Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маска с възможност за диоптрични рамки вътре?!?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маска с възможност за диоптрични рамки вътре?!?!

    Здравейте, Колеги! Искам са ви попитам дали някой вас кара с диоптрични очила вътре в маската? Препоръчайте ми маска с по широка периферия и донапренено уплътнение за да не ми стяга. Некомфортно ми е. Трудно се маха и се слага маската при спиране за почивка. Ще съм благодарен ако някой даде акъл.
    Поздрави!!!

  • #2
    От: Маска с възможност за диоптрични рамки вътре?!?!

    Помислил ли си за тоя вариант

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Airoh S4.jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5642621
    0888 074 049

    Коментар


    • #3
      От: Маска с възможност за диоптрични рамки вътре?!?!

      Здравей колега.
      И аз се сблъсках с този проблем, защото и аз нося очила и предпочитам да карам с тях, и карам именно с такава каска Airoh S4 водят се за супермото, каската е относително лека и удобна, поне аз съм много доволен, лесно се пере и поддържа, а и не се води нисък клас. Ще ти дам съвет да си изкараш едни очила отделно за мотора, защото каквато и каска да вземеш тя трябва да ти е плътна и винаги има леко натоварване върху очилата, а ако си вземеш голяма каска тогава става опасно ако се наложи да те предпази... (вече има излезнала и Airoh S5 също с визьор)
      Поздрави и безаварийно!

      Коментар


      • #4
        От: Маска с възможност за диоптрични рамки вътре?!?!

        Абе аз съм помислил, ама се потя много. Един познат кара с такава и каза, че много конденз става вътре, трудно се диша. Като се забиеш в някой дол нищо не с е виждало. Вече не кара с нея. Дали е така аз лично не съм пробвал.

        Коментар


        • #5
          От: Маска с възможност за диоптрични рамки вътре?!?!

          Маската която търсиш трябва да има този надпис "OTG"!
          Почти всяка фирма която произвежда маски за мотокрос и ендуро, има.

          Аз си купих и ето тази джаджа от ebay.co.uk..., но не съм доволен.


          Тя е от еластична пластмаса и се слага в маската, става за всички модели, НО!!!!
          Трябва да отидете с нея и маската на очен лекар и да ви изчислят разстоянието на което се пада от очите ви.
          Ако сложите стъклата които носите обикновено, то тогава няма да имате реална представа за разстоянията пред вас.
          Тоест, даден камък или трап, ще ви се виждат по-далече от колкото са в реалност и бааам, удар.

          Мога да пиша още много, аз дори след десетки опити с какво ли не, си направих лазерна корекция на зрението.


          Първоначално публикуван от bkunev Преглед на мнение
          .......... Като се забиеш в някой дол нищо не с е виждало. ...
          Като се забиеш в някой дол, веднага сваляш маската и оставаш само с диоптричните очила.
          Така няма проблем, и се охлаждаш повече плюс, очилата с диоптър пазят от клони ...

          Коментар


          • #6
            От: Маска с възможност за диоптрични рамки вътре?!?!

            Шинел, малко офф-топик, но понеже и аз карам с очила и знам каква е мъка, та да попитам: Къде се престраши да направиш корекцията?
            before: Kawasaki ZX10R 2009
            after: KTM 690 SMC R 2015

            Коментар


            • #7
              От: Маска с възможност за диоптрични рамки вътре?!?!

              Преди 12-13 години във Варна при доцент Митов.

              Коментар


              • #8
                От: Маска с възможност за диоптрични рамки вътре?!?!

                Ооо, то отдавна било! Мисля си след сезона да се пробвам и аз, ама ме е малко страх естествено Та събирам мнения...
                before: Kawasaki ZX10R 2009
                after: KTM 690 SMC R 2015

                Коментар


                • #9
                  От: Маска с възможност за диоптрични рамки вътре?!?!

                  Прави си смело, не е никакъв проблем, за 5 мин си готов. Прегледите траят мноого по-дълго от операцията. И аз съм си правил преди 7г във Варна и съм доволен, оставяш очила лещи и всякакви други неудобства.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X