Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален покрив на къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Метален покрив на къща?

    Самонарезните винтове не работят добре в дърво, защото диаметърът на "свредлото" е близък до външния на витките - и не държи. Особено в масовите "чамове", еле пък ако се навива механично.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Метален покрив на къща?

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Самонарезните винтове не работят добре в дърво, защото диаметърът на "свредлото" е близък до външния на витките - и не държи. Особено в масовите "чамове", еле пък ако се навива механично.
      Мдааа, ама с тях монтират металните "керемиди". Сега видях, че има модификация за фиксиране към дърво, която е с намалено "свредло".

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3453466_id39779.jpg
Прегледи:1
Размер:46.6 КБ
ID:5794143
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Метален покрив на къща?

        Шайбите се продават и отделно.

        Коментар


        • От: Метален покрив на къща?

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          ...Че тях може и да си ги монтира директно през ламарината, където се наложи....
          Според мен преди това ще трябва да смени или да сложи ако няма - трупчета под дупките на пироните в ребрата на LT ламарината. Иначе няма да може да стегне както трябва, и ще сгъне ребрата.
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • От: Метален покрив на къща?

            Даа, благодаря на всички отзовали се! Потвърдиха ми се нагласите, както и допълнително се изясниха някои тънки моменти.
            Работата започна

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180902_090556[1].jpg
Прегледи:2
Размер:416.9 КБ
ID:5799988

            и е наполовина свършена

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181007_141920[1].jpg
Прегледи:2
Размер:335.5 КБ
ID:5799989
            Конструкцията отдолу е здрава, има и трупчета в ребрата на ламарината - на места са се разпаднали вече, но не съм ги подменял. Гумените шайби отгоре са самодел, предполагам от вътрешни гуми, тук-таме са слагани и метални. Минавам всичко ръждиво с металната четка и боядисвам с протекта 3 в 1. Пироните дето са олабили ги вадя и в дупките пъхам по една или две клечки /взех си едно пакетче дървени шишчета от левчето/, мацнати с малко силикон. Ползвах обикновени винтове за дърво 5х100, че в нашия град няма от специалните и не ми се правеше чак поръчка. А и тук там където пироните са вадеха трудно, пак набивах пирон. Разбира се и навсякъде с нови шайби от тия комбинираните. Става много прилично и другата седмица живот и здраве ще зазимя обекта, а напролет ще ударя още една ръка боя. Не знам, може би ще запечатам тогава крепежите със силикон за улуци и ще режа лентата най-накрая.
            Всъщност позакъснях доста, щото отдолу под навеса беше нещо такова

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180902_150802[1].jpg
Прегледи:1
Размер:393.9 КБ
ID:5799986
            и е редно да се пази тишина.

            Сега вече е така и се работи спокойно

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181007_144418[1].jpg
Прегледи:1
Размер:389.7 КБ
ID:5799987

            П.п. Още веднъж благодаря, ама пак въпрос... Ще ми артисат доста от тез дървени шишчета... Някакви идеи за какво да ги употребя?

            Коментар


            • От: Метален покрив на къща?

              Шишета + зайци = барбекю

              Коментар


              • От: Метален покрив на къща?

                Как може да се реши връзката между двата ската ~150 градуса (шапката) на този покрив (дълъг 13м), сервизно помещение, тухла.
                Един който се занимава с такива неща - ни даде 110лв за 13м. Опитахме се сами да скалъпим нещо, но освен надрани ламарини, засега нищо.
                Мислехме с някакво Al-фолио, но ми се струва временно решение.


                Ето и малко снимки.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Метален покрив на къща?

                  По широка ламаринена пола отгоре и отдолу пяна или каменна вата в дупките между ребрата.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Метален покрив на къща?

                    При положение, че 110лв за 13м не те устройват, едва ли ще има някой, в състояние да ти помогне...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Метален покрив на къща?

                      Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                      Как може да се реши връзката между двата ската ~150 градуса (шапката) на този покрив (дълъг 13м), сервизно помещение, тухла.
                      Един който се занимава с такива неща - ни даде 110лв за 13м. Опитахме се сами да скалъпим нещо, но освен надрани ламарини, засега нищо.
                      Мислехме с някакво Al-фолио, но ми се струва временно решение.


                      Ето и малко снимки.
                      За къщата търсите ли майстор?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Метален покрив на къща?

                        Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                        Как може да се реши връзката между двата ската ~150 градуса (шапката) на този покрив (дълъг 13м), сервизно помещение, тухла.
                        Един който се занимава с такива неща - ни даде 110лв за 13м. Опитахме се сами да скалъпим нещо, но освен надрани ламарини, засега нищо.
                        Мислехме с някакво Al-фолио, но ми се струва временно решение.


                        Ето и малко снимки.
                        110 лв. за 13м' билен капак(такъв какъвто би трябвало да бъде) е цена мечта(за клиента) !
                        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                        Коментар


                        • От: Метален покрив на къща?

                          Тук по магазините продават рула с олово, има ширини на рулото 20-30см и дебелина на оловния лист май около 2мм, от това по-вечно и по-лесно надали има ама колко е налично в РБ е друга бира.

                          На мен 130лв за тази работа ми се струват много добре цена, дори прекалено ниска цена.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • От: Метален покрив на къща?

                            Е, ще го поръчаме от ламарина, но едната фирма от която очаквам днес оферта ми каза че имало няколко начина да стане... най-лесния бил от една дъга да се изрежат само каналите (за да влиза в ребрата)... така си го представям:
                            https://www.vasroofing.com/xpics/pro...ki/shapka2.jpg
                            ... не знам кое е най-добре.
                            Прави ги на 120 градуса, а наклона на покрива ни е 153градуса. Мисля че 120 ще задира в ламарините.
                            PS: Тези дето споменах - огъвали 0.4мм (права ламарина...) т.е. няма да стане и там. Казаха, че нямало такава в БГ - за гофрирана, като на долната снимка...

                            Това тук ми се струва перфектно, но кой знае колко струва.
                            http://technaguma.com/Obekti/hidroiz...-207-after.jpg


                            ПП: Ето го и покрива, то е навес всъщност. Идеята е да не навява сняг вътре и да не ръждясат ламарините. Имаме пяна.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от hakama; 19-10-18, 13:10.

                            Коментар


                            • От: Метален покрив на къща?

                              Ако ви притиска времето, нещо меко и тънко(алум. ламарина) реже се с ножица за ламарина, после с чукчето и нитачката колкото да стане добра основа, после горещо залепени битумни покрития и за един ден и НЕмайстор може да оправи нещата.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • От: Метален покрив на къща?

                                Мислехме с Al - печатни форми...
                                Това с битумните колко ще струва? Имаме горещ пистолет.
                                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                                Ако ви притиска времето, нещо меко и тънко(алум. ламарина) реже се с ножица за ламарина, после с чукчето и нитачката колкото да стане добра основа, после горещо залепени битумни покрития и за един ден и НЕмайстор може да оправи нещата.
                                Една от големите фирми за такива безшевни и шевни конструкции ни даде следната оферта (само като идея ще остане). Предполагам е от Al.

                                Профил В=400-449 мм, 12 операции, бялоRAL9002 9бр х 3,18m = 375лв.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X