Страница 2 от 6 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 114

Тема: Бисери по време на пазарлък

Публикации
    2,580
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: Бисери по време на пазарлък

Цитат Мнение на kuzdov Преглед на публикациите
    Е, изпуснали сте най-важната подробност. Вече е задължително да има "забравено" детско столче на задната седалка...
    ...има столчета и столчета... ами, ако е по-скъпо от колата - не столчето, а колата е подарък
    По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.
    Само наш човек, настъпвайки втори път мотиката, се радва, че никой не я е откраднал.

Място
    София
    Публикации
    4,061
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на Тедо /LJ73/ Преглед на публикациите
    В обратния вариант - на времето като си купувах пасата 11.2006г /беше на 4г 57000км/ от един колега на брат ми в Мюнхен, човечецът ми се извини 5 пъти, че била влязла мишка и нагризала малко шофьорския колан и щората на комбито... Даже ми показа снимка с капанчето как я е хванал След това 3 пъти ме пита цената ОК ли е - доволен ли съм Мисля, не е нужно да споменавам, че ми даде 2-ри комплект гуми с джанти, оригинални рейки за багажник... Даже и няколко СД-та да си слушам музика по път за София...

Пък баничарката от аватара я купих за 200 евро и като компенсация, че не е измита, момчето беше напълнило резервоара с нафта предния ден

Дали ще ида да си купя кола от джамбазите Само като им видя селските физиономии и "правоговора" и съм избягал, ако ще и Бентли за 500лв да продават...
    А това чул ли си го?Аре бе шо чекаш задно салто и рипаш у шавароте така се купува кола
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

Публикации
    30
    Точки (при гласуване)
    5

Това със столчето не го знаех,а една кола дали я е карал педал или жена разлика не виждам,все ше избягам че и в 2та случая подръжка само на салона,подръжка по механиката нулева

Място
    Козлодуй
    Публикации
    897
    Точки (при гласуване)
    15

Миналата година, в Плевенска автокъща ме облъчваха с "Шефа я докара за себе си тая кола, ама сега си докара един МЛ и кара него, затова я продава толкова евтино".
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

Място
    Стара Загора, Априлци
    Публикации
    2,264
    Точки (при гласуване)
    18

Нищо ново няма да кажа общо взето, но все пак да споделя

Преди може би 4-5 години търсихме да купим едно Поло на тъста и тъщата (или друга такава малка кола), влизаме тук в Ст Загора в една автокъща, и още на входа гледам строено едно Поло, ама лъснато, изпънато, хваща окото, на пръв поглед кусура беше, че беше с 3 летНи оригинални джанти, пък задна дясна беше грозна стоманена (били я откраднали докато я докарвали от Германия, дрън дрън). Отварям вътре Полото, гледам километража показваше някъде 12-13 хил км, пък иначе производство 97 или 98 г, не помня вече. Действително самата кола беше много запазена, и откъм двигател, и откъм купе, няма ръждица дори и по пантите на вратите (а почти всички имат) - пък да я видите сега, ама това е друга тема, кара се на село все пак
    Викам там единия търговец, абе викам това Поло тука, как можахте толкова много да му върнете километража, то още малко ще показва отрицателни километри бе?
    Той се подсмихва под мустак и вика, абе ако ти кажа, няма да повярваш, чак ме е срам да кажа.
    Бе кажи викам, сигурен съм, че и по-срамни истории съм чувал
    Абе (започва той), от еди кой си град в Германия (забравих кой) я взехме, на една 80 годишна баба, дето в последните няколко години въобще не я е карала ....
    Веднага го прекъсвам - и е ходила с нея само веднъж месечно на доктор в града с нея, нали?
    Ха, откъде вика знаеш, точно така!
    Бе даваха я по новините тая бабичка викам, някакво интервю даваше, ама то аз немски не знам, та не разбрах за вас ли говореше, или не
    Ейййй, шегаджия си ти вика, ми викам ти пръв започна бе

Както и да е, в крайна сметка го взехме това Поло, защото нищо друго читаво нямаше.
    Доволен е тъста, за толкова време сменя само консумативи, само в началото се появи проблем с кормилната рейка, нещо започна да затяга волана по едно време, закарах я в един сервиз, сега вече не помня подробности, ама нещо рейката била клеясала, даже прътите леко били ръждясали май, та рециклираха я в София там във хидравличния факултет и готово.
    Момчето от сервиза вика, за да клеяса така, твърде е вероятно много време да не е карана, иначе колата ти е много запазена, ама вика нали знаеш, не гледай километража какво показва
    Вече няколко познати ходят лично до Германия да си купят кола оттам от немец (обикновено по обяви от мобайл.де), по обясними причини - хем и разходка си правят.
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

И аз искам България чиста ! ! !

