Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

    Края на темата.Колкото и странно да е ,след третиране с добавка за бензинови горивни у-би,изчерпване на горивото и наливане на ново,проблема се реши.
    Сега мотора държи обороти ,форсира се и работи що годе нормално.Няма детонации ,хърхорене и т.н. Пак има едно леко зачудване около 2000-2500 об/мин но и преди си беше така.
    Така ,че най вероятно ще спра да наливам каквото и да е на ШЕЛ.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

    0895шест29410 .

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

      Така да се каже, ти не си сигурен, дали добавката ти е помогнала или просто си изразходвал скапаното гориво и си сипал добро?
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

        Точно така.Лошото е ,че не помня колко налях последния път на ШЕЛ.От дизела им досега не съм имал ядове но с бензина ......незнам ,при пробите и човъркането ,отзад от ауспуха миришеше ужасно на терпентин.Това сега го няма.Не е като да съм от вчера ,монтьор съм от 10-на години,просто тук останха варианти само по гориво и запушване на дюзи.
        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

        0895шест29410 .

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

          Зареждал съм от ШЕЛ и досега само като количество съм констатирал да мамят. Имам и голф 3 само на бензин. Наливал съм от бензина им с добавките и колата върви добре.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

            Тези дни на ОФА 2.0 1993г с двигател C20NE се случи следното. Спирам на едно капанче по пътя да хапна. Без никакъв преди това признак колата в продължение на 10 броя стартиране отказваше да запали. Като запали никакъв проблем до следващото спиране на двигателя. В момента паля и карам само на газ. Така продължи, докато се прибера. Като изчакам около 20 минути запалва и работи без проблеми до следващото угасване на двигателя. На бензин не работи, защото по някаква причина помпата не заработва въпреки смяната и с нова. Някакви идеи за този проблем?

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

              Ами започни с проверка на ел. верига: Бушона, а ако е здрав - стига ли 12В до резервоара.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

                Благодаря много за бързия отговор! Започвам с проверките за наличие на електрозахранването.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

                  Напрежение на бобината има, което ме наведе на мисълта за изгоряла бобина. След смяната и с друга втора ръка запали моментално. Едиствения ми въпрос, който си задавам на себе си е: Колко ли е остатъчния и ресурс? Някой знае ли каква е цената на нова и намира ли се по магазините? На помпата установих - липсва и маса.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с работата на бензин.ОФА х22хе

                    По магазините преобладават китайски бобини с ресурс от "до ден,два" до "бог знае до кога" На Вектра с такава бобина врътнах 800000 км и я продадох без ядове.Нова оригинална не ми се мисли колко струва.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X