Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален покрив на къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Метален покрив на къща?

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    А ако покрива беше с дървена конструкция и стиропор за изолация по-малко пожароопасен ли щеше да бъде?
    Стиропор на покрив/таван не се слага. А дървото и да гори, поне не отделя толкова БОВ.

    Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
    Метален покрив не се прави на къща,
    в която имаш намерение да спиш... освен ако не си глух, де.
    Да, ако си я направиш по тънката лайсна ...
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-02-19, 20:30.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Метален покрив на къща?

      На тъста вилата е с ЛТ ламарина на покрива ,върху дъски.По миналото лято свалихме старата ламперия отдолу ,заради нашествие на съсели,а и за профилактика.Наредих му плътно вата под ламарината ,отдолу затворих с нова ,качествена ламперия .Между ламарината и ватата има към 20см.въздушна камера,ватата е 10см.2х5.Ефекта е невероятен.Не е вярно ,че е шумно .Не по шумно е от блъскане на градушка по керемиди.Лятото ,въпреки че не е висок тавана ,като легнеш след обяд за дремка ,требва да си се завиеш ,независимо.ква жега е отвън.Скоро се качвахме зимата на студ,затопли се перфектно за около час ,а до вечерта стана буквално сауна.Вилата е на 1050м.Защитиш ли.ватата от вода и конзенз е много ефективна.Вкъщи имам дървена пристройка тип канадска,сандвич панел 12см с дишащи мембрани ,перфектно и зима и лято.Покрива също.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • Май и аз ще се сблъскам скоро с подмяна на покрив на стара къща на 740 м. н.в. и почвам да се ровя по темата
        Чавдаре, какво стана с покрива - 5 години минаха?
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          ...
          Чавдаре, какво стана с покрива - 5 години минаха?
          Покривът си стана. но не метален. Защо не метален?
          След много умуване и консултации се бях спрял на вариант с двойно скопчан фалц, а не листове, имитиращи керемиди.
          За съжаление, изпълнителят с препоръки, с когото си бяхме стиснали ръцете за цялостно изграждане на покрива, ми върза тенекия без предупреждение (заминал да работи в Германия) и ми се наложи да започвам от нулата да търся изпълнител насред напреднал строителен сезон.
          Оказа се, че фирма, която доказано може да изпълни качествено такъв покрив, не се занимава с изграждане на дървената конструкция. А тези, които можеха да свършат последното, не желаеха да направят само това (ако че за другото им липсваше квалификация).

          Поради което в движение промених концепцията и се спрях на покрив от бетонни керемиди на Брамак. Харесахме си керемида тип Атика - средна вълна

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PHOTO_20190712_170526-001.jpg Прегледи:0 Размер:247.8 КБ ID:6625815

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PHOTO_20190510_094738.jpg Прегледи:0 Размер:184.4 КБ ID:6625816


          Проблемни места се оказаха зоните около комините. Поради вълната на керемидите в тези зони се използва гъвкав материал Вакафлекс - гъвкав, армиран, самозалепващ материал. Не е лош, обаче изпълнителите трябва да имат опит с него и да спазват предписанията на производителя.
          В моя случай двете неща ги нямаше и (иначе много свестните) изпълнители бяха допуснали грешки, които доведоха до течове и се наложи да придобивам още една квалификация.
          Имаха обаче и смекчаващи вината обстоятелства - надбягвахме се със зимата и изпреварихме снега само с 1 ден ...


          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Да, да се намери читав "майстор" е мисия почти невъзможна, а специфичното при покрива е, че дефектите не си проличават веднага.

        • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          ...бетонни керемиди Брамак. ...тип Атика ...
          Трезво, балансирано решение.

          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

            Покривът си стана. но не метален. Защо не метален?
            Аз пък, повлиян от някой интернет авторитети, сложих Ондувила.......нали все трябва да съм наопаки

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201119_144431 (2).jpg
Прегледи:428
Размер:856.9 КБ
ID:6674549
            Прикачени файлове
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Супер е станало, браво. Впрочем не те ли е страх от съсели, виждам няма тази мрежичка или пластмаса против гадинки да влизат през дупката по периферията на покрива. Аз точно заради съсели от които страдам и в родината и на острова, реших да мина на покрив с горещо пламъчно полагане - хем не влизат гадове, хем лесно се "лепят" соларни панели отгоре и 3 в 1, лесно и бързо се поправя.

            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              няма дупки, всички такива бяха запълнени с тухли и подмазани

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X