Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята фронтера-проблеми и решения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моята фронтера-проблеми и решения

    Да пусна една нова тема,за да не се флоодва старата

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a7491545o.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5645009Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a7491546o.jpg
Прегледи:1
Размер:105.9 КБ
ID:5645010Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a7491563o.jpg
Прегледи:1
Размер:83.1 КБ
ID:5645011Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a7491550o.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5645012

    Това е колата,както вече се разбра,имам за смяна термостат и радиаторче за парното.Това на пръв поглед Като се навирах вчера зад таблото видях няколко изключени букси и едно като жило за километраж ,което беше точно зад копчетата за управление на парното,обаче те всички си функционират,предположението ми е,че са сменили някое жило и това просто не са го изкарали.

    Друго което искам да питам е защо тази кола няма пружини отпред доста хард се усещат неравности и да не говорим дупки,предполагам,че амортисьорите са за смяна,но ме учуди неналичието на пружини...Да се държи само на един амортисьор 1 тон ....
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

  • #2
    От: Моята фронтера-проблеми и решения

    Бързо махни последните два реда от поста. Отпред Фронтерата е на торсион.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Моята фронтера-проблеми и решения

      Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
      Да пусна една нова тема,за да не се флоодва старата
      Друго което искам да питам е защо тази кола няма пружини отпред доста хард се усещат неравности и да не говорим дупки,предполагам,че амортисьорите са за смяна,но ме учуди неналичието на пружини...Да се държи само на един амортисьор 1 тон ....
      хахахахаха тука изби рибата, от години четеш и питаш за фронтерите а си пропуснал една от най-важните и особености
      Смени амортисьорите с истински, виж си окачването ( шарнири, накрайници, тампони на горни носачи ) дали са в ред и ще видиш че вози мнооооого по-добре от повечето джипки тоя клас. А с нивата изобщо няма да ги сравнявам.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        От: Моята фронтера-проблеми и решения

        Е това със сигурност съм го пропуснал и преди и сега заклевам се изобщо не съм обърнал внимание на тази подробност гледам в ЕМкомплект монро адвенчър по 87 лв. парчето,от темите тук,пишат,че били по-добрия избор,само се чудя какви са другите,които пак са монро адвенчър,но са по 220 лв. http://store.emk-33.com/category/260...yID=260&page=1
        Ако има нещо по-добро на приемливи цени,няколко предложения няма да откажа,даже направо ми кажи кои са "истински" ...абсолютно в нови води съм тука,да ме питате нещо за пасат или нива да ви кажа,ама за фронтерата,като за всяко ново нещо...пълна нула.Втора употреба в тая кола съм решил да сведа до минимум нещата,които се слагат,не за нещо,просто ми омръзна

        Сега чета за маслата...пак много инфо и мнения,чак се обърках
        Последно редактирано от feikot; 26-02-15, 13:43. Причина: масло
        Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
        feikot@abv.bg
        Обратно дороги - НЕТ !

        Коментар


        • #5
          От: Моята фронтера-проблеми и решения

          И защо мислиш, че амовете са капут?

          Коментар


          • #6
            От: Моята фронтера-проблеми и решения

            Гумите какви са и с какво налягане?

            Коментар


            • #7
              От: Моята фронтера-проблеми и решения

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Гумите какви са и с какво налягане?
              Пенчо,моляти се бре човек,недей.

              По същество сега.Масла в дифове-75/140 или 85/140,в мотора и скоростите 10/40.Втулки за горните носачи-Димитров-Пловдив/питай чичко гугъл/.Шарнири-горни и долни ITN от еврото,читави са и са с гресьорки.За амортисьорите,аз бих ви взел газови Каяба/пак от еврото/ и за отпред и за отзад,но ти си решаваш.

              Коментар


              • #8
                От: Моята фронтера-проблеми и решения

                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                Пенчо,моляти се бре човек,недей.

                .
                Какво недей? Само питам. Че маса хора си мислят, че като е жипка- значи се помпи като камион.
                Още повече колегата търси някакви пружини....
                п.с. За проверка на амовете си има нарочни стендове.

                Коментар


                • #9
                  От: Моята фронтера-проблеми и решения

                  Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                  Пенчо,моляти се бре човек,недей.