Място
    София
    Публикации
    917
    Точки (при гласуване)
    14

Първия въпрос, който изважда "джамбазите" от равновесие е, "Колко собственика има колата до момента" , ако отговора е "жена е последния собственик", тук веднага да се иска оригиналния талон........ настроението за пазар почти изчезва, защото се вижда и реалната година на първа регистрация, която традиционно не съвпада с тази на обявата оттук вече, ако ви харесва колата и носите "кеш", може само да диктувате цени и в зависимост колко е "потънал" търговеца, толкова отстъпката ще е по голяма!
    Не е оригинална рецепта, но при мен работи напоследък, иначе може да чуете , "Салон-като апартамент", на въпроса "двигателя не работи равномерно", отговор "той е забравил да работи, не е пален от 6 месеца" и т.н. или култовото "колко даваш", тук вече имаш "карт бланш" да си тръгнеш с нещо годно за скрап!

Brazer е офлайн
    Вълчо Тюркеджиев
    Утвърден участник | +ПЛ || ДВиП |
    Място
    Кърджали / София,Младост 2
    Публикации
    483
    Точки (при гласуване)
    12

Преди няколко години (2010 ) си избирах лека кола. Намирам аз една лъскарка в една автокъща в Ст.Загора. Звъня им по телефона, разбираме се,че тръгвам от Кърджали и се уговаряме като наближа автокъщата да им се обадя. Пристигам пред автокъщата, колата наистина там, лъскарка. Собственика на автокъщата ми казва "Аре бе, двама мераклий вече връщам,нали ти я пазя за теб "
    Опитвам да отключа колата с дистанционното - йок. Акумулатора паднал до такава степен,че не работи централното. Оказва се,обаче,че и ключалката нещо не работила, та се наложи джамбазина да влиза през багажника да отваря колата. Както и да е, вдигаме капака, подаваме ток, колата едвам пали ( бензинова ) , отзад страхотни пушеци... Най-интересното бе,че всички възможни предупредителни лампи на таблото светеха ( масло, антифриз, спирачна течност... ) "Ааа, това е падналият акумулатор, не се безпокой, направи й едно кръгче " Тръгвам аз, засилвам се и изненада - педала на спирачката потъва, буквално до пада и никой! Добре,че карах с 30, та с ръчна спирачка успях да спра.... Вдигаме с продавача отново капака и какво да видя - в казанчето за спирачна течност няма абсолютно никой, маслото е 2 сантиметра под минимума, а антифриза е пресечен...
    Ясна работа, казвам аз. Джамбазина : '' това са дребни кусури, колата е пуканка "
    По живо - по здраво си тръгнах, но спомена за пуканката си остана за дълго

Т
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

Място
    София
    Публикации
    1,420
    Точки (при гласуване)
    16

Име:  obiava.jpg
Прегледи: 1266
Размер:  154.3 Кб
    Попадам на втора обява от автокъщата с този тескт.
    Георги Гатев

borko_ruse е офлайн
    Борислав Борисов
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Русе
    Публикации
    2,759
    Точки (при гласуване)
    17

Не знам колко е от значение, но един местен джамбазин продаде на всички доктори в Германия колите тук. Чак се чудя вече там докторите какво карат.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    22,044
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    49

Цитат Мнение на borko_ruse Преглед на публикациите
    Не знам колко е от значение, но един местен джамбазин продаде на всички доктори в Германия колите тук. Чак се чудя вече там докторите какво карат.
    Е те ги сменят през месец два бре

Най-готиното нещо което съм чувал за един Фиат Темрпа - тая кола е карана от две монахини.

Почти си го представих
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Публикации
    27
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Георги-trimata Преглед на публикациите
    Име:  obiava.jpg
Прегледи: 1266
Размер:  154.3 Кб
    Попадам на втора обява от автокъщата с този тескт.
    Бартер =Двама прецакани,разбиращи го в последствие.

Място
    BC
    Публикации
    2,091
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на turtey Преглед на публикациите
    Е те ги сменят през месец два бре

Най-готиното нещо което съм чувал за един Фиат Темрпа - тая кола е карана от две монахини.

Почти си го представих
    Ами съвсем нормално си е - едната кара, другата се моли ...

borko_ruse е офлайн
    Борислав Борисов
    Място
    Русе
    Публикации
    2,759
    Точки (при гласуване)
    17

- тая кола е карана от две монахини.
    За един бус Дукато се опитваха да ме убедят, че е бил на манастир и с него са возили чаршафите до пералня. Нищо че само прозорците не бяха изгнили...

DIMILIEV е офлайн
    Димитър Илиев
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    с.Камено поле обл. Враца
    Публикации
    859
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на javoresku Преглед на публикациите
    Миналата година, в Плевенска автокъща ме облъчваха с "Шефа я докара за себе си тая кола, ама сега си докара един МЛ и кара него, затова я продава толкова евтино".
    То иди да си купуваш мотор какъвто и да е от Плевен, ма скъпи и "евтини", всеки един е бил на Богдан Николов и го е оставил за продажба.

