Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С лодка в Гърция, но каква ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С лодка в Гърция, но каква ?

    ЗДР.
    Извинявам се че Ви занимавам...но какво е положението като си дърпам лодката с колесар в Гърция?
    Смятам да ходя до Кавала и от там с ферибот до Тасос. Лодката ми е 5.40/2.00м.
    Има ли някакви допълнителни такси или документи които предварително трябва да платя на границата? Нали имало проблем като си с теглич?

    Откъм документи всичко ми е изрядно/40 БТ./,както и лодката има регистрация и номер от БГ Морска Администрация.

    Коментар


    • От: С лодка в Гърция, но каква ?

      Проблем за теглич правят ако не влачиш нищо.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: С лодка в Гърция, но каква ?

        Няма проблеми за колесар и лодка - там всички се движат така. Изискването по закон е теглича да не излиза от габаритите на колата. Примерно на моята джипка резервната гума стърчи много назад и така теглича е в "сянка" и не излиза от габарита.
        За стандарното положение или сгъваем теглич (много нови коли са така) или лесно демонтируем (със щифт). Ако е твърдо закрепен, рискувате големи глоби и необходимост от демонтирането му на място пред полицията.
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • От: С лодка в Гърция, но каква ?

          Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
          ЗДР.
          Извинявам се че Ви занимавам...но какво е положението като си дърпам лодката с колесар в Гърция?
          Смятам да ходя до Кавала и от там с ферибот до Тасос. Лодката ми е 5.40/2.00м.
          Има ли някакви допълнителни такси или документи които предварително трябва да платя на границата? Нали имало проблем като си с теглич?

          Откъм документи всичко ми е изрядно/40 БТ./,както и лодката има регистрация и номер от БГ Морска Администрация.
          При изрядна документация не би тябвало да имаш проблем. Предполагам и от към техническа изправност си наред.
          И тъй като не си споделил информация за маршрута имай в предвид някои нещица изпитани на собствен гръб:
          1. Ако маршрута ти е през Маказа ограничението за общо тегло на композицията е 3.5 тона.
          2. Резервна гума за колесара и преглед на лагерите на главините преди тръгване и на всеки 100 км.
          3. Ако нещо се случи то да си знаеш, че в Гърция няма вариант за теглене по пътищата. Само специализирана пътна помощ.
          4. Запиши си телефоните на нашата/има ги на табели преди гараницата/ съдействат до около 100 км. навътре.
          5. Аз лично пътувам до Тасос през Керамоти. Много по ефтино е и има фериботи през час а от Кавала май сега са по два на ден.
          6. И ако се се сетиш за още нещо звънни че сигурно пропускам още важни неща.
          Поздрави и късмет!
          GPS системи https://www.easytracking.bg/
          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

          Коментар


          • От: С лодка в Гърция, но каква ?

            Благодаря много за информацията!

            Коментар


            • От: С лодка в Гърция, но каква ?

              Здравейте!
              Искам да попитам ако лодката е с холандска регистрация какви застраховки ми трябват за Гърция?

              Коментар


              • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                Независимо от регистрацията, за Гръцки териториални води се изисква застраховка, включваща следните отговорности:

                За смърт или трайни телесни повреди на 1 (едно) лице – Евро 50,000.00 а.о.а.о.о. в агрегат – Евро 500,000.00
                За имуществени повреди – Евро 150,000.00 а.о.а.о.о.и в агрегат
                За замърсяване на околната среда – Евро 150,000.00 а.о.а.о.о. и в агрегат
                За отговорности вследствие засядане – Евро 150,000.00 а.о.а.о.о. и в агрегат

                Ако се регистрирате с Гръцки данъчен номер (в някоя община) като частно лице, на което се води лодката, застраховката излиза доста евтино - под 200 евро за 12 месеца. Може и по-малко месеци.
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                  Здравейте, тъй като не успях да намеря информация за моя случай (може и да съм пропуснал) да попитам:

                  Догодина Май месец ще ходя на остров Закинтос. Ще си купувам нова надуваема риболовна лодка (има ли значение моторна или само гребна?) с вместимост 2-ма или 3-ма човека и искам с нея да си върша нещата, вместо да трябва да наемам лодки за екскурзии, риболовни и тн. Какво трябва да направя, за да нямам проблеми с властите там? Няма да я тегля с нищо, ще я возя в багажника и ще я надувам, когато ми потрябва.

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                    Здравейте, имам надуваема лодка 2,9м с двигател Меркюри 4Т 6 коня, та решил съм другият месец да я взимам с мене в Гърция за малки разходки по крайбрежието. Въпроса ми е има ли нужда да се занимавам тука да и правя регистрация и евентуално какъв би бил проблема там ако някои се заяде за това ?
                    Кара: Mercedes W126 , Citroen C4 VTS / Kawasaki KDX 250, Gilera RX 125

                    Коментар


                    • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                      За всички лодки над 2м с двигател в Гърция се изисква регистрация. Най- добре да си я направите в столичната или съответната община. Трябва и застраховка.

                      За малък двигател, (под 15 к.с) обаче не се изисква да имате капитанско право.
                      Последно редактирано от Веско; 24-07-19, 16:58.
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                        Ясно, предполагам че тук мога да я регистрирам дори и да не подлежи на регистрация в България ?
                        Кара: Mercedes W126 , Citroen C4 VTS / Kawasaki KDX 250, Gilera RX 125

                        Коментар


                        • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                          Да, може всичко над 2м да регистрирате. Службата на Софийска община - на Будапеща 17, 6 етаж, Корабоплавателен надзор, инспектора беше капитан Чардаков преди години.
                          За седмица ставаше регистрацията. Носете си фактурите за лодката и двигателя.
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                            Ок, меси за информацията
                            Кара: Mercedes W126 , Citroen C4 VTS / Kawasaki KDX 250, Gilera RX 125

                            Коментар


                            • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                              Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                              За всички лодки над 2м с двигател в Гърция се изисква регистрация. Най- добре да си я направите в столичната или съответната община. Трябва и застраховка.

                              За малък двигател, (под 15 к.с) обаче не се изисква да имате капитанско право.
                              Малко прецизиране на представената информация: Конските сили над които е необходимо капитанско са 30. Застраховката е по подобие на Гражданската при автомобилите и си е приключение да се сключи с нашенски застраховател, особено за кратък срок. Това е моя опит. Много се надявам някой да предостави информация за застраховател който му е предложил адекватно услугата, че аз пробвах с четири и вдигнах ръце.
                              GPS системи https://www.easytracking.bg/
                              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                              Коментар


                              • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                                Границата за двигатели е в зависимост от корпуса на лодката:
                                За твърд корпус - 30 к.с.
                                За надуваеми лодки и RIB - 15 к.с.

                                Тази граница е за задължително капитанско право.

                                За нашата лодка правим застраховка в Булстрад.
                                В Гърция е по-евтина, но трябва да имате личен регистрационен номер /AFM/, на валиден адрес там.
                                Show must go on!
                                LZ1VES

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X