Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метален покрив на къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Метален покрив на къща?

    Значи се подвърди моето мнение, пуснато в пост 104, заради което бяхме навряни с "майстора" в на кучето г..а от опитен колега!!! А ти си искал оферта от производител, както бях(ме) посъветван(и) от същият колега! И не съжалявам , че реших когато правя ремонт и препокривам покрива да е с битумни или полимерни керемиди.
    Желая ти успех с взимането на решение и изпълнението му.
    Венцислав Петров
    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
    0889 62 8четири 6четири

    Коментар


    • От: Метален покрив на къща?

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      ... Така че, при приблизително равни други условия, изборът вероятно ще бъде определен точно от калкулатора по показател "крайна цена на готовия продукт (покрив)".
      Калкулаторът засега показва, че в местните условия за конкретен обект анонсите на местни деятели за изработване на покрив със "стандартни" керемиди (бетонни или керамични) вървят доста дебело. Не на последно място и поради фактора "транспорт" (почти всички материали се карат отдалеч, а поради особеностите на терена в последния километър се налага използване на по-малки превозни средства = повече курсове или претоварване). Поради което крайната цена на "стандартния" покрив в местно изпълнение силно се доближи до цената на метален покрив в изпълнение на външна (за района) специализирана фирма. Допълнително в полза на металния покрив са и мненията на местни хора във връзка с това, че в района не са непознати и такива явления ...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snow2.JPG
Прегледи:1
Размер:124.8 КБ
ID:5711010



      От възможните варианти за метален покрив нещата силно натежават към изпълнение с фалцово закопчаване на листовете. Минуси: по-скъпо и с по-лоша естетика Плюсове: Доста по-добра и по-трайна хидроизолация предвид на това, че от било до стреха върви непрекъснат лист ламарина, без снадки и без многобройни отвори за винтове.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img0664.jpg
Прегледи:1
Размер:125.6 КБ
ID:5710987
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-04-16, 23:19.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Метален покрив на къща?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Плюсове: Доста по-добра и по-трайна хидроизолация предвид на това, че от било до стреха върви непрекъснат лист ламарина, без снадки и без многобройни отвори за винтове.
        И по-чест капитален ремонт на покрива заради конденза, който се образува под ламарината и съответно по-бързата корозия...
        Да се разчита единствено на тази ламарина за хидроизолация е доста хазартен подход и води до доста нерви на инвеститора. Ако се изпълни детайла по технология, то задължително ламарината трябва да е дистанцирана от същиския покрив, където е монтирана същинската хидроизолация, а функцията на ламарината е до голяма степен механична и UV защита и отчасти хидроизолация на същинската хидроизолация под нея, дистанцирана (извинете за повторението) в най-общия случай на 5 или 10 см според технологията на избрания детайл.
        Случвало ми се е да полагам антикорозионна защита и цялостна хидроизолация от течна гума върху подобно изпълнен покрив 3-4 години преди моята намеса.
        Относно естетиката всеки сам си решава и няма дори относителна меродавност. Например за мен има покриви, които ми стоят красиво и други подобни които не ми харесват.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • От: Метален покрив на къща?

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          И по-чест капитален ремонт на покрива заради конденза, който се образува под ламарината и съответно по-бързата корозия...
          Да се разчита единствено на тази ламарина за хидроизолация е доста хазартен подход ...
          А кой е казал, че се разчита единствено на ламарината?!? Примерен детайл:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:detail.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5711041

          Що се отнася до по-бързата корозия ... Колко по-бърза при положение, че се използва поцинкована ламарина с допълнителен защитен слой и слабите места (срязвания, отвори) в покритието при този вариант са сведени до минимум?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Метален покрив на къща?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            А кой е казал, че се разчита единствено на ламарината?!? Примерен детайл:

            [ATTACH=CONFIG]862539[/ATTACH]

            Що се отнася до по-бързата корозия ... Колко по-бърза при положение, че се използва поцинкована ламарина с допълнителен защитен слой и слабите места (срязвания, отвори) в покритието при този вариант са сведени до минимум?
            От картинката виждам, че имат опит за вентилация (3 см са крайно недостатъчни, но все е нещо) под дъсчената обшивка. Основният проблем се явява между ламарината и дъсчената обшивка. С какъвто и полимер да е покрита няма ли естествена вентилация екшъна е в кърпа вързан. Там имаме силно изразена точка на росата. Другата точка на росата се пада във ватата в непосредствена близост до пародифузионната мембрана и от правилният й монтаж и от качеството на самата мембрана зависи тази част от детайла да работи добре. Но с тези 3 см, които трябва да поемат и тази работа съм крайно скептичен.
            Между другото голяма част от елементите по детайла не са изобразени и мога само да предполагам как са предвидени и затова няма да ги коментирам.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • От: Метален покрив на къща?

