Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

    200-тата освен "китнат" двигател от 125 ползва и неговото шаси (рама и окачване).
    Мотора е по-къс, мисля и с друг ъгъл на предницата.
    С тези габарити мисля, че чисто ергономично няма да ти пасне .
    Друг е въпроса, че с тези килограми мисля двигателчето ще се поозори.
    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

    Коментар


    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

      И аз така мисля. Но не знаех дали може да се ъпгрейдва още. Значи отпада, търсенето продължава

      Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

        Колеги не е за тук,но доста хора,който четат повече този раздел и най-вероятно биха ми помогнали за избора в тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...37#post3128237 .Благодаря на всеки,който удари по едно "рамо" в избора

        Коментар


        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

          Аз имам питане относно едно чукане. Появи след едно возене и е само на празен ход. Чукането е успоредно с оборотите. Имам познат който е доста напред с ремонта на моторите и каза, че е биела, но че ще изкара още и да карам докато се счупи, после да я сменя. Какво може да се счупи покрай нея? Като взех мотора предишния собственик ми каза да не го ръчкам много, защото е със сменено бутало, сегменти и водна помпа. Това ми е първия мотор и откъм поддръжка съм много зле, но успях да си оправя скоростния лост.
          Другото питане ми е - като го взех ми казаха, че е с кит от 125 на 200 кубика(64мм бутало), освен размера на буталото има ли друг начин да разбера дали е така?

          Коментар


          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

            https://drive.google.com/file/d/0B2v...ew?usp=sharing - Това е видео от звука.

            Коментар


            • Re: От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

              Може покрай биелата много голяма беля да стане - бутало, цилиндър а с повече късмет и картери.
              Не съм разбирач и не мога да кажа от видеото какъв ее проблема.

              Първоначално публикуван от simoV49 Преглед на мнение
              Като взех мотора предишния собственик ми каза да не го ръчкам много, защото е със сменено бутало, сегменти и водна помпа.
              Преди колко време са сменяни?
              Това е кросов мотор и смяната на буталото е консуматив, няма някаква "разработка" че да не го ръчкаш. Най-много да караш леко 4-5 моточаса ако толко искаш да го "пазиш".

              За да сложиш 200 кит се сменя освен буталото и цилиндър, биела, мисля че и вала....
              Може би по цилиндъра може да видиш дали е 200, но хората с 200 да кажат.

              Коментар


              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                Ами не съм отварял двигателя още, но предишния ми каза, че е 64мм. Имам и старото бутало в мен, но няма как да съм сигурен, че е това. Другото, което забелязах като гледах клипове на други 125 2T КТМ-и, е че всичките го имат това "тракане" -

                https://www.youtube.com/watch?v=dFFolak2ZT0

                явно си е така работата на двигателя. Относно кита, карах един SX125 и моя се усеща по-мощен, особено като влезе в обороти, но също е със FMF Powercore 2 отзад, което не знам дали ще има чак такава разлика.

                Коментар


                • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                  Едни гарнитури са ти има няма 20 лв. Отвори го, виж какво е положението, замери си цилиндъра. Работа за един следобед, ама ще знаеш какво е положението. Както каза Краси по-горе, от една биела може да тотализираш двигателя.
                  Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                  Коментар


                  • От: Re: От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                    Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                    Може покрай биелата много голяма беля да стане - бутало, цилиндър а с повече късмет и картери..
                    При мен се случи точно това с една Ямаха.
                    Скъса биела,супи бутало цилиндър,клапаните всичките бяха криви ,картерите и двата счупени и за десерт имаше ударено и едно зъбно колело на скоростите.Така че смятам че ако биелата е за смяна-тоест е направила необходимите моточасове е препоръчително да се смени.

                    Коментар


                    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                      Малко тъп въпрос - Как да разбера, че биелата е към края на дните си?

                      Коментар


                      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                        Едно момче от Едимотоцентър го чу и каза, че е нормално това, и че така си работи. Аз ще погледна на powervalve-a болта дали не е разхлабен, че ми казаха и че от него може да е. Относно гарнитурите, къде ги продават само тях, че в Еди ще ми искат бая пари за тях.

                        Коментар


                        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                          Здравейте колеги,в тази тема обсъждали ли са се 4т EXC?Тъй като заглавието е 2т и не съм чел всичките 45страници,та ако не е тази има ли такава тема защото с търсачката под "КТМ" не ми излиза нищо...Може ли някой да ме насочи къде да почета за ехц-то на ктм.

                          Коментар


                          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                            Здрвейте колеги ,ще купувам ктм 2т мисля да е след 2012 г ,първия ми въпрос е 250 или 300 ,има ли голяма разлика ? И каква е разликата между xc и exc ,кое е по добре за хард ендуро ?

                            Коментар


                            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                              250 или 300 има разлика, но е относително, за едни е + за други - , всичко е въпрос на усещане, предпочитания, трасета и т.н.
                              ХС е за крос кънтри, микс между крос и ендуро, за хард ендуро по-добре ЕХС
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                                Обмислям покупката на EXC200 2012-та. Сега карам 200 кубика и май ми стигат, но не съм се качвал на тежки терени, за да кажа. Това, което ме влече е телглото (97кг сух) и че е 2012-та година.., но съм 85кг по гащи и май ще са малко, някой със сходни кила да даде мнение?
                                Последно редактирано от simoV49; 01-04-18, 09:56.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X