Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

    Момчета нещо напоследък много почват да ме кефят ктм ите ЕХС моделите
    особенно модела 200 ми е фаворит
    на ерзберг имаше много участници с този модел
    ето тази снимка там я направих


  • #2
    в щатите австралиецът шайн уатс печели с такова състезания
    то верно че той е лек и е много добър състезател а и мотора му е заводски подготвен но все пак вече няколко статии и в дирт байк и дирт райдър потвърждават че това е много добър мотор
    като мощност е нещо средно между CRF250R и CRF250X
    като килограми почти същото но с по нисък център на тежестта
    а като поддръжка НЕСРАВНИМО по евтина и лесна за извършване
    освен това всички които са го карали твърдят че било невероятен кеф да го караш
    един от тест пилотите на дирт райдър даже пише че след като го е тествал е решил да се откаже от новия CRF450R който си бил поръчал и да си вземе EXC200
    толкова много му харесал и се кефел като го кара
    самата статия между другото бе озаглавена FUN ZONE и се описваше теста на гас гас 200 и ктм ехс 200

    а ето и малко факти
    ето резултат от про клас състезание в щатите
    Pro Results

    1. Shane Watts, KTM 200 E/XC
    2. Jimmy Jarrett, Suzuki RM250
    3. Justin Williamson, Yamaha YZ250
    4. Brian Garrahan, Suzuki RM250
    5. Chris Bach, KTM 250 E/XC
    6. Josh McLevy, Kawasaki KX250
    7. Dave Neumeister, Kawasaki KX250
    8. Tracy Bachman, Honda CRF250R

    лелее почвам да се навивам още повече за такова нещо
    лошото е че се карат повече в щатите канада и други извън европа региони
    между другото в щатите ехс125 не се продава а вместо него продават ехс200 и то US модел който е малко по различен от европейският
    /незначителни разлики най вече в заглушителят/

    Коментар


    • #3
      незнам защо така си луднал по тези КТМ-и но аз определено несъм им голям фен.
      предполагам голямото им напоследък разпространение (май-само в европа) се дължи на по-ниската им цена, тунингованите при закупуване още машини и най-вече ГОЛЯЯЯЯММАААТААА им реклама дължаща се в голям процент на редбул.

      миналата година говорих с Боян Станчев, да ми докара някой 2Т крос от чужбина, намекнах му за КТМ... познайте какъв беше отговора.
      Посъветва ме да не се занимавам с тази марка. Искат много по голяма поддръжка от японските мотоциклети, и като време и като резервни части, отделно че създават повече проблеми.
      Ако не ме лъже паметта в щатите на 250сс класа им вече няма нито един КТМ, в 125 се намират още 2-3. Е вярно е че в щатите пазара е друг и японските марки си имат традиции от много време там ще каже Митков, но факта че сега са останали толкова малко машини в сравнение с предните години също е красноречив.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #4
        краси
        до някъде си прав до някъде не си
        КТМ ите стават все повече по състезанията в щатите
        и все повече се купуват
        наскоро четох че ктм ехс 2 т бил много труден за откриване на витрина на магазин в щатите
        сх -кросовия модел се намирал но ехс тата били с поръчка и даже се чакало за тях такова търсене имало
        модела ехс 300 вече ен брой години печели титлата ендуро на годините зад океана
        125 модела сх е най мощния в класа си и единствен който може да се опъне на 250 4 т инвазията
        а тази година е излязъл 250 4т който всички казват че е много добър и мощен
        все пак ехс 200 предполагам няма да е чак толкова безпроблемен като кавазаки кдх 200 например който се счита за нещо като чук което въобще не се знае може ли да се развали
        но този модел от 96 та до сега се произвежда без изменения и всичко вече му е направено много здраво
        а и не е толкова рейсинг като ехс 200 то
        специално за ехс 300 и ехс 200 не съм чул лоша приказка до сега
        проблема на ктм особенно по новите е само че окачването е WP И отстъпва доста на шова и каяба
        иначе имат най яките спирачки и най доброто оборудване като за мотор от магазина
        а sx125 като двигател бил не само най мощния в класа но и най издръжливия имало случаи пичове в щатите които го карали тамошно каране по един сезон със оригиналното бутало тоест без да го сменят което било прецедент

