Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за помощ за ПУХ GE230

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Молба за помощ за ПУХ GE230

    Здравейте колеги имам един служебен ПУХ GE230 93год. кабрио дълга база с един блокаж. Относно проблема - колата кагато е загряла и оставиш малко после много трудно палеше, обаче от изведнъж отказа да пали нито топла нито студена от сервиза ми казаха че е изгорял комутатора BOSH 0227100048. Ако може някой да ми помогне да намеря тази част или да ме насочи към някой за да се отремонтира.

  • #2
    От: Молба за помощ за ПУХ GE230

    Обади се в Пловдив на " Гладиатор", там е стария ми мотор с електрониката.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #3
      От: Молба за помощ за ПУХ GE230

      Хич ли не пали, или запали, пука и гасне?
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Молба за помощ за ПУХ GE230

        Хич не пали вече, а преди палеше ама трудно и като запали 2-3 секунди работи на 2-3 цилиндъра и мирише на бензин.

        Коментар


        • #5
          От: Молба за помощ за ПУХ GE230

          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
          Обади се в Пловдив на " Гладиатор", там е стария ми мотор с електрониката.
          Звънях им ама техника, който е запознат го нямаше на работа.

          Коментар


          • #6
            От: Молба за помощ за ПУХ GE230

            Хм... може и да не е комутатор, ама пък щом не пали съвсем. Няма ли кой да ти го погледне в Приморско?
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Молба за помощ за ПУХ GE230

              Уж го гледаха в сервиза и от там знам че е комутатор, че няма наблизо друга да тестваме с нейния комутатор.

              Коментар


              • #8
                От: Молба за помощ за ПУХ GE230

                Колега, ако има газ джипа е възможно да ти е изкочил маркуча за въздуха който се намира под карбуратора, много трудно се забелязва защото е на много скатано място. На моя го прави понякога, но само с опипване мога да го наместя. Надявам се да съм бил полезен!

                Коментар


                • #9
                  От: Молба за помощ за ПУХ GE230

                  Колата не е на газ само бензин. Чакам от сервиза да върнат комутатора, че са го пратили уж на ремонт и тогава ще му търся заместител от друга кола понеже моята явно е лимитирана серия и комутатора е различен от всички други г-класи. На тази кола мотора и е М102997 и комутатора е 022477100048, на който не му излиза алтернатива и е безумно скъп и го няма никъде в наличност. Тъй че като го върнат ще мислим някаква българска сториня, ако имате някой познат майстор в региона моля пишете.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Молба за помощ за ПУХ GE230

                    Пак го ги търси тия от Гладиатор след празниците.
                    НО, прапоръката ми е да инвестираш вместо ГАЗ в един читав МБ111-мотор. А най добре става с 220цди от някой бус също, но струва повече. Гелендийката да е бегачка е оксиморон, който аз съм го опровергавал, но опровержението касае и върви само с мойте демони. Не го препоръчвам. Става приемливо и с 300 Д от Е-класа
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      От: Молба за помощ за ПУХ GE230

                      Той е служебен и от фирмата нещо не им се нрави смяна на мотора, а въпросната част струва скромните 4000 лв. с доставката понеже е няма в бг тъй като ПУХИ е 24 волта и засега пази място на паркинга.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Молба за помощ за ПУХ GE230

                        Първоначално публикуван от baraka_4x4 Преглед на мнение
                        Той е служебен и от фирмата нещо не им се нрави смяна на мотора, а въпросната част струва скромните 4000 лв. с доставката понеже е няма в бг тъй като ПУХИ е 24 волта и засега пази място на паркинга.
                        Хм, за 100-200 лв. може да направите конверсия към карбуратор Stromberg (от W124 230), колектора пасва на блока без преправяне.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Молба за помощ за ПУХ GE230

                          Ами паленето как ще стане та нали за това е този комутатор

                          Коментар


                          • #14
                            От: Молба за помощ за ПУХ GE230

                            Е вие точно от Г ли търсите комутатор?
                            Това 123, 124 и т.н. за вас няма ли
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Молба за помощ за ПУХ GE230

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Е вие точно от Г ли търсите комутатор?
                              Това 123, 124 и т.н. за вас няма ли
                              Нестават защото са на 12 волта , а пуха е на 24 волта

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X