Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на бензин на MP Pinin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на бензин на MP Pinin

    Колата е MP Pinin 1,8 GDI, 118 кс, 2000 г. Гуми 215/70R 16. Свещи, масла и филтри са сменени преди 1000 км с предписаните по книга. Разходът на бензин на градско и на магистрала с 90-120 км/ч. през последните месеци ми е около 12 л/100. Кара се предимно на задни. Не е ли твърде много?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Разход на бензин на MP Pinin

    Само жените се притесняват от висок разход! А и този мотор дори на Каризма трудно пада до 10.
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Разход на бензин на MP Pinin

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Колата е MP Pinin 1,8 GDI, 118 кс, 2000 г. Гуми 215/70R 16. Свещи, масла и филтри са сменени преди 1000 км с предписаните по книга. Разходът на бензин на градско и на магистрала с 90-120 км/ч. през последните месеци ми е около 12 л/100. Кара се предимно на задни. Не е ли твърде много?
      А преди това харчел ли е по малко................?
      Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
      Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
      Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
      Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

      Коментар


      • #4
        От: Разход на бензин на MP Pinin

        Май твоите засичания съвпадат с нормалното - http://avtomarket.ru/Mitsubishi/Paje...oad-2001-2005/

        Може да попрочетеш и коментариите.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Разход на бензин на MP Pinin

          Който иска малък разход не кара джип.
          То пък един джип!
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            От: Разход на бензин на MP Pinin

            Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
            А преди това харчел ли е по малко................?
            През Искърския пролом, с 60-80 км/ч - към 9 л/100. За сравнение - Диско-2 (2,5 тона и 4х4) ми гори на път средно 9/100 нафта.
            п.п. Жена ми току що дойде с дребосъка. Ще покажа разликата в размера :
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080939.jpg
Прегледи:1
Размер:175.5 КБ
ID:5646024 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080940.jpg
Прегледи:1
Размер:158.7 КБ
ID:5646025
            Последно редактирано от trapper; 03-03-15, 13:40.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Разход на бензин на MP Pinin

              Ванка. Мицубиши не се славят точно с нисък разход. По каталог е това:
              http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=15498
              Та ми се струва все пак малко по-висок от нормалното.

              п.п.Къде е това заведение дето си снимал?
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Разход на бензин на MP Pinin

                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                ...Къде е това заведение дето си снимал?
                Х-л Чилингира, на яз. Въча, в Родопите.
                Май тоя разход е от тежките обувки на жена ми, №37 ..
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Разход на бензин на MP Pinin

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  ... Гуми 215/70R 16. ...
                  Разликата от +22mm от заводските гуми 215/65/16 отчиташ ли я при изчисляване на разхода? Все пак и километража лъже малко при тази разлика.
                  Иначе, при редките случаи, когато карам това нещо, съм забелязал, че разхода се върти около заводския - 9/100. Това градско, и при скорости до 130 км/ч на магистрала.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разход на бензин на MP Pinin

                    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                    Разликата от +22mm от заводските гуми 215/65/16 отчиташ ли я при изчисляване на разхода? ...
                    Пиша показанията на дисплея. Не знам колко са верни, но лани, когато го карах аз, показваше около 9 л.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разход на бензин на MP Pinin

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Колата е MP Pinin 1,8 GDI, 118 кс, 2000 г. Гуми 215/70R 16. Свещи, масла и филтри са сменени преди 1000 км с предписаните по книга. Разходът на бензин на градско и на магистрала с 90-120 км/ч. през последните месеци ми е около 12 л/100. Кара се предимно на задни. Не е ли твърде много?
                      Ми много е колега,ама не пишеш в правилния форум за да стане по-малък. Мойто е 2.0,с четири врати,същите гуми и е под 9/100.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разход на бензин на MP Pinin

                        И какво е решението от "правилния форум"?
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разход на бензин на MP Pinin

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          И какво е решението от "правилния форум"?
                          Правилна центровка.За добро или не,малко хора разбират туй ДВГ.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разход на бензин на MP Pinin

                            Имам приятел с Каризма 1,8 GDI и му гори колкото моя пасат 1.9 TDI 90 к.с. - 5,5-6/100. Това е на дълъг път със скорост до 120-130 км/ч. Имах Паджеро 3,5 GDI, като го взех гореше 11.5-12.5 на дълъг път с гуми 285/75/16 и скорост около 120 км/ч. После компютъра нещо му се бъгна и започна да гори 15/100 при скорост 100-110 км/ч. Според мен една диагностика за 30 кинта няма да е зле. Не всеки разбира от GDI мотори, но съм чувал за Милен от Пловдив, който ги чатка работоте
                            Mitsubishi Pajero II - 3.0 i V6 24V GLS (3 dr) (177 Hp) A/T
                            Volkswagen Passat (B5) - 1.9 TDI (90 Hp) A/T
                            Mitsubishi - Pajero III - 3.5 V6 GDI (3 dr) (202 Hp) A/T - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разход на бензин на MP Pinin

                              Така се случи, че аз карах Пинина тия дни по Искърския пролом. Нулирах разхода и показа 7,1 л/100 при скорост до 70 км/час и 8,3 л/100 при 80-90 км/ч. Явно лани правилно съм предположил:
                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              ...
                              Май тоя разход е от тежките обувки на жена ми, №37 ..
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X