ориентир.

          Коментар


          • #6
            От: Българска лодка чартъринг в Турция

            И аз не съсем по темата, но: Дали в Турция може да се наеме малка моторна лодка за разходка, примерно за ден или за няколко часа, без капитанско и т.н. разрешителни.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X