Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано - отстранен проблем с парното.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано - отстранен проблем с парното.

    Здравейте! Днес имах малко приключение с парното и по-точно с не работещи степени 1-2-3, работеше само 4тата защото е вързана директно към тока явно. Почетох в други форуми как се оправя проблема без специализирани майстори и понеже не съм сигурен дали тук го има, реших да направя няколко снимки с обяснения как съм се справил със задачата. Лесно е, трябват Ви само елементарни познания в областта на запояването, а дори и да ги нямате, някой ел или тв техник ще Ви го свърши за без пари или в рамките на 1-2 лева предполагам. Ровейки се из нета "защо аджеба" не ми работят степените на обдухване и защо само 4тата работи разбрах, че 1ва, 2ра и 3та минават през "плочка" на която вместо релета има "писти" с голямо съпротивление с цел намаляне на волтажа = по слабо духане. За да стигна до плочката, свалих 1во жабката която се държи на два болта под двата и края. Това не е задължително да го правите, но аз исках да имам по-голяма представа какво върша и какво има зад нея. Ще Ви трябва къса отверка, защото мястото е неудобно и единият болт е наврят така че всички тенекии пречат. Внимавайте с него, защото при мене изпадна от отверката накрая и падна зад някаква тенекия, за която трябва да разглобя сумати му други неща че да го извадя... И така ето ги снимките в ред на стъпките които следвах:
    На снимка 1 се вижда малката отверка която ползвах, която всъщност се оказа също по-дълга от необходимото.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka 1.jpg
Прегледи:1
Размер:156.7 КБ
ID:6080436
    На снимка 2 се вижда разглобена жабката.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka 2.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:6080435
    На 3та снимка се вижда моторчето на парното и кабелът отиващ към онази плочка която търсим.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka 3.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:6080434
    Тук малко по-детайлно къде отива кабела + гнездодо на едното отвъртяно болче.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka 4.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:6080433
    Тук вече съм премахнал плочката, тя седи в ей тази дупка във въздухопровода с цел като минава въздух от там да я охлажда защото се нагрява от промяната на напрежението
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka 5.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:6080432
    Ето я и самата плочка.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka 6.jpg
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:6080431
    Тук се вижда, че този проблем колата го е имала и преди. Англичанинът, явно също е оправяш по същият начин проблема, но спойката му тип мост не ми хареса въобще, а може просто и да е много стара.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka 7.jpg
Прегледи:1
Размер:140.0 КБ
ID:6080430
    Тук си играех с мултицета да проверя дали наистина едно от крачетата ще е прекъснато и воала, оказа се третото, след което вече бях сигурен, че проблема идва от "онази спойка".
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka 8.jpg
Прегледи:1
Размер:161.3 КБ
ID:6080429
    Тук използвах пилички, за внимателно отстраняване на старата спойка, защото моят 30 ватов поялник не искаше да я разстопи. Почистих със ракия (понеже нямам друго), след което почистих и със флюс за запояване. Купих го за 3.80лв от магазин за ел. благинки, защото в другите форуми каза че запояването става много трудно. Да с моето поялниче мжое да се каже, че не мина гладко, но се получи в крайна сметка.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka 9.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:6080428
    Ето я вече готова. За по специалистите толкова калай може да се види ужасно много, но аз така успях и сега работи!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka 10.jpg
Прегледи:1
Размер:108.8 КБ
ID:6080427
    Ето каква марка флюс използвах.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka 11.jpg
Прегледи:1
Размер:100.0 КБ
ID:6080442

    Сглобявате всичко на обратно, което са едва 4 болта и една букса и това е. Дано работи за дълго време напред. Колата ми е Терано 2 1998ма "десняк" без климатик (не знам дали пак седят така нещата на тези с климатика).

  • #2
    От: Терано - отстранен проблем с парното.

    Нещата и при тези с климатик си стоят по същия начин!
    Моето му направих още преди 2 години същата манипулация и все още си работи безотказно!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #3
      От: Терано - отстранен проблем с парното.

      Много нагледно и подробно показано - Благодаря! Явно и аз трябва да прегледам тази плочка. При мен има един странен проблем - лятото като пусна климатика на четвърта степен, в началото струята на обдухване е силна, чуват се и високите обороти на моторчето, но идва един момент, когато се чува високата скорост на мотора на парното, но струята на обдухване отслабва, все едно на първа степен. Изключвам вентилатора за половин час, включвам, и после всичко е ок. Може да работи така добре много време, а може и само час.
      Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

      Коментар


      • #4
        От: Терано - отстранен проблем с парното.

        благодаря колега за точното описание и снимки. за пет минути работа след снимките. за мен лично третия път беше успешен благодарение на теб. Имаш едно черпене от мен.
        0899 87 87 92 Христо
        Митцубиши Паджеро 2 3,5 бензин
        Тойота Авенсис 2.2 Д4Д
        Шкода Суперб 3,6 бензин

        Коментар


        • #5
          От: Терано - отстранен проблем с парното.

          да не ти е за смяна филтъра на купето защото на мен ми казаха че нямам но се оказа че имам. И като го смених се оправи
          0899 87 87 92 Христо
          Митцубиши Паджеро 2 3,5 бензин
          Тойота Авенсис 2.2 Д4Д
          Шкода Суперб 3,6 бензин

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X