                  По същество сега.Масла в дифове-75/140 или 85/140,в мотора и скоростите 10/40.Втулки за горните носачи-Димитров-Пловдив/питай чичко гугъл/.Шарнири-горни и долни ITN от еврото,читави са и са с гресьорки.За амортисьорите,аз бих ви взел газови Каяба/пак от еврото/ и за отпред и за отзад,но ти си решаваш.
                  Аз отпред съм с Kayaba (Gas-A-Just), a от зад с Monroe Adventure, и мисля че монрото се държи доста по-добре!
                  Последно редактирано от bushiDO; 26-02-15, 15:55.
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моята фронтера-проблеми и решения

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Аз отпред съм с Kayaba (и то някакъв по-висок клас), a от зад с Monroe Adventure, и мисля че монрото се държи доста по-добре!
                    Марките не са фактор в случая. Трябва да се подбере правилния амортизатор за всеки конкретен автомобил, в зависимост от условията на експлоатация. И понеже в общия случай се търси универсалност, се взема нещо средно.
                    Няма амортизатор, дето да е добър на равна магистрала и на пресечен терен. Не намесвам моделите които са със променливи параметри.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моята фронтера-проблеми и решения

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Марките не са фактор в случая. Трябва да се подбере правилния амортизатор за всеки конкретен автомобил, в зависимост от условията на експлоатация. И понеже в общия случай се търси универсалност, се взема нещо средно.
                      Няма амортизатор, дето да е добър на равна магистрала и на пресечен терен. Не намесвам моделите които са със променливи параметри.
                      Това не променя факта, че каябата (според мен) има много "нежно" действие и не амортизира достатъчно в сравнение с моното!
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моята фронтера-проблеми и решения

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Това не променя факта, че каябата (според мен) има много "нежно" действие и не амортизира достатъчно в сравнение с моното!
                        Така де! Там се смятат едни под/над ресорни маси, едни нютонметри, линейни ускорения и още бая параметри влизат в уравненията.
                        Ама там не ми е силата.
                        п.с. На кабриото Кия от подписа отпред е с каяба а отзад баш с Монро адвенчър. Ами вози доста по-каруцарско от другата дето е с оригиналните.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моята фронтера-проблеми и решения

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Аз отпред съм с Kayaba (Gas-A-Just)!
                          Трябвало е да вземеш черната каяба-Exel-G и щеше да имаш друго мнение.Лично на мен монрото не ми харесва-много подрипа дръндзела ,все пак вашите са дълги,а мойто-късо.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моята фронтера-проблеми и решения

                            Гумите са Фалкен уайлдпийк 245/70/16 и 4те са на 2.5 атмосфери,ей ся ги премерих.Четох,че 1.8-2 било нормално за тая кола,а и погледнах на лепенката и там така пишеше (на пасата го дават с 5 души и багаж да са на 2.9) От изчетеното на монро адвенчър май се спирам,ама така и не разбрах каква е разликата в тоя линк на емкомплект,че едните са по 90 другите по 220 кинта. Еврото кое е,ако е евро 07 не пише цени,иначе ги видях каяба и другите

                            http://www.euro07.bg/catalog/catalog...ByCar&id=42785
                            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                            feikot@abv.bg
                            Обратно дороги - НЕТ !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моята фронтера-проблеми и решения

                              Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                              Гумите са Фалкен уайлдпийк 245/70/16 и 4те са на 2.5 атмосфери,ей ся ги премерих.Четох,че 1.8-2 било нормално за тая кола,а и погледнах на лепенката и там така пишеше (на пасата го дават с 5 души и багаж да са на 2.9) От изчетеното на монро адвенчър май се спирам,ама така и не разбрах каква е разликата в тоя линк на емкомплект,че едните са по 90 другите по 220 кинта. Еврото кое е,ако е евро 07 не пише цени,иначе ги видях каяба и другите

                              http://www.euro07.bg/catalog/catalog...ByCar&id=42785
                              Ми за туй хортувам - на 2,5 ще вози като каруца. Пусни ги на 1,8 и после питай за амортисьори.
                              Така и не каза какви са гумите - за жип или за лека кола.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X