Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с картер!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с картер!

    Предишния собственик явно е имал проблеми с отвиването на пробката за източване на маслото и е пуснал в ход секача, но освен пробката е наранил и леглото й на картера. Купих нова пробка, че старата имаше триъгълна форма и загладих с фина шкурка резците от секача с надеждата да не тече от там. Течове нямаше, но днес при отвиването на пробката за поредна смяна на маслото видях, че о-пръстена е станал на парцали:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0005[1].jpg
Прегледи:1
Размер:136.7 КБ
ID:6081456Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0006[1].jpg
Прегледи:1
Размер:50.8 КБ
ID:6081457
    Предполагам, че се е нарязал на деругите и сега се чудя как да реша проблема? Мисля да залепя със силикон един месингов пръстен за нова основа на картера и да стягам пробката върху него. Въпроса е дали ще държи и доколко ще е надеждно?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0009[1].jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:6081459Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0007[1].jpg
Прегледи:1
Размер:141.4 КБ
ID:6081458
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Проблем с картер!

    Каква е гаранцията,че ще уплътни между пръстена и картера така?
    ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
    ТЕЛ;0876228770

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с картер!

      При мен също има наранявания на картера и смяната на медната дифтунга на всяка смяна на маслото решава проблема.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с картер!

        От снимката изглежда,че гумичката е разложена(не е маслоустойчива),пробвай с друга,истинска.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с картер!

          Тцъ,премачкана е защото е по-дебела. Нали не е текло,слагай новата и стягай. Или на стругар да извади още малко от пробката.
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с картер!

            Първо и аз си помислих, че не е маслоустойчива, но според продавача в магазина е разкъсана механично - тогава се сетих за деругите които се опитах да загладя малко. Пръстена си беше комплект с новата пробка. Сега мисля пак да огледам внимателно всичко, да пробвам да пилна още малко ръбовете и да слагам новия пръстен, че тази работа с лепенето на нова основа ми се вижда малко несигурна.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с картер!

              Има специализирани магазини за О-уплътнители, ако не знаеш, къде ми пиши на лични да те ориентирам. Купуваш си 5-6 да си имаш и при всяка смяна слагаш нов и мяташ по едно око дали не капе.
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с картер!

                Знам един в района на Централна гара, но вече си поръчах няколко от магазин на Опел, че ми се виждат по-тънички от нормалното и да не си правя експерименти! Иначе схемата ще е така както пишеш - при всяка смяна нов и готово!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X