Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
    Наказанията бяха наложени от директора на ендуро състезанието. Не трябваше да излиза там трасето на моторите, но явно е променил екстрема сутринта.
    Директорана ендуро състезанието да се допита какви правила бяха приети на Шипка и да отмени наказанието за екстрима от втория ден при реката до моста,защото никъде не беше обявен като такъв и че трябваше ,задължително да минаваме в лентите.Ако беше задължителен ,трябваше да има и обход ,упоменат на брифинга и с колко минути ще бъде наказан състезателя.
    А за празника който се сътвори нямам думи,беше прекрасно!!!!!!!!!!

    Коментар


    • #32
      От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
      Аз бях на друг екстрийм, той беше там и отговаряше за това изкачване, а контрола имаше (Месут от ККК), но директора им даваше инструкции, не знам подробности.
      Да имаше и ни каза карате ТУК но изглежда и тя не е знаела какво си мисли ДИРЕКТОРА. Заведох му контролата той му каза АЗ ИМ КАЗАХ ДА КАРАТ ТАМ а той си го премести в другия крачол и каза не ме интересува аз исках да минат от там Е . Няма смисъл всичко свърши 5 в 1 не става.
      Така че гн.Христов или само джипове и бъгита или само мотори и каручки.
      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

      Коментар


      • #33
        От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

        Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
        Да имаше и ни каза карате ТУК но изглежда и тя не е знаела какво си мисли ДИРЕКТОРА. Заведох му контролата той му каза АЗ ИМ КАЗАХ ДА КАРАТ ТАМ а той си го премести в другия крачол и каза не ме интересува аз исках да минат от там Е . Няма смисъл всичко свърши 5 в 1 не става.
        Така че гн.Христов или само джипове и бъгита или само мотори и каручки.
        Много правилно! Нещата не се ли разделят, няма да си дойдат на мястото. На джиповете моторите им пречат, без да знам как и по какъв начин! Цитирам някой си на старта на бивака: " Ай бегай с тоз мотор, че пречиш." Ми то ако аз му преча, не ми се мисли в гората какво му е на завалията.
        IN ENDURO WE TRUST!

        Коментар


        • #34
          От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

          Интересно нещо се получава при джиповете: нашите състезатели като отидат в съседна държава се представят много добре, а тук на наша територия чужденците ни побеждават. Как става това?
          Ясно ми е, че някой с джипка като на Колето няма да отиде да се състезава в чужбина, но все пак подготвените ни джипки и състезатели не се оказаха на нужното ниво и чуждите екипажи заслужено спечелиха. Сега гледам клипчета в другата тема и ми се вдига адреналина. Кефя се на подготвените машини и сработените екипажи. А един от нашите състезатели, който беше явно сгрешил трака, защото караше срещу посоката по трасето на АТВтата ни тегли една благословия и ни нахрани /той си знае кой е/.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #35
            От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

            Ето и от мен малко коментари похвали и критики към организирането и провеждането на отминалото състезание. Ще ги разделя в отделни коментари за да е по-ясно.


            Трасето за Трофи Експерт беше изключително добре подбрано. Красиви гледки тежки екстреми и разнообразни препятствия. Падналия преди състезанието дъжд превърна дори нормалните пътища в интересни заигравки за участниците. Терена беше толкова различен че през цялото време държеше екипите в луд екшън. Като трудност и режисура екстремите бяха на световно ниво. Малко беше прекалено с маневрирането за преминаване между тесни дървестни стволове и това даде осезаемо предимство на по тесните и тръбни машини.

            Истинско мазало обаче се оказа пътната книга. При направата картинките и метрите може да са изглеждали логично но в състезателен режим се натрупваха много грешки и всички екипажи изпитваха трудности и мериха многократно липсващи точки и грешни метри. Пътната книга като вярност и качество отговаряше като на селска кушия в Папуа Нова Гвинея

            Липсваше стикер със спешни номера за връзка с организаторите. Два от гръцките екипажи искаха да се прибират към финала преди последния екстрем. Вече беше станало тъмно и нямаше начин за ориентиране към Кърджали. Единствения телефонен номер който имаха не отговаряше.

            Тотално объркване се получи и на два от екстремите. На реката преди моста маршалите не можаха да вкарат мотористите в тяхната зона с ленти и настана безумен хаос. Само ние докато бяхме видях че на косъм се разминаха два тежки инцидента с мотоциклетисти. Единия щеше да стане когато Гаргата връщаше назад за да се засили а другия с паднал пред нас от нищото моторист.

