Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв компресор за пясъкоструй?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв компресор за пясъкоструй?

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    На табелката пише 14 м3/ч = 233л/мин. Къде видя тези 1100?
    И бутилката ти е 400л, а не 500.
    Благодаря за превода на табелката,това обяснява нещата. За литрите на съда е моя грешката - в бързината,но за литрите на минута неможех да си ги преведа,а сега ми е ясно откъде идва проблема.
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #17
      От: Какъв компресор за пясъкоструй?

      Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
      Слагай една АБАК(с правилните шайби и мотор разбира се), бързооборотна доста тиха...... най-вече ще е нова. Минах по този път и ще ти кажа, че и на 4-5атм. песъкоструя работи. Моя беше доста по малък и пак се справяше само дето рядко почива. Останалото от компресора изглежда добре ще може да го ползваш с малко доработки. Ако на този му качиш оборотите ще вдигне дебита разбира се, но може да му е за последно.
      П.п. двигателя трябва да е много сериозен за голяма глава. Този дето го имаш нито е добре на обороти нито на мощност за такава глава.
      Мислиш ли,че ако сменя електромотора ще се оправят нещата? На мен ми трябва да прави над 600л/мин и ще съм доволен? Ако става със смяна на мотора.....Какъв точно мотор да търся? -киловати,обороти?
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #18
        От: Какъв компресор за пясъкоструй?

        Добре де, тая табелка дето си я постнал що не я четеш и ти, ами само ние да я четем.
        Там си пише - 233л/мин при 500 об/мин на компресора.
        Все едно витарата от 136к.с. при 5500 об/мин да искаш да я направиш на 400 само с вдигане на оборотите. Ще стане ли? И ще живее ли?

        Коментар


        • #19
          От: Какъв компресор за пясъкоструй?

          Ако вдигнеш оборотите на оригиналната му глава няма да издържи. Тя не случайно е направена ниско оборотна. Новите глави търговците им пишат с какъв двигател да се въртят и на какви обороти, за да достигнат дебита който им дават.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #20
            От: Какъв компресор за пясъкоструй?

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Добре де, тая табелка дето си я постнал що не я четеш и ти, ами само ние да я четем.
            Там си пише - 233л/мин при 500 об/мин на компресора.
            14 м3/ч = 233л/мин. е тая формула не ми е била ясна и от там заблудата! Ясна е схемата,значи добре съм се бил насочил към АБАК с 1210л/мин ! Все пак сме българи,трябва да видим тия маймуни,на трици не кълвът ли.
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #21
              От: Какъв компресор за пясъкоструй?

              Емо, с пръдня боя не става, брат, решението на проблема ти вече ти го пуснах по-горе, в момента ти пускам и ЛС.
              Тези ATLAS COPCO от снимката като ги стартираш сутринта и ги гасиш чак на обедната почивка - захранват постоянно по няколко къртача, пясъкоструйки, или каквото се сетиш. От 10 години ползвам и продавам само ATLAS COPCO, професионални, мощни, неубиваеми говеда, Мерцедеса на компресорите. Ако тръгнеш тука във Франция по строежи и по обекти, по фирми и гаражи, 99/100 от компресорите са само ATLAS COPCO, къртачите също.
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #22
                От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                Не става само с оборотите, става ама главата ще прегрее, ще прецака някоя гарнитура, а може и да завлече. Трябва мотор и глава. 1 210 литровата глава на ABAC е мерена на входа, до изхода има около 20% загуби, така че ги брой 1 000 литра/мин, реално 4 пъти повече от твоята. Има как да пробваш такъв компресор и да го купиш ако ти върши работа, драсни ми на лични ако те интересува. Има и по-големи бутални, но ако ти трябва повече дебит си за винтов. За всеки случай евтино решение няма, защото става въпрос за машини за изкарване на пари, а не да си помпаш гумите в гаража с някой компресор за 200 лв.

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                  Ясни са ми всички написани от Вас неща. За Атласите знам много,но не ми върши работа за моите нужди. Просто ми трябва голям компресор с около 1000л/мин и ще си върша работа перфектно,все пак правя по 2-3 комплекта на седмица, не промишлен цех за пясъкоструене. Дори в момента с този,с който работа съм ОК ,но просто трябва да го изчаквам да ме настигне,което когато бързам ме дразни,но всичко с времето си.
                  Последно редактирано от CrAzY_eMo; 02-03-15, 13:59.
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                    Писах ти на Скайпа, защото имаш някакъв лимит на ЛС.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                      Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                      Писах ти на Скайпа, защото имаш някакъв лимит на ЛС.
                      Скайпа ми е crazy_emo ,сега ще изтрия малко съобщения!
                      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                        На времето като работеше нашия песоструй в общи линии за 2-3 месеца тотално скапваше едно УК 50 . Беше ми писнало да му правя ремонти .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                          Така и така сме на темата,та Ви питам....Какво стъкло да сложа на пясъкоструйната камера? Пробвах с обикновенни и закалено - и двете се матират за нула време! Пробвах да слагам фолио,което да сменям вместо стъклото,но всичките варианти са много играчка,а много бързо заминават. Питах навсякъде и всички фирми казват,че няма стъкло,което да не се дере.
                          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                            Така и така сме на темата,та Ви питам....Какво стъкло да сложа на пясъкоструйната камера? Пробвах с обикновенни и закалено - и двете се матират за нула време! Пробвах да слагам фолио,което да сменям вместо стъклото,но всичките варианти са много играчка,а много бързо заминават. Питах навсякъде и всички фирми казват,че няма стъкло,което да не се дере.
                            Така е като работеше нашия стъклата си бяха консуматив .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                              Аз имам няколко административни и няколко практически бележки.

                              Първо Мишоци и Драгозов да се въздържат от търговска дейност в техническите теми. За търговия изобщо във Форума е необходимо надлежно разрешение и даже и с него е забранена в техническите раздели. Драгозов да си махне подписа до получаване на позволение за такъв.

                              Второ за целите на пясъкоструенето е нужно да се направят малко сметки по линия на триците и маймуните или по закона за запазване на енергията. За да работи непрекъснато пясъкоструйна машинка е необходимо компресорът (или компресорите) да харчи едни киловати, примерно 10-12 минимум. Тва винтов, бутален, един голям или 5 малки, са подробности. Бегла забележка - тези мощности са в областта на трифазния ток или както Мишоци намекна - ДВГ.

                              Алтернативата е огромен ресивер (1000л+) и работа в режим кратко пясъкоструене (20-40 секунди) - много чакане (5-15) на компресора да навакса.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв компресор за пясъкоструй?

                                Логически си прав! Но в моят случай и с добър компресор става. Консумацията на пясъкоструя е около 600л/мин ,а ако компресора е хубав (1000л/мин) =рецептата работи. Реално,когато имам въздух,за около 10мин правя една джанта,което реално означава че компресора ще работи неспирно,около 40-50мин на ден ,като не е проблем да го оставя да почине за 15-20мин.
                                Компресорът,който ни е в гумаджииницата работи неспирно по 9-10 часа в сезона и още не е издъхнал.
                                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X