Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

    Споделете нещо за това оръжие. Удачно ли е за хищник и още нещо?
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

  • #2
    От: Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

    Лека и удобна карабина . Мой приятел има такава само че калибър 7.62х54R . За мене лично калибъра си е удачен за всички видове "едър" лов у нас .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

      Добра нискобюджетна карабина, калибъра е достатъчно мощен за всякакъв дивеч в БГ, но при условие,че се ловува на варда-един прецизен изстрел, при гонка, особено за дива свиня е нужен една идея по-мощен.

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

        Първоначално публикуван от Tarkan Преглед на мнение
        Добра нискобюджетна карабина, калибъра е достатъчно мощен за всякакъв дивеч в БГ, но при условие,че се ловува на варда-един прецизен изстрел, при гонка, особено за дива свиня е нужен една идея по-мощен.
        За гонка имам 30-06. Интересува ме пределно разстояние за стрелба по хищник за да има 100% ефективност.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

          Ако имаш право на избор, т.е. не си я купил и ще ловуваш на хищник, то калибъра е 243, но ако я имаш или държиш на този калибър, пределната дистанция, спрямо моя опит, с добра оптика е около 200м.

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
            Споделете нещо за това оръжие. Удачно ли е за хищник и още нещо?
            Нямам такава карабина, но съм стрелял с иж-18мн .30-06. Стреля точно и е добра, особено за цената си. Понякога новите екземпляри имат дребни проблеми (затруднена екстракция, отваряне или пробиване на капса), които проблеми обаче са отстраними. За мен лично, най-оптималния и универсален калибър за тази карабина е 7.62х54R. Защо- ами рандов най-добре за чупещо се оръжие; евтин почти колкото 7.62х39; мощен- става за всичко в БГ.

            На едно друго място един колега беше пуснал тема за избор на карабина. То не бяха застави, хови, тики, така накрая след сума ти чесане на клавиатурата, си купи иж-18мн. Евтин и разумен избор.

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

              Първоначално публикуван от Tarkan Преглед на мнение
              Ако имаш право на избор, т.е. не си я купил и ще ловуваш на хищник, то калибъра е 243, но ако я имаш или държиш на този калибър, пределната дистанция, спрямо моя опит, с добра оптика е около 200м.
              Спрял съм се на този калибър понеже съм го ползвал дълго време. Имал съм много слука с него и смятам, че е доста изчерпателен за ловът в БГ. Боеприпаса е "без пари".
              Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
              Нямам такава карабина, но съм стрелял с иж-18мн .30-06. Стреля точно и е добра, особено за цената си. Понякога новите екземпляри имат дребни проблеми (затруднена екстракция, отваряне или пробиване на капса), които проблеми обаче са отстраними. За мен лично, най-оптималния и универсален калибър за тази карабина е 7.62х54R. Защо- ами рандов най-добре за чупещо се оръжие; евтин почти колкото 7.62х39; мощен- става за всичко в БГ.

              На едно друго място един колега беше пуснал тема за избор на карабина. То не бяха застави, хови, тики, така накрая след сума ти чесане на клавиатурата, си купи иж-18мн. Евтин и разумен избор.
              На по големи калибри не издържа механиката на самата пушка.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

                Дочев,единственото хубаво нещо на ИЖ-18 са нарезните цеви които се сделат в Щаер -Манлихер Австрия!Вземай смело и евтино!Но си купи хубави ловни експанзивни патрони!
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

                  Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                  Дочев,единственото хубаво нещо на ИЖ-18 са нарезните цеви които се сделат в Щаер -Манлихер Австрия!Вземай смело и евтино!Но си купи хубави ловни експанзивни патрони!
                  И аз така имисля, за 360лв. чисто нова. Как е слуката при теб този сезон. Аз съм със слаби постижения. Като изключа пъдпъдъка. Две прасета, два чакала и 5 патици.
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

                    [QUOTE=Дочев;2704499]И аз така имисля, за 360лв. чисто нова. Как е слуката при теб този сезон. Аз съм със слаби постижения. Като изключа пъдпъдъка. Две прасета, два чакала и 5 патици.[/QUOTE
                    Единствения ми успех този сезон е изпита за специалност,който взех на 02-03.12.2014/изпита беше два дни/и за който четох 2-3 месеца покрай работата и успях да ходя само три пъти на лов/само на едро/.Нямах слука,нищо не ми е излизало и не съм стрелял!Поздрави за слуката!!!
                    Впрочем рано или късно ще си добавя и една ИЖ-18 към колекцията от ...засега три пушки в касата,а тя е голяма -събирала е 6!!!
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

                      За мен също това е много удачен хищнически и бюджетен калибър,но когато я купя ще я оборудвам и с бюджетна нощна оптика.Лек откат ,не много шумна идеална за стървило.Аз даже не търся големи дистанции.И на 50 м ще съм доволен.
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

                        [QUOTE=mihov_1969;2704504]
                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        И аз така имисля, за 360лв. чисто нова. Как е слуката при теб този сезон. Аз съм със слаби постижения. Като изключа пъдпъдъка. Две прасета, два чакала и 5 патици.[/QUOTE
                        Единствения ми успех този сезон е изпита за специалност,който взех на 02-03.12.2014/изпита беше два дни/и за който четох 2-3 месеца покрай работата и успях да ходя само три пъти на лов/само на едро/.Нямах слука,нищо не ми е излизало и не съм стрелял!Поздрави за слуката!!!
                        Впрочем рано или късно ще си добавя и една ИЖ-18 към колекцията от ...засега три пушки в касата,а тя е голяма -събирала е 6!!!
                        Имах 6, от септември до към Нова година разкарах 3, преди месец взех една и сега ме е ухапало дяволчето и скоро ще взема и Ижето.
                        Какво специализира?

                        Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                        За мен също това е много удачен хищнически и бюджетен калибър,но когато я купя ще я оборудвам и с бюджетна нощна оптика.Лек откат ,не много шумна идеална за стървило.Аз даже не търся големи дистанции.И на 50 м ще съм доволен.
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

                          Кал. 7.62х39 Калашников е за война. За лов на хищници в БГ е условна - дали целта е само убийството или събирате дивечови кожи. Ако е второто - не е подходяща. Дупчи дивеча и обикновено няма намиране или ги къса. За кожи препоръчвам евтина комбинация 7х7.57р+12.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

                            7х7.57р-!!!? Може би, става въпрос за 7х57р? Чудесен калибър използван предимно за комбинации и др. "чупещи" се пушки. Става за много неща, но в никакъв случай не е типично хищничарски, т.е не "щади" кожите повече от другите "7-ци"(.30)
                            Последно редактирано от emil5koff; 19-02-15, 21:12.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за ИЖ 18 7.62 Х 39

                              Иж-18 е компактно и удобно оръжие. Моят съвет е да си я вземете в калибър .223rem Боеприсите са на сходни цени. Богат избор на марки. Поздрави и наслука
                              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X