Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за черен път и за дърпане на 1500 кг .каравана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип за черен път и за дърпане на 1500 кг .каравана

    Здравейте offroad фенове. В моемента си строя къща за живеене на склона над гр. Варна . Пътят е доста разбит бетон и има малък участък с траверси . Освен това имам и 2 осна тежичка каравана . Решил съм да си купувам по-проходим и издръжлив на разбит пък автомобил. Обмислям вариантите за Опел Фронтера 2.4I от 93 ,94 г , Мицубиши Паджеро , Jeep Cherokee. Бих искал да попитам дали някой има информация за стойността на резерните части на тези джипки и на подръжката им . Също така за ваши мнения кой е най оптималния вариант за горепосочените цели с оглед на надежност и приемлив разход за подръжка. Благодаря ви предварително.[/b]

  • #2
    Препръчвам ти Нисан Патрол 2,8 ТД - яка джипка , с добър мотор , може да тегли доста големи каравани и не на последно място не капризен към резервните части и не е много скъп.

    Коментар


    • #3
      трябва ти пикап, додж рам 1500 или 2500 или аналогичен от друга марка

      изброените автомобили от теб не са направени да теглят големи ремаркета по черни пътища
      drive alive

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от go go go
        трябва ти пикап, додж рам 1500 или 2500 или аналогичен от друга марка

        изброените автомобили от теб не са направени да теглят големи ремаркета по черни пътища
        аз няма да дърпам караваната по черен път ,а само по асфалт на балкан .Джипа 6те ми триабва само разбит път

        Коментар


        • #5
          Едно допълнително въпросче, чува се че догодина гражданската за над 2500 кубика минава 500 лв? вярно ли е? или над 3500 кубика?
          ОБОЖАВАМ ДА ЦАПАМ В КАЛТА
          Начин на живот- за някой:)Honda Shutlle 4WD 16V, Suzuki Samuraj SJ413, Toyota Runner 2.5TDI, Мургаш

          Коментар


          • #6
            щом искаш да дърпаш ремарке по тежко от тон ти трябва пикап, това е автомобила за теглене, другите коли или не са достатъчно здрави или не са достатъчно мощни. разбира се в сметката може да влезнат коли, като тойота ЛК 100 но те са по - скъпи. другото е да не се вярва много на данните за теглото от регистрационните документи на ремаркетата защото ги пишат на око, знам защото регистрирах такова скоро

            ако решиш да дърпаш такова ремарке с автомобил под 200 к.с. това значи да караш много често на първа и втора скорост и да съсипеш колата, другото важно е въпросния автомобил да е оборудван с пакет за теглене. това значи усилен теглич, по - здрав заден мост, по - силен алтернатор и по мощни спирачки.
            drive alive

            Коментар


            • #7
              Аз не разбрах какво стана накрая Нали застрахователните компании много се пенеха и искаха да се приеме закон, за изчисляване на индивидуални застраховки! Примерно на младите шофъори да бъде максималната( като рискови), а на шофъорите с повече стаж и без нарушения да бъде на 50%! Обаче НС прие закон. с който всяка застрахователна компания може да решава, каква да бъде застраховката! Преди тези промени се говореше за 100% увеличаване на цената сравнение с миналата година (настоящата)! И другата новост е, чеще да може да се сключва застраховка само за 1 година!

              П.С Според мен е глупаво,застаховката да се изчислява в зависимост от кубатурата!!!
              RB Patrol Team

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X