Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От какво са тези шарнири?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От какво са тези шарнири?

    Тези шарнири са на окачването на АТВ-то ми и предишния собственик каза че са от нещо руско.

    Има два различни модела монтирани и на пръв поглед са с еднакъв корпус но болтовете с ябълките са различни.

    Както се вижда от снимките, единия болт е с дупка отгоре а другия не. Този с дупката съм сигурен че е от Москвич защото в магазина ги има но за другия не се знае.

    Може ли някой да ми каже от какво е болта без дупка и има ли някъде да се продава корпуса с капачката?

    Мерси
















  • #2
    От: От какво са тези шарнири?

    Също ще ми е от помощ ако някой знае в района (Мездра, Враца, Роман) някой Москвич на парче

    Коментар


    • #3
      От: От какво са тези шарнири?

      А предположения някой няма ли от какво е болта с по-голяма ябълка?

      Коментар


      • #4
        От: От какво са тези шарнири?

        Дени, в твоят случай все си мисля, че няма да са от москвич част от шарнирите, а са си оригинални за модела. Да ябълковидният болт, на външен вид е идентичен, но до там. Уплътнителни черупки и самата конструкция на шарнира е корено различна. Отделно, че различен производител, може по различен начин да изпълни шарнира, съответно и ябълковидният болт, да изглежда по различен начин.

        Имам и ябълковидни болтове от Москвич, както и ремонти комплекти за Москвичови шарнири. Но все си мисля, че най-удачният вариант е стругар - тамън ще имаш възможност да експериментираш. Прави ти уплътнител за ябълковидния болт от няколко материала - мек, твърд полиамид, тефлон - и ще видиш кой ще държи най-много и успешно. Също така, ще ти направи и нови капачки.

        Долу ти прилагам схема с устройстно на шарнир от Москвич 408 и Москвич 412.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: От какво са тези шарнири?

          схеми на шарнирите


          иначе утре ще ти разглобя и "на живо" и ще заснема един москвичов шарнир.
          Прикачени файлове
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • #6
            От: От какво са тези шарнири?

            Имам и втори вариант, ако не се лъжа, предното окачване трябва да е идентично с КТМ. А там, пак ако не се лъжа, шарнира се заместваше успешно с такъв от Нисан Микра до 90г. Стругарят, само престъргваше борда и правеше канал за зегерка. На склада още ми се подмятат и четири шарнира, правени за Ренегада, пак от някаква малолитражка. Ще им взема размерите утре и ще ти ги снимам и тях.

            Иначе това е шарнир от Микра:
            Прикачени файлове
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #7
              От: От какво са тези шарнири?

              Привет!Ако избереш варианта за рециклиране-твоят майстор е Петър Серапионов.В блока на Проектантската , зад Митрополията.Успех!
              пп Ако не забравя утре да видя за някакъв негов телефон.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: От какво са тези шарнири?

                Значи този болт с дупката е 100% от Москвич но не от шарнир а от кормилен накрайник като този на снимката по-долу. При мен обаче един такъв болт е наместен в корпус от някакъв друг шарнир. И понеже мястото му не е там (по-малък е от останалите) е имал голям луфт, излязъл е от корпуса и щеше да ме утрепе.

                Опитвам се да разбера от какво е корпуса на моите шарнири и от какво е болта без дупка. Според мен не са оригиналните защото имат възможността да се обслужват с капачка на резба и тези гумени втулки.

                Не ми пречи да си купя оригинални, но тези са здрави, направени са добре, обслужваеми са срещу стотинки и втулките им не са мръднали. А пък за оргиналните чета лоши мнения и така

                Мерси че се опитваш да ми помогнеш

                Коментар


                • #9
                  От: От какво са тези шарнири?

                  Някой би ли преместил темата в http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=296

                  Става въпрос за 2007 Polaris Outlaw 525 IRS

                  Коментар


                  • #10
                    От: От какво са тези шарнири?

                    Попрегледах наличностите,всичките ми единични ябълковидни болтове, са като твоят малък.

                    Отворих и пълният ремонтен комплект, от който се показа и малко по различен болт. Не е като твоят, но пък е по-голям.

                    С 6мм е по-дълъг - 66мм срещу 60 на малкият обща дължина,
                    Ябълката съответно е по- дълга с 6мм - 22мм срещу 16мм,
                    Диаметъра на ябълката е един и същ, 22мм в най-широката част.
                    Прикачени файлове
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #11
                      От: От какво са тези шарнири?

                      Този разглобяемия с пружинката и дупката го имаше на кормилните щанги на дзверо от аватара. Оригинално беше с найлонови черупки,дето не издържаха и 10к.
                      Дупката е за самодейност - може да се монтира гресьорка на капачката и изтрайваха повече.
                      Кой знае на какво ли още са го слагали??

                      Коментар


                      • #12
                        От: От какво са тези шарнири?

                        Диаметъра на гнездото на носача е 31мм. Шарнира трябва да се набие в него и да се прикрепи със зегерка.
                        Конуса (на шенкела) е с височина 16мм. Диаметъра на двете основи на конуса е 16мм и 13.5мм.

                        Сега някой с асортимент ако намери такъв шарнир.... наградата е нетъркалящо се шише

                        Коментар


                        • #13
                          От: От какво са тези шарнири?

                          На мен ми прилича на кормилен накрайник от напречна кормилна щанга от зил или друг руски камион
                          Мартин Димитров
                          УАЗ

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X