Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачки Дружба Урал Тайга

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Резачки Дружба Урал Тайга

    В работата един колега има култиватор за Дружба та му подарих на времето една машина и много резервни части . Той е учил на времето танкостроене в Харков та си е фен на руското . Такава Тайга 214 имаше на времето във ВАРЕМите Камаз . Моя се водеше танкоремонтен . Рязахме няколко пъти дърва по занятията и я сдадох в склада щото много хора се бяха наточили да я отмъкнат .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Резачки Дружба Урал Тайга

      Ето я и мойта, прашна но в бойна готовност
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150220_133835.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5642804

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150220_133840.jpg
Прегледи:1
Размер:77.2 КБ
ID:5642805

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150220_133824.jpg
Прегледи:1
Размер:86.2 КБ
ID:5642806

      Пиши на ЛС ако имаш интерес.
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #33
        От: Резачки Дружба Урал Тайга

        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
        . И до тук! Защото разликата е от жив, до умрел. Пък и за красотата може да спорим, но и за това мисля че няма нужда.
        Абе Тайга 214 исега бих си взел ако ми изпадне нищо че имам Хускварна .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Резачки Дружба Урал Тайга

          Това някакъв блян по "онова време" ли е?
          След Хускварната, като го вземеш това нещо в ръцете и ще се отчаеш.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #35
            От: Резачки Дружба Урал Тайга

            В продавалника има Дружби и Уралки по 50-150 лв.....Аз също имам Дружба останала от времето в което семейството ни беше в Коми но седи осакатена с чисто сантиментална стойност!Инак аз си ползвам Щилката...
            Наскоро съборихме една 80-90 см.акация с една Уралка ей тъй за кеф........голямо трещене и много сеирджии ! Носталгия от времето когато в горите се носеше оглушителен рев и мирис на недоизгорял бензин......
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #36
              От: Резачки Дружба Урал Тайга

              Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
              .. Носталгия от времето когато в горите се носеше оглушителен рев и мирис на недоизгорял бензин......
              Ма си лягаха по двайсетина кубика смърч на резервоар , по минимум шест резервоара на ден!И така цели четиридесет месеца.Е , става дума за Урал 5 ,но и духът на горските е от съществено значение.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #37
                От: Резачки Дружба Урал Тайга

                Здравейте , вчера се сдобих с моторно резачка урал 2 .
                Пробвах да я запаля като започнах много ентусиазиран. Дърпах , дърпах и след около час , час и половина останах без сили и желание , като единственото което успях за това време е да я запаля два пъти , ако може да се каже запалване. Първия път като запали беше за около 2 или 3 секунди. Вторият път за около 5 6 секунди като постоянно подавах газ и като отпуснах газта угасна.Като цяло за мен крайния резултат беше незадоволителен .
                Въпроса ми е дали аз не бъркам някъде ?
                Правя всичко което предишния собственик ми каза , от кранчето на резервоара пускаме бензина като го завъртаме в посока към маркуча.
                На карбуратора има една пъпчица (копче) натискаме го докато потече бензин. Лостчето на карбуратора го завъртаме посока надолу и дърпаме няколко пъти , след което лостчето го връщаме в хоризонтално положение и дърпаме докато запали .
                Свалих няколко пъти свещта и всеки път беше мокра.
                Другото което ми направи впечатление когато запали , е че много пушеше и пушека беше бял.
                Искам да попитам , ако някой има идеи или предложения да казва
                Аз имам няколко неизвестни :
                - каква друга свещ мога да сложа ?
                - карбуратора има две болтчета за регулиране на бензина и въздуха , кое за кое е ?
                - как да проверя дали електронното запалване е в ред ?
                - как да изчистя карбуратора ?

                Коментар


                • #38
                  От: Резачки Дружба Урал Тайга

                  Колега с много трудно занимание си се заел,но няма лошо иначе ще ти е скучно. Виж сега,за да работи един двигател добре и да пали винаги лесно,без значение дали е руски или американски,има едно много важно нещо. Двигателя трябва да е нов,и понеже тази резачка която са ти я дали не е нова по простата причина че тя е стояла някъде и е остаряла от стоене. Може да не иска да ти пали само от една изсъхнала симерина примерно. Така че е нужно да се разглоби и ревизира. Нови лагери симерини драсваш с една отверка или маркер как е плочката на запалването та да може после пак там да го сложиш. Карбуратора почистваш ново платно задължително. Нова свещ като за щилките много добре работят с тях. Препоръчвам ти да сложиш руски или словенски лагери на вала че да нямаш проблеми. Уралката е 104 кубика и ако сложиш фалшиви лагери няма да изкарат много повярвай ми от опит ти го казвам. Като направиш всичко това вече може да си сигурен че макар и руска резачката винаги ще пали добре и няма да те предаде. Много хора не ги харесват защото трудно палят,но не е така ако двигателя е наред и всичко по резачката е както трябва повярвай ми няма да те изложи. Моята дружбица не съм я палил от август миналата година оня ден и сипах бензинче почерпих я и запали от първото дръпване макар че е с чукче и наковалня. Да ти кажа аз ги събирам тези резачки по една проста причина. След 20-30 години ще са изчезнали и както сега търсят под дърво и камук моторите аво и м-72 така ще има хора които ще търсят тези резачки и само такива като нас,такива на които сега се смеят ще вземат някой добър лев от тях. Та така де успех в начинанието и ако има нещо питай,тук има много хора които разбират от тези машини.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Резачки Дружба Урал Тайга

