Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раница за 72 часа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Раница за 72 часа

    Здравейте, моля дайте предложения за подходяща за 72 часова раница, достъпна в България, по възможност не за 300 лв. Може и от сайт, но предпочитам да мога да я видя и на живо.

  • #2
    От: Раница за 72 часа

    72 часа на море, планина, полето, за риба, Еверест ли ще изкачваш? За да ти каже някой къде да я видиш сигурно трябва да знае къде се намираш. Или ти си от София и не е необходимо да уточняваш нещо, което се подразбира...
    Последно редактирано от silverfox; 20-02-15, 09:57. Причина: Правопис.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Раница за 72 часа

      Хех, тук човек като зададе някакъв въпрос, го карате едва ли не да се чувства виновно, че го е направил. Защо всички подхождат толкова агресивно, не мога да разбера.

      http://en.wikipedia.org/wiki/Bug-out_bag - за това става въпрос за 72 часа. Иначе да, от София съм.

      Коментар


      • #4
        От: Раница за 72 часа

        Първоначално публикуван от pr0metheus Преглед на мнение
        Хех, тук човек като зададе някакъв въпрос, го карате едва ли не да се чувства виновно, че го е направил. Защо всички подхождат толкова агресивно, не мога да разбера.
        Кхм... изивнявам се. Ще перефразирам горното си мнение, за да не изглежда толкова агресивно:

        "Много се извинявам, но ще бъдеш ли толкова добър да кажеш какво ще правиш през тези 72 часа, за които ти трябва раницата, че така както си го написал само ти си разбираш какво искаш? Също така ще ме изивняваш за нахалството, но не си казал къде си, за да може някой да
        ти каже къде могат да се видят, та ако може без да се напрягаш, ей така както си седиш, да напишеш поне къде си."

        Така добре ли е?
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Раница за 72 часа

          Първоначално публикуван от pr0metheus Преглед на мнение
          ... http://en.wikipedia.org/wiki/Bug-out_bag - за това става въпрос за 72 часа. Иначе да, от София съм.
          На раницата непременно ли трябва да пише "Bug-out bag" или "72 hour kit"?

          Дали първо да не решиш какво ще ти трябва за случай, че настъпи краят на света, а след това да си подбереш раница с такъв размер, че да ти подбере инвентара?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Раница за 72 часа

            По "стандарт" 60-литровите раници се водят подходящи за тридневни приключения. Ама зависи преход ли, с парашут ли ще те спуснат и после как ще те приберат, и какво и как ще си организираш багажа, в хижата ли ще стоиш да поркаш или ще се правиш на сървайвър и т.н и т.н.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #7
              От: Раница за 72 часа

              Ама на него, както се разбра, не му трябва просто празна раница, която да събере оборудване за 72 часа екскурзия, ами готова нагласена универсална раница за оцеляване 72 часа. Като гледам в информацията пише, че фокуса бил на евакуацията, а не толкова на оцеляването. Друг е въпроса в България накъде и поради каква причина ще се евакуираш цели 72 часа, ама...
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Раница за 72 часа

                Не, не, празна ми трябва. Аз сам ще си я напълня. Просто идеята ми беше, ако някой вече се е занимавал с това, да каже каква раница е ползвал. Това, което се споменава за 60 литрова, май е най-удачният вариант и спорд мен. Тук вече въпросът опира до "коя точно" 60 литрова.

                Коментар


                • #9
                  От: Раница за 72 часа

                  От личен опит - като минимум трябва да е диафрагма и възможност за отваряне на долното отделение, поне едно голямо външно отделение и две малки с цип, не съм фен на джоб в капака.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Раница за 72 часа

                    Хубава раница Ташев 60л е към 150лв. Най-добре събираш всичко, с което ще я пълниш в един сак и на място в магазина гледаш дали ще се събере.

                    Аз имам една уникално здрава на BugOutGear, но не мисля, че може да се намери по нашите магазини.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Раница за 72 часа

                      Първоначално публикуван от pr0metheus Преглед на мнение
                      Не, не, празна ми трябва. Аз сам ще си я напълня. Просто идеята ми беше, ако някой вече се е занимавал с това, да каже каква раница е ползвал. Това, което се споменава за 60 литрова, май е най-удачният вариант и спорд мен. Тук вече въпросът опира до "коя точно" 60 литрова.
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...79#post2368979

                      Имай предвид, че раницата тежи 3 кила ... празна. И тази специално е над 300лв с доставката. Аз лично освен допълнителният джоб който се вижда на снимката (обем 5-6 литра) и закачам още един допълнителен джоб-органайзър в който са поместени фенери, батерии и разни дребни пособия. Отделно са меха за вода в раницата и евентуално сумките за пълнителите, освен това и една жилетка с още джобове по нея (по принцип за пълнители, но може и да си слагаш квот си искаш разбира се). Резултата е, че не мога да ходя и се налага да избирам раницата ли да оставям или пушката...обикновено се качвам с джипа до където ме закарат и си взимам пушката
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #12
                        От: Раница за 72 часа

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Хубава раница Ташев 60л е към 150лв. Най-добре събираш всичко, с което ще я пълниш в един сак и на място в магазина гледаш дали ще се събере.
                        Скоро гледах в метро една ташев от тия, как се казваха по-тесни и по-дълги, чудесна да мога да си нося в нея сгъвайката, ама беше към то толкова пари.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #13
                          От: Раница за 72 часа

                          Първоначално публикуван от pr0metheus Преглед на мнение
                          ...Това, което се споменава за 60 литрова, май е най-удачният вариант и спорд мен.
                          Колкото повече - толкова повече, Мечо Пух има право в общия случай, но имай предвид, че 60 литра, съвсем неусетно могат да представляват 100 кг
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Раница за 72 часа

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Колкото повече - толкова повече, Мечо Пух има право в общия случай, но имай предвид, че 60 литра, съвсем неусетно могат да представляват 100 кг
                            Имаше си там един стар планинарски принцип за това колко процента от собственото ти тегло трябва да тежи багажа ти, за да се обезпечи нормално и леко придвижване.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #15
                              От: Раница за 72 часа

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Имаше си там един стар планинарски принцип за това колко процента от собственото ти тегло трябва да тежи багажа ти, за да се обезпечи нормално и леко придвижване.
                              И после разделено на ЕГНто!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X