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              ... Основният проблем се явява между ламарината и дъсчената обшивка. С какъвто и полимер да е покрита няма ли естествена вентилация екшъна е в кърпа вързан. ...
              Добре де. С това не ми ли казваш, че всяко едно изпълнение с ламаринено покривно покритие ще е проблемно от тази гледна точка, защото абсолютно винаги ще имаш зони, в които няма да има достатъчно вентилация? Примерно, при изпълнение с профилирани листове (имитация на керемида) имаш застъпване между листовете - т.е. условия за конденз в зоната метал-метал. Като следващ кандидат виждам зоните, в които металният профил контактува с дървената скара.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-04-16, 15:34.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Метален покрив на къща?

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Добре де. С това не ми ли казваш, че всяко едно изпълнение с ламаринено покривно покритие ще е проблемно от тази гледна точка, защото абсолютно винаги ще имаш зони, в които няма да има достатъчно вентилация? Примерно, при изпълнение с профилирани листове (имитация на керемида) имаш застъпване между листовете. Като следващ кандидат виждам зоните, в които металният профил контактува с дървената скара.
                Когато имаме интензивна естествена вентилация непосредствено под ламарината (било тя LT, права или някакви метални керемиди) всички тези възможни язви най-малко са изнесени десетки години след монтажа, а при правилна технология на монтаж без спестяване на някои наглед дребни и ненужни дейности то покрива става почти вечен (естествено с условностите на отправната точка наречена продължителност на остатъка на човешкия живот ). Презастъпването и контакта със дървената скара са пренебрежимо малки като фактор и като такива там не се задържа вода, най малкото, че там нямаме ясно изразена точка на росата (при презастъпването - никаква) за разлика от "равнината на росата" (няма такъв термин, но добре описва обстоятелствата) при директния монтаж на плоска ламарина върху дъсчена обшивка.
                Последно редактирано от CAESAR; 17-04-16, 15:50.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • От: Метален покрив на къща?

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  Когато имаме интензивна естествена вентилация непосредствено под ламарината (било тя LT, права или някакви метални керемиди) всички тези възможни язви най-малко са изнесени десетки години след монтажа, а при правилна технология на монтаж без спестяване на някои наглед дребни и ненужни дейности то покрива става почти вечен ...
                  Варианти за монтаж на плоска ламарина при които да има вентилация при положение, че захващането на покритието в този случай върви по наклона, т.е. стандартната двойна скара не изглежда подходяща?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Метален покрив на къща?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Варианти за монтаж на плоска ламарина при които да има вентилация при положение, че захващането на покритието в този случай върви по наклона, т.е. стандартната двойна скара не изглежда подходяща?
                    Без да знам градусите на наклона на покрива, но ако съдя визуално от картинката и ако я няма дъсчената обшивка а е само плоска ламарина върху стандартна двойна скара, то 5 см за вентилация са долна граница с много компромиси. То и без това стандартната двойна дървена скара отива на 10 см (изхождайки от монтажа на метални керемиди, плоска ламарина не съм монтирал никога).
                    Според мен това, че този тип покривно покритие не е разпространено си има и своите причини. Да, съществува в природата, не е като да го няма, но май проблемите са му доста повече от предимствата, ако въобще ги има.
                    Ако говорим обобщено:
                    - от финансова гледна точка (монтаж и последваща експлоатационна подръжка) си мисля че няма предимства пред другите (не мога да съм сигурен, защото не съм изчислявал плоска ламаринена обшивка, но съм изчислявал много други и имайки предвид материалите и броя и видове дейности мисля, че предполагам правилно)
                    - от хидроизолационна - никакви предимства
                    - от механична защита - никакви предимства
                    - от UV - никакви предимства
                    - от натоварване на конструкцията (по-скоро облекчаване) предимство единствено срещу пръстените керемиди, но от другите - не...
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • От: Метален покрив на къща?

