Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето го Майстора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ето го Майстора

    Такива рибоци има и в някои БГ язовири.Има един сомаджия от Пловдив, преди години измъкна около 120кг. от Кърджали или от някой друг беше, не помня точно, но е факт. Има и нещо,което смятам, че не е правилно тука, а именно, че се разрешава прибирането на трофейните риби, а маломерните са забранени. Би трябвало да е точно обратното.

    Коментар


    • #32
      От: Ето го Майстора

      Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
      Такива рибоци има и в някои БГ язовири.Има един сомаджия от Пловдив, преди години измъкна около 120кг. от Кърджали или от някой друг беше, не помня точно, но е факт. Има и нещо,което смятам, че не е правилно тука, а именно, че се разрешава прибирането на трофейните риби, а маломерните са забранени. Би трябвало да е точно обратното.
      Краси и не е 120,а САМО 112 на Тича.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: Ето го Майстора

        Кумът ми е болен на тема "сом" и е за риба почти всеки уикенд от доста години. Няма да казвам как се е екипирал и оборудвал (ще е интересно дори и на братята), та имам достъп до достоверна информация (сомаджиите са като секта - пазят си тайните). Та в България сом над 100 килограма не е ваден доста отдавна ( да са извадени десетина - петнадесет риби с подобни размери от 89-та насам вкл. и от бракониерите) - въпросния 112 килограмов в Тича е още през 2007-ма. Имам познат който живее в Испания и почти всяка събота и неделя е на река Ебро - световна дестинация за риболов на сом, та и там уловени екземпляри над 120 кг. са рядкост (не че ги няма - има ги, ама са хитри, затова и са станали толкова големи). Аз имам наблюдения от водоеми за трофеен риболов във Франция (има шарани по 30-40 кила) - и там удари на сомове с подобни размери са рядкост. Улова от снимките е уникален в световен мащаб. Европейският сом наддава средно с по 5 кг. на година. Сома от първия пост е около 60 годишен - сами си направете сметката язовирите ни преди колко години са строени и какъв е максималният възможен размер на сомовете в тях... Официалният световен рекорд е поставен отново в Италия. на река По - през 2010 г. щастливец се разписва със 134,97 кг. Смята се, че сомът може спокойно да прехвърли 100 години живот през които да достигне над 5 метра дължина на тялото и тегло над 300 кг. - расте през целия си живот, ако има достатъчно храна.
        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 27-02-15, 06:29.

        Коментар


        • #34
          От: Ето го Майстора

          Я кажи кой ти е кум и като как го знаят та да видим,че наистина ми е интересно.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #35
            От: Ето го Майстора

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Я кажи кой ти е кум и като как го знаят та да видим,че наистина ми е интересно.
            Едуард се казва (момче арменче), от Варна (не знам да има прякор).

            Коментар


            • #36
              От: Ето го Майстора

              Колеги,
              в България миналата година се хванаха три трофейни сома.
              105кг.-при ваденето от прилив на адреналин го убиха с канджата.
              92кг-при меренето май му счупиха гръбнака и той умря.
              70-80кг. мериха го само на дължина,не го вадиха от водата за да не го убият,пуснаха го и след една седмица,го намериха умрял.
              Такива големи риби при по продължително вадене се стресират и шанса да оцелеят е много малък.

              п,п.Имаше клип в youtube разфасоването на 92кг сом и нагледно беше показано колко много лой има в самото месо,
              от 92кг. риба излезе 25-30кг. месо.
              п.п1.Този сом от първият пост няма голям шанс да оцелее,защото при изваждане от водата голямото му тегло му прецаква вътрешните органи.

              Поздрави!!!
              Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
              лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

              Коментар


              • #37
                От: Ето го Майстора

                Я кажи повече,кой ги хвана тия,снимки нещо?
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  От: Ето го Майстора

                  Здравей,
                  105 кг. го хвана Роската от Казичане на тролинг 0.20мм плетено воблер YOZURI Ивайловград
                  95 кг.го хвана Жоро жицата пак на тролинг 0.20мм плетено воблера исля че беше нилс мастер.Ивайловград
                  70-80кг.го хвана Славе (Гуджо) пак на тролинг на Изкъра воблера мисля че беше рапала магнум,но не съм сигурен.
                  Ще потърся снимки и ще ги постна.


                  Поздрави!!!
                  Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                  лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ето го Майстора

                    Ето снимки:


                    Сома на Росен 105кг. 2.56м



                    Сома на Жоро жицата 92кг. 2.31
                    в предишните постове объркал килата, сома на Жоро е 92кг. а не 95кг. моля да бъда извинен

                    Това е сома на Славе (Гуджо) не му знам дължината, но като го видя ще го питам дали помни колко беше дълаг.

                    Поздрави!!!
                    Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                    лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ето го Майстора

                      Браво! продължавай все така да ги ловиш тези рибоци и по голям да хванеш тази година.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ето го Майстора

                        Тапета да е на една от снимките?Ако е така го поздрави от Асентой си знае.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ето го Майстора

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Тапета да е на една от снимките?Ако е така го поздрави от Асентой си знае.
                          Същия,ако случайно го чуя ще му предам,предполагам че поздравите са от Асен (PENN).

                          Поздрави!!!
                          Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                          лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X