            Второто място на което нямаше никакъв контрол беше екстрема от втория ден на скалите. Зоната беше превзета от публика която няма представа че ако се скъса въже на лебедка няма начин да се избяга от търкалящ се по сипея джип. Организацията за толкова много класове и видове състезатели не е лесна и повечето маршали стюарди контроли и тн. се справяха отлично. Гореописаните недостатъци в организацията за безопастност отдавам на липсата на опит в единици от тях.

            Защо ни размазаха гръцките екипажи?

            Ами защото нямаше наситеност на български участници на първо място. Гърците си помагаха в преминаването на екстремите и с един колан минаваха по три джипа. Най много ни биеха в ориентирането на трудни или грешни точки като държаха връзка между джиповете по радиостанции. Също така задните джипове преминаваха със заобикаляне на кофти капани по трасето за придвижване между екстремите.

            Някои от тях бяха карали и в предишното издание и това им помагаше като ориентиране в позната обща местност. Хората си дойдоха настроени за победа и караха доста агресивно и отборно. Наложи се да се блъскаме три пъти нарочно с единия от екипажите които имаше желание да ни покаже че претенциите ни за предно класиране ще бъдат парирани. Тези номера ги знаехме още от предишни години от гръцки състезания и това не ни учуди. Учуден съм обаче че българските участници са толкова малко и не си изграждат отборна тактика още преди състезанието. Преди години това не беше така и малко от победите на международната сцена са постигани в единоборства между индивиди от една и съща нация. И то единствено в Рали-Рейда където отборните тактики са силно затруднени поради разликите от километри между екипажите.

            За съжеление малкото български екипажи се затискахме в трасето и в единични случки вяло си помагахме. Затрито и забравено е доказаното през годините правило че голяма част от доброто класиране на международно състезание е именно взаимната работа между родните екипажи. Гърците бяха дошли да победят българите а не Гошо Пешо или Иван и го постигнаха.

            След обяд ще напиша и за грешките в личното ни представяне и какво още ми направи особенно впечатление на това състезание.

            Благодаря на всички организатори и помощници за якия адреналин и чудесна природа. Благодаря лично на Тодор Христов За калта скалите реките и деретата. Прекарахме страхотни три офроуд дни наситени с емоции и научихме много от това издание на Кърджали 4х4 офроуд празник 2015
            Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 05-03-15, 12:47.

            Коментар


            • #36
              От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

              Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
              Класирането за Трофи вече е в официалната тема.
              Христов, ако дадеш логично обяснение на следния казус, ще те призная:
              В Трофи Хоби последния ден се стартираше през 15 секунди интервал. Поредност на старта Ушко, Гърците, Захари. Всички видяхме как Ушко, Византийците и Захари финишират заедно, има го дори постнато и на клип в темата. Как обаче се получава така, че и тримата имат времена само с една секунда разлика, след като дори без хронометър е ясно, че Ушко губи от Гърците с 14(примерно) секунди, а от Захари с 28 сек?
              1. 401 VLADIMIR DIMITROV / ASEN VASILEV TROPHY ADVENTURE 18:57 2h03:07 5:56 2h28:00

              2. 471 VASILEIOS PARADELIS / GEORGIOS MISORIS TROPHY ADVENTURE 14:36 2h15:38 5:57 2h36:11 8:11

              3. 453 ZAHARI ZARKOV / PETAR YANKOV TROPHY ADVENTURE 17:25 2h12:56 5:58 2h36:19 8:19
              Гърците губят от Захари и класирането ти, що се касае за второ и трето място в крайна сметка, няма нищо общо с истината. Някой хора, претендират, че гърци и турци били много задружни, а когато българите са задружни и си помагат за по-предно класиране, дори българските организатори ги пре...ват.
              Последно редактирано от plrussev; 05-03-15, 11:27.
              "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
              „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

              Коментар


              • #37
                От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
                Христов, ако дадеш логично обяснение на следния казус, ще те призная:
                В Трофи Хоби последния ден се стартираше през 15 секунди интервал. Поредност на старта Ушко, Гърците, Захари. Всички видяхме как Ушко, Византийците и Захари финишират заедно, има го дори постнато и на клип в темата. Как обаче се получава така, че и тримата имат времена само с една секунда разлика, след като дори без хронометър е ясно, че Ушко губи от Гърците с 14(примерно) секунди, а от Захари с 28 сек?
                1. 401 VLADIMIR DIMITROV / ASEN VASILEV TROPHY ADVENTURE 18:57 2h03:07 5:56 2h28:00