        Коментар


        • #5
          ето още факти

          Top 10 Overall Power Line Park GNCC - St. Clairsville, Ohio


          1. Shane Watts (KTM)

          2. Barry Hawk (Yam)

          3. Jason Raines (Yam)

          4. Scott Summers (Hon)

          5. Mike Lafferty (KTM)

          6. Steve Hatch (Suz)

          7. Robbie Jenks (Yam)

          8. Jim Jarrett (Yam)

          9. Brian Garrahan (KTM)

          10. Ryan Rodgers (Yam)



          Pro Results, 2005 Parts Unlimited OMA Moose Run
          1. Jimmy Jarrett, SUZ, 3:17:14
          2. Shane Watts, KTM, 3:17:16
          3. Brian Garrahan, SUZ, 3:17:43
          4. Justin Williamson, YAM, 3:22:37
          5. Christopher Bach, KTM, 3:25:08
          6. Chris Robertson, KAW, 3:25:46
          7. DR Atwood, KTM, 3:29:06
          8. Dick Burleson, KTM, 3:31:28
          9. Alan Westerfield, KAW, 3:34:19
          10. John Strangfeld, GAS, 4:06:36

          Коментар


          • #6
            този пич е на 57 години
            и е успял със този sx125 да влезе в първите 10


            а вижте кво ги прай бат шайн уатс със 200 та то



            борбата е за първото място

            Коментар


            • #7
              Митков, не гледай какво правят в профи веригите! Ти си като децата бе.
              Аз казах някъде в предишни теми какво казват самите австрийци за КТМ. Говорил съм с най-малко 30 моторджии от ендурото. Всички предпочитат Хонда или Ямаха, но цените в Западна Европа са доста по-солени на тези модели и това е с цел защите на европейското производство
              Като похвалих GAZ GAZ-а на Фритц, че единствен завърши до Емине и обратно, той каза: "А бе, хубаво, хубаво ама друго си е Ямаха или Хонда!"
              Кой ще ти подържа 200-то ако си го вземеш? Ти не си от заводски тим на КТМ, а си Мурджо от Харманли И аз съм такъв.
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #8
                че кво да му поддържам толкоз на тва 200
                2 тактов мотор и то не натоварен с не много голяма литрова мощност
                нищо няма да му се развали поне 2 години особенно ако го взема чисто нов
                и втора употреба да е кво ръгам му едно ново бутало и тва е
                ктм двутактовите не се трошат чак толкова особенно пък ендуро моделите
                един от тест пилотите на дирт райдър пише човека че си взел преди 2 години ехс 300 и две години го юркал да види кво ще стане
                никъв проблем е нямал с мотора
                а аз на тва 200 кво ще му направя
                най много някой лагер на главина или накладки да сменя

                Коментар


                • #9
                  Има много недообмислени неща в конструкцията на КТМ. Имат и технологични грешки
                  Тъй казал онзи, щото така са му казали да каже + money.
                  Че КТМ- 4Т да не би да е натоварен?
                  А и първата ти работа след като го вземеш ще е да си смениш Withe Power-а със свестни колове
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    наистина прови използването на ктм е едно а любителско е съвсем друго, а и Боби щом тогава беше цяло лято в Белгия и ги е гледал онези механици на ктм (и то на профи ниво) и вика не ти трябва да си слагаш таралеж в гащите, мисля че няма да ме лъже. Дори най-кекавия японец (да не му казвам името) е много по добре направен и като двигател и като окачване от ктм (спирачките са изключение )

                    За технологичните грешки в двигателя си много прав Жоро, точно така е. 2Т са по добре направени, ама 4Т ..... просто са кекави отвсякъде.
                    Вярно е и това че с "нашето каране" един чисто нов ктм би издържал сума време ....ама пак казвам с "нашето каране" !!!
                    а ако го вземеш 2-ра ръка може и да изгориш.
                    Разбира се всичко е много относително, но аз определено съм фен на японските мотори и автомобили