                      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                      Без да знам градусите на наклона на покрива, но ако съдя визуално от картинката и ако я няма дъсчената обшивка а е само плоска ламарина върху стандартна двойна скара, то 5 см за вентилация са долна граница с много компромиси. То и без това стандартната двойна дървена скара отива на 10 см (изхождайки от монтажа на метални керемиди, плоска ламарина не съм монтирал никога).
                      Според мен това, че този тип покривно покритие не е разпространено си има и своите причини. Да, съществува в природата, не е като да го няма, но май проблемите са му доста повече от предимствата, ако въобще ги има. ...
                      Плоска ламарина върху двойна скара ми звучи като сериозна предпоставка за деформации не само при невнимателно стъпване, но и при температурно разширение.

                      Що се отнася до това, че не било разпространено такова покритие, както се казва, with all due respect, ама няма да се съглася. За колкото високопланински хижи и др. сгради на голяма надморска височина се сетя, този тип покрив е много силно застъпен. Вярно, че са правени с обикновена поцинкована ламарина, ама такъв материал е имало на времето. На еднофамилни къщи наистина се среща по-рядко, но една от вероятните причини е, че това изпълнение е по-скъпо поради по-сложния монтаж, който изглежда не е по силите на строителите - специалисти по всичко. Въпреки това, на прима виста само в едно малко село се сещам за около 5-6 къщи с такива покриви, правени преди години + 1 нов + поне един, желаещ да подмени старите бетонни керемиди (не Брамак) с фалцова ламарина.

                      По мнението на фирма, специализирана в покривни работи в предимно планински район и ползваща се с добро име, за района (с доста обилни валежи, в т.ч. и от сняг) това изпълнение на метален покрив е силно за предпочитане пред варианта с профилите, имитиращи керемиди.

                      Търсейки информация за проблеми с конденз при метални покриви попаднах на вариант с постилане на някакъв геотекстил под ламарината.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Colbond_Easy_to_Install_1_large.jpg
Прегледи:1
Размер:392.4 КБ
ID:5711049

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Colbond_Install_Detail_1_large.jpg
Прегледи:1
Размер:205.2 КБ
ID:5711050


                      П.П. А такива покриви по света и без нас - ето
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Метален покрив на къща?

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Плоска ламарина върху двойна скара ми звучи като сериозна предпоставка за деформации не само при невнимателно стъпване, но и при температурно разширение.
                        Категорично да.

                        Въобще - моето писание няма за цел да убеждава или разубеждава или кандърдисва когото и да било. Който дава парите да си взима решенията и носи отговорността. Тъй като темата съществува именно за мнения съм посочил явните проблеми за конкретната идея за детайл (пак подчертавам, че не виждам конструктивни елементи от него и съответно само предполагам някои ситуации).
                        Отсега мога да ти кажа, че в България много трудно ще намериш полимерен миньорски мъх (така се казва този материал, а не е вид геотекстил. Това, че се ползва като геокомпозитен сандвич в дренажни системи понякога заблуждава). Ако въобще мислиш да го ползваш де.

                        А иначе има и други снимки на такива покриви...
                        Последно редактирано от CAESAR; 17-04-16, 18:22.
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • От: Метален покрив на къща?

                          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                          ...
                          Отсега мога да ти кажа, че в България много трудно ще намериш полимерен миньорски мъх (така се казва този материал, а не е вид геотекстил. ...
                          На първо четене се оказва, че може да се намери Dupont Tyvek Metal. Цената малко нещо хапе в сравнение с другите хидрозолационни/пародифузни мембрани, но пък е предназначено точно за такива случаи и би трябвало да реши потенциалния проблем с конденза между ламарината и дъсчената обшивка под нея.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13078186_985694671517310_539374395_o.jpg
Прегледи:1
Размер:83.7 КБ
ID:5711398
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Метален покрив на къща?

                            0.22 mm дренажен слой... хм...
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • От: Метален покрив на къща?

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              0.22 mm дренажен слой... хм...
                              Колкото да не се кисне долната страна на ламарината в евентуален конденз.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Метален покрив на къща?

                                Чавдаре, виж този мъх дали го има на острова ако го има, транспорта е около левче на КГ, с пазарлък може и по-малко, освен това от цената може да си свалиш ДДС според мен, помисли за такива варианти.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X