Място
    гр.Враца
    Публикации
    1,307
    Точки (при гласуване)
    15

И една врачанска от виден наш джамбазин:"И вида ли та да отвориш тооъъ капак шти строша ръцете,нема кво да пипаш там!"(става дума за капака на двигателя, при по-нататъшната експлоатация)
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E
    Х3,Е83,3.0i.

Място
    Попово дере
    Публикации
    1,296
    Точки (при гласуване)
    21

...

Почти си го представих
    Е те я едната :

Уж офроуд, джипки-мипки пък никой не е споменал култовия слоган "Има сички блокажи" . И като питаш какви започва големия смях.
    В изблик да съм добронамерен към такъв продавач и да го поограмотя маалко, та да не се излага, се е стигало до: "Де..ба твойта .... проста" (от към мене )...

Място
    София
    Публикации
    3,678
    Точки (при гласуване)
    18

Е то и тоя пич дето ми докара джипката от Германия ми разправяше как всичко и работи. Ма нищо, че маркучите на вакуумите ги нямаше, че бяха изгнили!

п.п. За кой не знае. Предното на Паджеро се включва от вакуумна муфа.
    п.п.п. Отделно, че ми търсеше 1100 Евра за докарване от Германия. Е верно от Хамбург, ама ....
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

Място
    Ивански;Шумен
    Публикации
    977
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на borko_ruse Преглед на публикациите
    За един бус Дукато се опитваха да ме убедят, че е бил на манастир и с него са возили чаршафите до пералня. Нищо че само прозорците не бяха изгнили...
    Ми кат вози мокро пране,как няма да е изгнил?
    Нищо не мога,и нищо не знам...

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    8,297
    Точки (при гласуване)
    23

Отварям мобилето,в село Калояновец Стара Загора ,един момък продава Паджеро 1,червено,измито лъскаво,3.5 мотор...на снимките мечта.Мятам се на колата и направо там,естествено паджерото в действителност изглежда различно ама наистина 3.5 ,вътре една гилза от нарезно дългоцевно,по рамата сложени ламаринки прикапани само отгоре и отдолу и пръснати със черен спрей,по купето една права линия нямаше,викам си и това мога да преглътна ,все пак 3.5 мотор е, и ще упорствам,давай да го палим,продавача вика стой само отстрани и гледай,нема да пипаш нищо,като съм го платил тогава ще пипам,появява се търговеца с бутилка от масло пълна с грес,отваря капачката и изстисква с усилие половината в капачката за маслото,гледам и невярвам на очите си,сигурно гледах 2-3 мин. изумен,продавача весел подава ток от нисан GR и паджерото пали сравнително леко,беше студено имаше сняг но гадината запали отраз,питам продавача,и това що го направи,тоя ме гледа и вика че това било най доброто за мотора и да не ги слушам другите дето разправяли намси какво,на въпроса с ламаринките по рамата (щото беше нещо от рода на капачка от буркан) вика че имал най добрия заварчик в България и се стигна почти до бой,имал ли съм пари или само се шегувам,на мен ми прекипя че тая нагла маймуна ме разкара 200 км. да му гледам цирка,тоя се качи на едно дясно чероки и избяга...незнам дали звучи като бисер ама на мен ми е весело
    В интерес на истината винаги съм получавал сериозно отношение от продавачите,Кюстендил и Дупница са ми любимите и никога не съм имал проблем с каквото и да било,след сделка продаваща почти винаги прави софра ,даже чат пат и се чувам с някои от тях.Преди около месец два,взехме едно CRV,продавача даже ни свърза по телефона с бившия собственик,поговорихме,каза какво има да се прави по колата и какво е сменил наскоро,в последствие колата се оказа запорирана,пак си говорихме със бившия собственик,оказа се че си е оправил всички сметки и просто съдия изпълнителя не си е свършил работата да вдигне запора и това оправи човека,така че тия дето хитруват са все по малко или просто знаят с кой да се ебават.
    Последно редактиран от Roninn ; 18-02-15 в 23:03
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

borko_ruse е офлайн
    Борислав Борисов
    Място
    Русе
    Публикации
    2,759
    Точки (при гласуване)
    17

А я ме светнете виЙ, понеже сте офроудъри, какво значи ''Офроуд пакет'' ?
    Щот аз съм проЗД тенекеджия и не съм в чсс...

Страница 2 от 6 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Бисери :-)
    От Nikolay Milenkov във форум Бисери и блясъци
    Отговори: 227
    Последно мнение: 24-01-19, 23:36
  2. БИСЕРИ ОТ МИНАЛОТО
    От Ангел Иванов/sereco1/ във форум Общи приказки
    Отговори: 19
    Последно мнение: 24-04-14, 22:50