                    Митков явно е фен на швабските истории....кара опел иска ктм
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      И какви са толкова тези "технически грешки", защото казвате, че има грешки, а не казвате какви са
                      Кажете и другите да знаят за какво става въпрос и да си направят сметката...
                      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                      [/FONT]________________________________________
                      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                      [/CENTER]
                      [/CENTER]

                      Коментар


                      • #12
                        Време е да се включа в тази тема, като човек който е карал КТМ, макар че близнаците Петър и Ивайло могат да кажат най-много по въпроса.
                        Самия факт че КТМ делят мегдана с японските производители за мен е достатъчен за да съм убеден в доброто им качество. Приказки от рода на тези "абе мани ги тия КТМ" ми се струват много несериозни, особено когато няма смислени доводи към тях.
                        Когато карах КТМ не съм имал никакви проблеми с него, макар че беше доста каран. Единствено се наложи да сменя буталото защото беше износено и имаше лека пукнатина. Човека който го купи от мене още като го видя и каза "взимам го" без изобщо да го беше запалил. Дано е останал доволен.
                        С удоволствие бих сменил КХ125-ката с един ЕХС-200
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • #13
                          Между другото - най-готиния сайт за КТМ който съм намирал е направен от японец Човека явно е фен на марката.
                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • #14
                            Димитре, карал си, но от по старите модели Коя година беше твоят?

                            Different_Soul, КТМ-а е направен навсякъде с големи луфтове и кофти уплатнения От там и честа смяна на лагери и износване на детайли след зацапване на съответните места! За да удължиш живота на всички такива невралгични места, трябва много по-често да му правиш профилактика. В двигателя нещата стоят почти по същия начин. КТМ 4Т след като загрее звучи като счупен.
                            Вярно е, че имам по-добри впечатления от четиритактовите, но подобни оплаквания съм чувал и при 2Т.
                            Един незначителен пример: Реших лятото да си направя снимка с един от КТМ-ите на австрийците. Подпрях го на пачи крак и качвайки се на стъпенките, пачият крак се откърши, та щях да се убия на загасен двигател. Аз виновно погледнах австриеца, а той спокойно ми отговори, че няма страшно, това си е постоянен дефект и той го бил чупил няколко пъти. После разбрал, че само трябва да го подпира на него и нищо повече Скоро на наш-старозагорски КТМ пак така се откърши пачият крак без да види зор. Чудя се това ендуро ли е или епроветките на Митков!!!
                            Моята Ямаха винаги я ритам от пачи крак, тъй като трябва да се замахне здраво за да запали, но не е мръднал до сега
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #15
                              вижте кво и аз не съм от най върлите привърженици на марката КТМ
                              даже хич не съм
                              но специално новите модели ДВУТАКТОВИ ЕХС модели
                              според мен са доста добре направени
                              ОСОБЕННО ЕХС200 то е супер мотор
                              който предлага неща които иначе няма от къде да ги вземеш
                              освен това като цяло този модел се прави от доста време без съществени изменения защото не е от най използваните класове
                              тъй че нещата там са улегнали и направени както трябва
                              да не говорим че няма клапани ангренажни вериги филтри и т.н и и т.н.

                              кво се плашите толкоз кво ще му стане
                              а жоро дето каза че на дирт райдър тест карачите ктм им бил платил
                              е просто несериозно
                              хората които тестват моторите за списанието DIRT RAIDER се подбират толкова внимателно и има толкова много кандидати че не биха си позволили такова нещо
                              да не говорим че ако е така списанието им щеше да е просто една рекламна брошура и никой няма да го уважава
                              а това е издание което се чете в цял свят да не говорим че е най популярно в щатите
                              дирт байк е другото такова списани и там пак същото пишат
                              и там има статия за ехс200 и пише че е супер
                              и на тях са им платили така ли
                              разгледайте из нета
                              има цели сайтове направени от ентусиасти каращи този модел и те също потвърждават че е много читава машина
                              сега за други модели ктм и за разни 4т такива не говорим
                              говорим конкретно за моделите ехс двутактови

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X