Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преправяне на системата на въздушен блокаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

    Абе ... това 7 бара за включване на един умрял блокаж... не е ли малко нещо прекалено? А при достатъчен обем, практически какво да е издържа 2 бара. Включително и 2.5 литра бутилка от Кока Кола
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #32
      От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

      Не е прекалено - специално съм си играл да го меря - пресостата е 7/10 и си ги поддържа.
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #33
        От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        Не е прекалено - специално съм си играл да го меря - пресостата е 7/10 и си ги поддържа.
        Не ме разбра. Или аз не съм се изразил ясно. Въпроса не е колко може да вдигне компресора, а нужно ли е да вдига толкова.
        Предполагам, че блокажа ти е от ония, дето въздуха им влиза направо вътре в дифа и, честно казано, не помня на какво налягане сработват надеждно. Ако 7-те бара са реално необходими - ОК. Ако обаче блокажа сработва на 1... сещаш се.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #34
          От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

          То има и блокажи с вакуум (т.е. 1 бар). Не знам вътре колко са големи буталата които движат блокажа но най-вероятно има различни видове. Също има и различни степени на надеждност според налягането.

          Т.е. той лесно ще включи с 1 бар, но за да не изпусне при екстремно натоварване трябват 5-6.

          Коментар


          • #35
            От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

            И за да преодолее пружината която го изключва като се изпусне въздуха.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #36
              От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

              Моя блокаж най му е добре на 5 бара.Пресостата ми е на 6 бара отваря и на 8 бара затваря.Остава сега да си намеря читав компресор.

              Коментар


              • #37
                От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                Ей това е крайния резултат при включване на двата компресора:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150301_142021.jpg
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:5645538


                И това е работата при включване на компресорите. След нагнетяване на необходимото налягане чак след третото включване на блокажа се включват отново. Но ако ми остане повече време ще махна ARB компресора, ще оставя само оригиналния и ще добавя допълнителен съд.
                Благодаря на всички за съветите.

                LZ1AID

                Коментар


                • #38
                  От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  То има и блокажи с вакуум (т.е. 1 бар).
                  Няма.Вакуум помпите дават -0,7бара.Атмосферния мотор-пак толкова...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Абе ... това 7 бара за включване на един умрял блокаж... не е ли малко нещо прекалено? А при достатъчен обем, практически какво да е издържа 2 бара. Включително и 2.5 литра бутилка от Кока Кола
                    Нова бутилка от Кока Кола държи до 16 бара.От година при мен работи на 8 бара безгрижно.Интересното е,че резбата с/и капачката държи повече от бутилката.
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                      Саше - и аз се позиграх по темата - 6 литрова бутилка и махнах АРБ компресора и сложих един от П38. Имам и извод за помпане на гуми.
                      Вдига 100 пси от 0 в 6 литровата бутилка за под 3 минути. Работи тихо.
                      Още не е готово, но в общи линии е тва:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150415_140325.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5654035

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150415_164401.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5654036
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                        Хубаво става. Браво.
                        Аз имам един много лош табиет - опитвам се да прикрия всичко и колата да изглежда във вид, близък до оригиналния. И от там си създавам сам много проблеми.
                        LZ1AID

                        Коментар


                        • #42
                          От: Преправяне на системата на въздушен блокаж

                          Продължаваме

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150416_171736.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5654319

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150417_141208.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:5654320
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X