                2. 471 VASILEIOS PARADELIS / GEORGIOS MISORIS TROPHY ADVENTURE 14:36 2h15:38 5:57 2h36:11 8:11

                3. 453 ZAHARI ZARKOV / PETAR YANKOV TROPHY ADVENTURE 17:25 2h12:56 5:58 2h36:19 8:19
                Гърците губят от Захари и класирането ти, що се касае за второ и трето място в крайна сметка, няма нищо общо с истината. Някой хора, претендират, че гърци и турци били много задружни, а когато българите са задружни и си помагат за по-предно класиране, дори българските организатори ги пре...ват.
                Русев, този въпрос се задава вече за трети път !
                Изчаквам да ми изпратят разпечатката от транспондерите, защото е в Македония и ще отговоря, а а ко има грешка, ще я поправя.
                Интересно ми е ти в случая как направи извода, че българските организатори ги преебават и какъв точно е твоя интерес в конкретната категория Трофи ?
                Или искаш още сеир и интрига да разпалваш на огъня на който се пека заради обърканите класирания ?

                Коментар


                • #38
                  От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                  Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                  Русев, този въпрос се задава вече за трети път !
                  Изчаквам да ми изпратят разпечатката от транспондерите, защото е в Македония и ще отговоря, а а ко има грешка, ще я поправя.
                  Интересно ми е ти в случая как направи извода, че българските организатори ги преебават и какъв точно е твоя интерес в конкретната категория Трофи ?
                  Или искаш още сеир и интрига да разпалваш на огъня на който се пека заради обърканите класирания ?
                  Христов, понеже не отбираш от дума, ще ти кажа в прав текст: Ако исках да правя интриги, да ти гледам сеира и т.н., щях да пиша за категорията в която карах, рали рейда, там могат да се изпишат страници, не постове - както виждаш си мълча тактично по въпроса.
                  Как стигнах до извода ли - бях на трасето и видях за какво става дума, а ти с хилядите си ангажименти, ако си пропуснал случката, докато чакаш разпечатката от транспондерите да долети от Македония, прегледай пост №304 на Филчев от 3:09мин до 5:46мин от тази тема: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ.
                  Какъв е моя интерес - нямам никакъв, но много се изписа как чужденците си помагали и това липсвало при нашите екипажи. Когато нашите го направиха пред очите на 7000-ната публика, по информация от пресата, това не бе отразено дори от организатора. Случи се точно обратното, беше пренебрегнато и остана горчивия вкус, чия истина е вярната. А награждаването вече е история, колкото и купи да менкаш по куриерите.
                  И Христов, огънят на който се печем, сами си го кладем - никой състезател, взел участие в това грандиозно мероприятие, не е виновен за грешните класирания.
                  "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                  „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                  Коментар


                  • #39
                    От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                    Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
                    Христов, понеже не отбираш от дума, ще ти кажа в прав текст: Ако исках да правя интриги, да ти гледам сеира и т.н., щях да пиша за категорията в която карах, рали рейда, там могат да се изпишат страници, не постове - както виждаш си мълча тактично по въпроса.
                    Как стигнах до извода ли - бях на трасето и видях за какво става дума, а ти с хилядите си ангажименти, ако си пропуснал случката, докато чакаш разпечатката от транспондерите да долети от Македония, прегледай пост №304 на Филчев от 3:09мин до 5:46мин от тази тема: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015" - ВЪПРОСИ И ИНФОРМАЦИЯ.
                    Какъв е моя интерес - нямам никакъв, но много се изписа как чужденците си помагали и това липсвало при нашите екипажи. Когато нашите го направиха пред очите на 7000-ната публика, по информация от пресата, това не бе отразено дори от организатора. Случи се точно обратното, беше пренебрегнато и остана горчивия вкус, чия истина е вярната. А награждаването вече е история, колкото и купи да менкаш по куриерите.
                    И Христов, огънят на който се печем, сами си го кладем - никой състезател, взел участие в това грандиозно мероприятие, не е виновен за грешните класирания.
                    О.К Съгласи ме.
                    Грешките в класиранията и времеизмерването са моя грешка и отговорност и затова се опитвам да ги поправя. Надявам се до довечера да изчистя и този въпрос !

