Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Merscedes-Benz W123 280CE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Merscedes-Benz W123 280CE

    От няколко седмици ми се е загнездила една мисъл в главата, а именно да си сбъдна една отдавнашна мечта. Да си купя купето на 123-ката.

    Дизеловите мотори при МБ са ясни. Но този бензинов не ми е познат. Здрав ли е, за какво трябва да внимавам като го гледам.

    Понеже тази кола ще наближава четиредесетака, а никога не съм си купувал толкова стара кола, ясно ми е, че ще има ръжди, но за какво да внимавам.

  • #2
    От: Merscedes-Benz W123 280CE

    Аз съм с такъв мотор на Г класата и съм доволен !Но горе долу . За преди 30 години е бил върха но сега технологията се е развила в пъти и къде куде има по добри мотори и по пъргави от него .. За какво ти е тази кола ?
    Land rover 2.5 tdi
    0884035413

    Коментар


    • #3
      От: Merscedes-Benz W123 280CE

      Ами той колегата е написал за какво му е - да сбъдне една отдавнашна мечта
      Аз също заглеждам обявите за стари модели на мерцедес.
      http://cdn.blocket.com/static/0/imag...9298201948.jpg
      Примерно тази аха да се залетя да я купувам, ама има 15 собственика, което ...
      Красив класически автомобил, който да си го джиткам един път седмично за удоволствие .

      Коментар


      • #4
        От: Merscedes-Benz W123 280CE

        Тази кола ми е да си правя кефа. Лично в моите очи, това е една изключително стилно изглеждаща кола. Ей така, кефи ме да си я имам и в Събота да я запаля и да отида да си я паркирам пред кафенето.

        Големите терзания са как да избера читав екземпляр!

        Коментар


        • #5
          От: Merscedes-Benz W123 280CE

          Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
          Големите терзания са как да избера читав екземпляр!
          Ами те критериите са ясни
          - страна, от която ще се закупи возилото;
          -състоянието на возилото;
          -ЦЕНАТА!!!

          Високата цена понякога лъже, но ниската цена - никога!!!!

          и другата мъдрост на руските мерсоводи -

          Няма нищо по-скъпо от евтиния мерседес!


          Така или иначе става въпрос за доста пари - дали ще ги дадеш в началото на куп, и ще се качиш в читаво ретро, или ще си купиш скрап, който ще глътне почти същата сума, но и години труд, и мечтата ти ще се отдалечи с тия години...

          Много търсене, много пари, много късмет....

          Успех!

          Коментар


          • #6
            От: Merscedes-Benz W123 280CE

            "Високата цена понякога лъже, но ниската цена - никога!!!!" - Супер!
            Аз бих подходил "Ръжда- цена" Опитай да намериш здраво купе на добра цена, другото не е проблем при този автомобил.
            Напълно те разбирам за какво ти е Успех!
            VARADERO SD2

            Коментар


            • #7
              От: Merscedes-Benz W123 280CE

              Ето например какво изкочи днес във шведско>

              На 300 хил, със сменен мотор, регистрирана със сменения мотор-300 тд, според продавача на 60 хил км.Двоумя се, вие какво ще кажете?
              Изкърпена е , заварките изглеждат добре направени




              Минала е преглед, следващият и преглед е след две години.
              Трима предишни собственика. Цена малко над 2000 евро.
              Леко ми е далечко на около 400 км. Ако беше по- наблизо със сигурност бих я огледал. Не ми се кара 800 км и да се окаже , че е било напразно...Едва ли ще е напразно ,щом е минала преглед тук ама знае ли човек.
              Какво е вашето мнение?
              Последно редактирано от kikimora; 03-03-15, 09:38.

              Коментар


              • #8
                От: Merscedes-Benz W123 280CE

                Ако го вземеш имам интерес към някои неща от купето ако тръгнеш да го разпродаваш на части. Занимавам се с реставрацията на едно такова /с 2.3 двигател/. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150115_123727.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5645994
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #9
                  От: Merscedes-Benz W123 280CE

                  Здравейте, имам една 123-ка 200Д. И аз така си я купих с голям мерак, но вече и се нарадвах, а пък и много коли ми станаха. Колата е на 180.хл.км.реални закупена е от Панаира в Пловдив 81г. До сега е имала само един собственик. Съдбата и е много интересна, но ако някой прояви интерес може да се видим и да поговорим!
                  0887 526 564/ 0897 933 755 /

                  Коментар


                  • #10
                    От: Merscedes-Benz W123 280CE

                    Един съсед продава 500SEC в движение с леки забележки - ако има интерес, мога да снимам и да питам за цена...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Merscedes-Benz W123 280CE

                      Опасявам се, че ще ми е извън бюджета. Иначе още като дете 1990 г. го видях на живо за пръв път и от тогава не ми е излизал от акъла.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Merscedes-Benz W123 280CE

                        Ако бюджета позволява хубава кола, която да не "проект" (примерно 10000 euro), на приблизително едни и същи пари ще дойдат както w123 280CE, така и 126SEC или дори R107. У нас в България май най-много се внасят, и то от Щатите, точно кабриолетите 107. За неголеми пари там може да се намери външно поовехтял, но на немного голям пробег кабриолет, който на времето е бил върха на сладоледа в производствената програма на Мерцедес. Понеже е кабрио, тия коли рядко навъртат милиони километри за разлика от 4-вратите варианти. Аз съм слушал истории за 450 SEL под 5000 лева с докарването в контейнер... И съм виждал последиците от некадърно възстановяване на такъв - не малко "баровци" гледат основно визията криво ляво да я има и оттам натам са пълни мурдари относно техниката.
                        А ако бюджета е по-бюджетен, няма никакъв смисъл от топ-версиите. За 4-5000 лева дори у нас ще се намери нелош 230Е или дори CE. Да, с по-малък мотор, но и няма да гори по 13-15 и отгоре извънградско, както е с големите 6 и 8-цилиндрови лами с автоматик. Кола с гнило купе и скапан салон изобщо не си струва, защото при грамотен ремонт към първоначалната сума бързо ще се добавят 10 и повече хиляди лева за труд, боя и части.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Merscedes-Benz W123 280CE

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Ето например какво изкочи днес във шведско>

                          На 300 хил, със сменен мотор, регистрирана със сменения мотор-300 тд, според продавача на 60 хил км.Двоумя се, вие какво ще кажете?
                          Изкърпена е , заварките изглеждат добре направени




                          Минала е преглед, следващият и преглед е след две години.
                          Трима предишни собственика. Цена малко над 2000 евро.
                          Леко ми е далечко на около 400 км. Ако беше по- наблизо със сигурност бих я огледал. Не ми се кара 800 км и да се окаже , че е било напразно...Едва ли ще е напразно ,щом е минала преглед тук ама знае ли човек.
                          Какво е вашето мнение?
                          Купето на 123 фабрично не се произвежда с дизел, така че имай предвид съвместимостта на авт. скор. кутия, която е за бензинов двигател с дизеловия мотор! Освен това е с джанти 14" от класическа 123-ка, а не с 15"(с 5-те лъча) за 123-купе, които се намират изкл. трудно!
                          Също така не ме кефи въпросният екземпляр-зарежи го!
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Merscedes-Benz W123 280CE

                            От тази се отказах сам , благодаря за коментарите.

                            Ей това излезе сабалян . На 105хил км трети собственик.
                            Смятам да се разходя да я огледам,наблизо ми е.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Merscedes-Benz W123 280CE

                              Това ли е http://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_200_Series ?
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X