                    По това което описваш мога да ти кажа със сигурност къде е проблема. Карбуратора. Трябва да смениш и двете платънца, но не с такива стояли 20 години и смачкани, а по възможност по нови и меки. Карбуратора е проблемен има там отдолу едни кладенчета които се отварят и затварят от долното платънце в зависимост от разходваното в момента горво, (като двете мембрани си взаимодействат) и засмукването на гориво е през едно отворче челно на карбуратора посредством вакуум от картера което трябва да видиш дали не го е запушила гарнитурката м/у цилиндъра и карбураторчето. Мога труд да издам с проблеми по тези резачки, но в края на краищата то това е интересното. И аз някога от интерес и по принуда, ги чоплех често но вършеха и работа, защото то и други нямаше. Имах някъде едно кашонче с такива карбуратори (урал имам предвид) но сега не знам това къде е.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Резачки Дружба Урал Тайга

                      Преди седмица играх тоя филм с един мотокултиватор- бях купил нова свещ и реших да я сложа и да го запаля пробно, за да видя готов ли е за работа. След доста опити и споменаване на майката се сетих да погледна дали не е запушен жиглиора(пиша го така защото на телефона съм само с фонетика)- е запушен беше. Почистих го и запали веднага.

                      Моя съвет е да погледнеш при теб какво е положението. Освен това е хубаво да си почиштиш и резервоара, за да намалиш въпросните запушвания.
                      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                      Коментар


                      • #41
                        От: Резачки Дружба Урал Тайга

                        Колеги съгласен съм с вас че карбуратора е важен но дори и нов карбуратор да сложи без симерини няма да запали,а съм 100% сигурен че са се одървили. Също съм и на принципа като взема двигател задължително да го ревизирам. Я си представете че някои е пуснал вътре гайка примерно. Казвам го защото съм виждал счупено бутало от дърводелски винт.Преди време купих едно балканче и когато със зор го запалих с бутане след три километра блокира. Какво мислите се е случило? Майстора преди мен не беше махнал капсоловките на лагерите на коляновия вал и като няма мазане покараш покараш и после ядове. Та това имах предвид трябва цялостна ревизия.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Резачки Дружба Урал Тайга

                          Първоначално публикуван от borislavdragiev Преглед на мнение
                          имах предвид трябва цялостна ревизия.
                          Този белият пушек е следствие на неуплътняващи семерини.По друг симптом си мисля , че "лее" бензин.Като отвориш карбуратора ще трябва да провериш езичето на иглата.Трябва да е в една равнина с корпуса.Нито да надстърча (ще дава много бензин) , нито да е потънало в каналчето (ще има недостиг).Винтовете ги развий и провери , дали някой хубавец не е изкривил иглата от прекалено затягане.И сподели какво става.Успех!
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Резачки Дружба Урал Тайга

                            Колеги , здравейте отново
                            първо да се похваля , в понеделник закупих ново електронно запалване за урал-а и като го монтирах след няколко дръпвания пали и работи . Остава само да регулирам карбуратора от болтчетата и като имам време ще я пробвам да видя какво може.
                            След теста ще пиша пак.

                            Благодаря , за съветите и предположенията

                            Коментар


                            • #44
                              От: Резачки Дружба Урал Тайга

                              Здравейте,

                              предприел съм едно пилотно проектче с машините Урал/Дружба, и в момента аксесоара, който издирвам е права верига за който и да е от тези модели (дори и за щил или хускварна, бих се заинтересовал ако въобще има такива). Единственото, което знам за този вид верига е, че е предшественик на веригите, които се използват в момента.

                              Другото нещо което ме интересува е (в случай, че проекта е усешен) за кой модел най-безпроблемно се намират части-пример: Дружба Електрон или Урал (знам, че е много относително да се каже, понеже всяка техника си има особености-болешки, и най-често лесно се намират всички части с изключение на тези, които търсиш).

                              Телефона ми е 0894 777 848.

                              (А иначе съм улаф по целата глава и съм готов на 'секви откачени оферти свързани с техника за гората, полето и лова.)

                              Коментар


                              • #45
                                От: Резачки Дружба Урал Тайга

                                Колега имам всичко за тези резачки аз си правя колекция от тях. Имам четири Дружби резачки две водни помпи една тайга 214 и някои части за Урал. Такива вериги каквито ти трябват имам нови аз карам с такава и да ти кажа режат яко като тръгне няма назад само да си як в ръцете. Въобще не я бърка колко е дебело дървото само трябва да ти е дебел бицепса и всичко е ОК. Виж този лкип как работи помпата:https://youtu.be/3eihfwMh49w

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X