                    Коментар


                    • #40
                      От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                      Русев, този въпрос се задава вече за трети път !
                      Изчаквам да ми изпратят разпечатката от транспондерите, защото е в Македония и ще отговоря, а а ко има грешка, ще я поправя.
                      Интересно ми е ти в случая как направи извода, че българските организатори ги преебават и какъв точно е твоя интерес в конкретната категория Трофи ?
                      Или искаш още сеир и интрига да разпалваш на огъня на който се пека заради обърканите класирания ?
                      Много ясно че има грешка това го видяхме всички още на трасето.Ушко караше на ръчна.
                      Питай ДСВ-ЧИЧО МИТКО /ОРГИНАЛЪТ/ как забрави да спре времето на последния екстрем.И още много други такива пропуски и грешки.
                      Като прибавим и грешките в пътната книга още на излизане от бивака и как се въртяхме 10-15 джипа към 40 минути по улиците на Кърджали.
                      Нормално беше да ни свърши времето за финал.Въпреки всичко аз се накефих и гледам да запомня само хубавите моменти.
                      А за другото колкото можем това правим.
                      Съжaлявам само че не помогнах на Диневи на изкачването където в трасето на джиповете падаха мотористи.
                      Исках да настигна гръка който ме блъскаше и да го обърна по таван.Запазвам си това право за следващото издание в което и аз ще участвам с тръбна рама.
                      Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 05-03-15, 14:12.

                      Коментар


                      • #41
                        От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                        Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                        Като прибавим и грешките в пътната книга още на излизане от бивака и как се въртяхме 10-15 джипа към 40 минути по улиците на Кърджали.
                        Грешка в книгата нямаше, точно на кръговото - бяхте три джипки, защото всички други бяха стартирали когато ми се обади...и тези, които не са карали миналата година !
                        Както ми обясни, Петър е занулявал на кръговото, а разликата от първото кръстовище до кръговото е над 100 метра...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ivaylo.jpg
Прегледи:1
Размер:27.1 КБ
ID:5646399

                        Коментар


                        • #42
                          От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                          Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                          Грешка в книгата нямаше, точно на кръговото - бяхте три джипки, защото всички други бяха стартирали когато ми се обади...и тези, които не са карали миналата година !
                          Както ми обясни, Петър е занулявал на кръговото, а разликата от първото кръстовище до кръговото е над 100 метра...

                          [ATTACH=CONFIG]783357[/ATTACH]
                          Тоше, лично заведох половината Трофи Експерт до старта, след като Близнаците се обадиха по телефона...

                          Коментар


                          • #43
                            От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                            Грешка в книгата нямаше, точно на кръговото - бяхте три джипки, защото всички други бяха стартирали когато ми се обади...и тези, които не са карали миналата година !
                            Както ми обясни, Петър е занулявал на кръговото, а разликата от първото кръстовище до кръговото е над 100 метра...
                            Грешката беше на следващата точка на 200 или 220 метра след кръговото по спомен. Там правиха ремонт на пътя и точката не излизаше. Тогава разбрах че част от другите отбори си помагат чрез радио връзка. В началото бяхме доста коли и се лутахме заедно а после някои от тях изчезнаха като по команда. На старта те питах къде е предвидено точно нулирането. Имаше доста пропуски в книгата като цяло но не ми се спори за това. Разбрах че и в други класове е имало хора дето не могат да намерят старта. Няма значение другия път ще е добре ако се постараете повече. Правилните точки падаха като по часовник. В легендата за символите липсва такъв за река. Коловози и река в картинките обаче са с един и същи знак.
                            Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 05-03-15, 16:00.

                            Коментар


                            • #44
                              От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                              Благодаря на всички замесени това мероприятие да се случи, важното е че го има. На всички това ни е хоби и би трябвало да си прекарваме чудесно а не да се ръчкаме за тъпотии, ако от понеделник до петък не се доказваме като хора, събота и неделя няма да станеме по-големи. И пак още един път БЛАГОДАРЯ на всички от организацията и най вече на ККК.

                              п.п. Христов Евала, ако некой те дразни имаш и друг крачол.
                              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                              Коментар


                              • #45
                                От: "КЪРДЖАЛИ 4Х4 - ОФРОУД ПРАЗНИК 2015"-КОМЕНТАРИ

                                Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                                И пак още един път БЛАГОДАРЯ на всички от организацията и най вече на ККК.

                                п.п. Христов Евала, ако некой те дразни имаш и друг крачол.
                                Радвам се, че си се забавлявал Не се дразня, имат право хората и се опитвам да довърша нещата...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X