Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С лодка в Гърция, но каква ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С лодка в Гърция, но каква ?

    Здравейте колеги,търсих из форума но не можах да намеря кокретна информация.Интересува ме в Гърция какви са изискванията за плаване из водите им без капитанско,а именно:

    -Дължина на лодка ??
    -До колко коня моторетка ??
    -Трябва ли да е регистрирана ??
    -С какви документи трябва да се ходи там ??

    Може би има отговори във форума,но от няколко часа се ровя и не намирам нищо конкретно,а мисля че една такава тема ще е полезна на всички плаващи


    Нека модераторите преценят дали е за тук темата и ако не е да я търкат ,но да ме насочат къде да чета ако има вече такава тема

    Благодаря предварително и поздрави
    За какво са ни закони,като не ги спазваме?!

  • #2
    От: С лодка в Гърция ,но каква ?

    Капитанско не ти трябва за лодка с мотор до 30кс
    Регистрацията по последни данни е задължителна за всяка лодка с мотор - имам клиент грък, живеещ в БГ, който си регистрира у нас лодка 270см /надуваема/ с 3.5кс мотор "за да няма проблеми", когато си ходи в Атина на почивка.

    Аз лично ходя от 6 години с лодки там и никога не съм имал проблеми... какво ще се прави с лодката /за да се прецени какъв размер и тип лодка/мотор/ е оптимален?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: С лодка в Гърция ,но каква ?

      Значи колега,моята лодка е 4,30 дълга с 15 кончета мотор.Главно за разходки и евентуално ,но не задължително да се метне някоя пръчка за любителски риболов Имам фактура за покупка на лодката и документи за колесара.
      За какво са ни закони,като не ги спазваме?!

      Коментар


      • #4
        От: С лодка в Гърция ,но каква ?

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        ...........Регистрацията по последни данни е задължителна за всяка лодка с мотор - имам клиент грък, живеещ в БГ, който си регистрира у нас лодка 270см /надуваема/ с 3.5кс мотор "за да няма проблеми", когато си ходи в Атина на почивка.
        Да разбирам ли че става и с нашенската регистрация, напр. Вн1111??

        Коментар


        • #5
          От: С лодка в Гърция ,но каква ?

          Абсолютно става с БГ регистрация, а и ваденето на гръцка е доста по-сложно и скъпо...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            От: С лодка в Гърция ,но каква ?

            Първоначално публикуван от Jim Beam Преглед на мнение
            Значи колега,моята лодка е 4,30 дълга с 15 кончета мотор.Главно за разходки и евентуално ,но не задължително да се метне някоя пръчка за любителски риболов Имам фактура за покупка на лодката и документи за колесара.
            Знам със сигурност, че в района на Александруполи правят проблем, ако нямаш регистрация на лодката /без значение бъргарска, гръцка/... Дори може да се стигне до конфискация.
            Аз ходя основно на Халкидики и там никога не са ме проверявали, а е имало случаи полицаите да са точно до мен
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: С лодка в Гърция ,но каква ?

              За любителски риболов от лодка лицензът официално падна през 2014г.
              Има обаче минимални размери за рибите и за октопод, както и максимален улов 5кг или 1 риба над 5кг. В случай, че ви "потръгне", най-добре не прекалявайте или поне излезте да оставите улова.
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: С лодка в Гърция ,но каква ?

                Да разбирам значи,че регистрацията е задължителна било то Българска или Гръцка ?
                За какво са ни закони,като не ги спазваме?!

                Коментар


                • #9
                  От: С лодка в Гърция ,но каква ?

                  На теория - да.
                  На практика зависи къде и кога ще караш лодката - на някой усамотен плаж едва ли ще имаш проблем, освен ако подразниш някой грък та да се обади в на Coast Guard-а. Например на къмпинга миналата година имаше един БГ-депутат с един бейлайнер, който излизаше насред плажа и тръгваше с мръсна газ... Сподели ми с възмущение, че 2 пъти гърците викали полиция, но той си имал всичко и нямало проблем. Щеше и докато бяхме там да сгази една баба на плажа, която силно се развика... То и аз да съм и аз бих се обадил - забранено е лодки да излизат с работещ мотор на плажовете, а още по-малко пък да се движат с мръсна газ между хората... Но това не е прецедент за нашенци, еле пък дупедати... После гърците били гадняри
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: С лодка в Гърция ,но каква ?

                    Е да типично Българското възпитание еле пък дупетати А ако излезнеш в по дълбоки води предполагам пак са същите закономерности както е казал виден наш спортист "Ту партс ,Фифти фитфи ",но като цяло май си е по-добрия вариант да си е регистрирана си мисля аз
                    За какво са ни закони,като не ги спазваме?!

                    Коментар


                    • #11
                      От: С лодка в Гърция ,но каква ?

                      Да, най-добре е нещо регистрирано с басейн или поне с джакузи

                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: С лодка в Гърция ,но каква ?

                        А надуваеми гребни и каяци трябва ли трябва ли да се регистрират?
                        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: С лодка в Гърция ,но каква ?

                          Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                          А надуваеми гребни и каяци трябва ли трябва ли да се регистрират?
                          Не! Сърфовете също не
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: С лодка в Гърция ,но каква ?

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            За любителски риболов от лодка лицензът официално падна през 2014г...
                            Така е, но за морски риболов от лодка ми казаха, че искат данъчна регистрация (поне в област Лариса).
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: С лодка в Гърция ,но каква ?

                              Явно във всеки район си имат някакви "тънкости"... ПС: То няма не-морски риболов от лодка в Гърция - в реките и язовирите е забранено да се лови от лодка /не че има контрол де/.
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X