Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISAN TERANO 2 ГУБИ МОЩНОСТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • NISAN TERANO 2 ГУБИ МОЩНОСТ

    Здравеите колеги! Притежавам Нисана от приблизително 3г. и до сега не съм имал кой-знае какви проблеми.Но сега се срещам с проблем които ме озадачава и не знам от къде идва.Проблемът е следния: при подаване на контакт датчика за подгряване изгасва нормално но след като запаля двигателя започва да свети много-слабо през деня почти не се забелязва, но вечерно време се вижда много ясно.Когато се появи това мъждукане се появи и друг проблем:колата върви нормално но когато се наложи да отнема за малко газта и после я настъпя пак нисана забива и колкото и да настъпвам газта няма никаква тяга. като отбия и потегля отново няма никакъв проблем до момента в които не се наложи да отнема пак газта. Само да уточня, че най често това се получава когато оборотомер показва около 2000 оборота. Благодаря предварително на всички които могат да ми дадат съвет какво трябва да се направи.

  • #2
    От: NISAN TERANO 2 ГУБИ МОЩНОСТ

    Колега , виж го за записани грешки - има тема как се прави самодиагностика с мостче на буксата . После като пишеш " отбивам " означава ли и изгасяне на двигателя и после палене и оправяне на проблема ? Ако е така можеш и направо да го изгасиш в движение ( на прав участък ) и веднага палиш и ако се оправи значи влиза в авариен режим по някаква причина , която ще стане ясна ( или поне приблизително ) с прочитането на кода . И е добре да се казва какъв е мотора , годината ...

    Коментар


    • #3
      От: NISAN TERANO 2 ГУБИ МОЩНОСТ

      Колега Жеков,благодаря за отговора и за насоките които ми показваш да допиша.В следващите си постинги ще бъда по-изчерпателен.значи проблема е следния:когато нисана се движи с около 2000-2300 оборота на равен участък и по някаква причина отнема за малко газта се усеща предърпване .Ако ги оставя да паднат под 2000 оборота и натисна газта това предърпване го няма.Когато тръгна да изкачвам на 5-та дори и немного голям наклон става като куц кон, започва да губи мощност и дори да мина на по-ниска предавка положението е същото.След като отбия и изключа от скорост без да гася двигателя и потегля отново на 4-та предавка се справя без проблем,но не включвам 5-та и гледам оборотите да са до 2000. А сега малко повече информация за машината :NISAN TERANO -2,7 TDI гоина на първа регистрация 1997,предполагам,че е японска зглобка защото помпата е "zexsel" а дебитомера е "hitachi". Прегледах форума за самодиагностика но намерих информация само за машини оборудвани с "bosh".Забравих да добавя,че този проблем се появи когато започна да свети непрекъснато "макар и слабо" индикатора за подгряване.Когато дам на контакт изгасва както обикновено но след запалване започва да свети слабо и непрекъснато.
      Последно редактирано от titikoko; 15-03-15, 16:50.

      Коментар


      • #4
        От: NISAN TERANO 2 ГУБИ МОЩНОСТ

        Колеги. Мога да се похваля ,че проблема е отстранен и сега машината се държи перфектно.Ходих при двама авто-ел.техници, които ми взеха парите и ми казаха ,че колата ми е перфектна и ако ме дразни това мъждукане на индикатора за подгряването ще му резнат жицата .След два дена отидох пак при втория и му казах ,че тераното на малък наклон пак умира и отговорът беше"явно му се е скапал компютъра и ще трябва да го свалят".Добре ,че колата ми трябваше следвщите няколко дни та не ми взеха още пари за нищо.Ояе същата вечер малко преди да паркирам пред дома си колата започна да гасне и да пали сама и да се движи на поскоци.Изгасих и е паркирах с бутане.Когато обаче извадих контактния ключ ,таблото продължи да свети и се чуваше слаб шум под капака.Взех ключове да откача акумолатора но докато стигна до него сума спря и таблото изгасна,дадох пак на контакт и отново същата работа .Имам ел. познания и предположих че имам проблем с масата.Започнах да пеглеждам кабелите и стигнах до четири тънки жички кербовани по двоики на две обувки.Две от жичките бяха се прекъснали в самите обувки и се дърхеха само на изолацията.Оправих връзките на момента и тераното заработи перфектно все едно никога не е имало проблем.Успех на всички и много безавариини километри.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X