Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Second Air beadlock-що е то и има ли почва у нас?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Second Air beadlock-що е то и има ли почва у нас?

    Той монтажа е ясен,за цената става въпрос и "как да ги пре....м американците и австралийците".
    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
    0885 660 613

    Коментар


    • #17
      От: Second Air beadlock-що е то и има ли почва у нас?

      И гуми и вентили всякакви модели и размери- у нас-"basvulk".
      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
      0885 660 613

      Коментар


      • #18
        От: Second Air beadlock-що е то и има ли почва у нас?

        А има и такава система-след няколко дена пристигат два комплекта джанти направени така-16-ки,8.5".



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nuotrauka0183.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5641634

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nuotrauka0186.jpg
Прегледи:1
Размер:132.1 КБ
ID:5641636

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nuotrauka0185.jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5641635
        Последно редактирано от Валентин Исаев; 13-02-15, 09:41.
        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
        0885 660 613

        Коментар


        • #19
          От: Second Air beadlock-що е то и има ли почва у нас?

          Още по-тъп въпрос.Какво и е толкова голямо приемуществото на тази система,че си струва да хвърлиш 200евра а не 16лв за вътрешна гума -16ка от Уаз.

          Коментар


          • #20
            От: Second Air beadlock-що е то и има ли почва у нас?

            Отговарям-според мен (и не само),при едно превъртане на джантата в гумата,какво се получава-късане на вентила и приключване на бързането.При едно участие в траял или RFC Balkan където времето ти е 15 минути за преминаване на зоната или SS-а,това означава,че не вземаш точки.При трофито,губиш поне 30 минути за смяна с резервната.Виждаш,че автомобилите стават с все по бавни мостове,раздатки и кутии,но с все по мощни мотори,по нервни водачи и при варианта с вътрешна гума-превъртането ще е факт.Ако вътрешната гума вършеше при тия обстоятелства същата работа,хората нямаше да измислят bedlock системата,която ти позволява да караш с много ниско налягане на гумите-0.5 атм примерно и дори с спукана гума да продължиш и финишираш.
            Последно редактирано от Валентин Исаев; 13-02-15, 09:59.
            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
            0885 660 613

            Коментар


            • #21
              От: Second Air beadlock-що е то и има ли почва у нас?

              Не съм карал такова нещо,не мога да споря сигурно е така.Ние мажеме цялата външна част на вътрешната гума с хелметекс ,лепило и я монтираш.като се напомпа тя залепва равномерно навсякъде.Можеш да ги спадаш колкото си искаш,досега не мис ее случвало да превъртя винтил.Но може и да не се е случвало защото нямам мотор 200-300кс.Макар че моето мнение дали мотора е 300кс или 120 все тая,минават еднакво навсякъде в гората важни са гумите и предавките.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X