Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

    Колеги чудя се какво да избера:
    Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д и двете 2007 г. За Ауди нямам абсолютно никакви впечатления. БМВ-то ми е почти ясно( имах Е53 3.0д).

  • #2
    От: Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

    Със сигурност,БМВ-то е по- малкото зло...!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

      Карал съм и двете.
      Разликите: Аудито - просторно и светло купе, приятно вози, автоматика не ми се стори да е нещо особено, голям багажник
      БМВ-то като всяко бмв, по приятно за каране с чудесно управление, доставя повече удоволствие, по-качествени материали

      Като голям недостатък на аудито за мен са копчетата, които се лющат - тази която карах беше само на 60к и имаше вече доста поражения.
      БМВ-то е с ангренажна верига

      Спорред мен, ако не е куатро няма какво да те накара да вземеш ауди пред бмв, не че X-са не дращи, ама си е по-ниска!

      Коментар


      • #4
        От: Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

        Аудито също е с ангренажна верига, комънрейл е и този мотор на А6 върви само с куатро. Но, съгласен съм с по горното мнение, че БМВ е по безпроблемно и здраво. И като мотор, и като окачване.

        Коментар


        • #5
          От: Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

          Само като чуеш мъркането на BMW и тропането на АУДИ ти става ясно
          Grand Cherokee WJ 4.7 V8
          Това е положението.

          Коментар


          • #6
            От: Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

            И аз съм за БМВ,но при употребяваните коли валидно е най-вече състоянието на конкретния екземпляр.

            Коментар


            • #7
              От: Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

              В фирмата в която работя, ги имаме и двете служебни. Карам почти само А6 та, и много рядко 5 та.
              Колите са 2008г, приблизително на еднакви км. BMW през месец е в сервиза, за нещо дребно, светне някоя лампичка за нещо си, иначе сериозни ремонти няма засега и на двете. И двете са 4х4, бавареца е по приятен за каране, поне за мен, интериора е много по качествен, на Аудито е на 170х км и почти всички копчета са се изтрили. Ако пред мен стоеше тоя избор, бих погледнал Е класа.
              Успех с избора, и да се похвалиш.

              Коментар


              • #8
                От: Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

                Здравей,колега!
                И двата автомобила са чудесни в своята област. БМВ-то достава повече удоволствие от шофирането - задно задвижване, по-леко. На външен вид изглежда по-спортно. Вътре е изчистено от много копчета, на някои това им харесва, на други им скучае.
                Аудито е друга бира. Вида му е по-делови,няма го това спортно излъчване ( изключвам S-line ) , вътре е по-просторно, с повече копчета и глезотии. 3.0 ТДИ, особено 240 кс версията е един много сполучлив двигател. Изчистени са проблемите с дюзите на 225 и 233 кс. версии. Серията 3.0 тди е задължително с куатро, мноого по-често с автоматик, отколкото ръчка.
                Не е коректно да се сравняват 530D срещу 3.0 ТДИ по динамични характеристики. Първо,защото А6-цата е куатро, отделно,че е по-тежка.

                И двете коли доставят удоволствие от шофирането, куатрото дава една уникална стабилност при всякакви терени и метеорологични условия.
                Цените за поддръжка и на двете коли не са от най-ниските.
                Имаме А6 4ф 3.0 тди 240 кс от две години, за тези 2 години сме изминали 95к и сме сменяли само консумативи.

                Независимо какво гледаш, най-важното е състоянието на автомобила. Търси автомобил с доказана история и реални,проверуеми километри.
                Успех!
                First Man, then Machine!
                Lada Niva
                Honda XR 400

                Коментар


                • #9
                  От: Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

                  Извинявам се за неуточнението, но и БМВ-то имах предвид да Х-драйв.
                  Външно ми харесва БМВ-то, но вътре ми е прекалено сухарско.
                  Обмислях и Е-класа, но това което четах за тях, ми се струва че са по-калпави (особено преди фейса).

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

                    Първоначално публикуван от veselin_stef Преглед на мнение
                    Извинявам се за неуточнението, но и БМВ-то имах предвид да Х-драйв.
                    Външно ми харесва БМВ-то, но вътре ми е прекалено сухарско.
                    Обмислях и Е-класа, но това което четах за тях, ми се струва че са по-калпави (особено преди фейса).
                    Дори и с М пакет и черен таван? з
                    Карал съм и 525 и 530 обаче и двата с М пакет, с idrive - за мен са си супер!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

                      Ако го говорим за мощност и разлики, просто поглеждаме 535д. За съжаление е60/61 не се предлага с този мотор и х драйв. Във F10 вече го има, като опция.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

                        Искате,да кажете,че на Аудито ,още не сте имали проблеми с турбината-...късметлии.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Искате,да кажете,че на Аудито ,още не сте имали проблеми с турбината-...късметлии.
                          3.0TDI мотора няма никакви проблеми с турбината, много рядко даже изключително може да се наложи да се смени и при пробег над 300 х.км.
                          Проблеми има по-скоро с дюзите,вихрови клапи ,дросел и обтегач на верига ,но с турбина не, няма изразен проблем.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            Искате,да кажете,че на Аудито ,още не сте имали проблеми с турбината-...късметлии.
                            Mи не, засега с двигателя няма никакви проблеми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ауди А6 3.0тди или БМВ 530д

                              Що спряхте темата...Някой ще каже ли какви е променено в инжекторите на фейса?И какви са тея градски легенди за оптигачите на веригите и счупени мотори...Или е станало на някой някаде заради нещо и така е останало в историята...
                              Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X