Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С лодка в Гърция, но каква ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С лодка в Гърция, но каква ?

    Ами форумът си е раздумка, все едно сме на маса и не се познаваме. Един казва едно, друг друго- всеки си има мнение.. Аз например не бих препоръчал Hallberg Rassy или Najad за Гърция, за к'ъв ти е централен кокпит в топли води, дето и една компания не може да се събере като хората? Да не говорим за цената. Но ти мислиш по друг начин и това не би трябвало да е повод за сръдни
    Не препоръчвам и нови лодки, без изключение вече всички правят боклуци и е въпрос на късмет на какво ще случиш. Последният пример е с един англичанин, който живее в България (може би някои от вас го познават)- продаде си Елана, с който по неговите думи е нямал никакъв проблем и от пусто его или национална гордост плати 3 пъти повече пари за Ойстър. Ами скъса му нервичките, сменяхме муфа гаранционно, имаше проблеми с валолинията и какво ли още не.. Не можех да повярвам, че това е качеството на Ойстър. Или последната чисто нова Princess 85 която карахме от Малага за Ялта, 28 сериозни забележки една от друга по-куриозни. Ами да идват китайците, то вече в Европа всичко е с китайско качество
    Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

    Коментар


    • От: С лодка в Гърция, но каква ?

      Ааа, за сръдни нищо не съм казал. Какво има тук за сърдене? Пак казвам, че до голяма степен съм съгласен с теб. Примерите, които посочваш ми се струват съвсем познати, но подобни примери могат да се дадат и за обратната гледна точка. Аз затова казвам, че се старая да изказвам само обективни мнения, въпреки че явно не винаги ми се получава. Да - харесвам Hallberg Rassy, въпреки че не бих си купил такава лодка, защото още повече харесвам някои други марки лодки, които повечето хора по нашите ширини даже не са ги чували. Не знам, как е прозвучало, но дадох Hallberg Rassy, като пример за качество, а не за концепция. Всъщност - те предлагат и лодки със заден кокпит - но не това е идеята. Горе-долу в момента, в който човек реши, че е готов да си купи лодка, той вече е наясно каква концепция ще бъде тя - тежка, с дълбоки обводи, обитаем и удобен интериор, големи складови пространства, по-малак, но дълбок, удобен и закътан кокпит или пък - лека, плоска, с повечко кабини и тоалетни за сметка на шкафове и други складови пространства, с огромен, широк кокпит, с голяма софра по средата, за да се събира компанията, докато лодката е на котва, но пък да не можеш да си намериш и едно удобно местенце в него, докато е на ход.

      Последното сигурно също не е прозвучало много обективно, но това беше и целта Идеята ми е, че лодки има много видове и всеки сам си решава, какво търси и, какво го устройва.
      There's someone in my head but it's not me...

      Коментар


      • От: С лодка в Гърция, но каква ?

        Не съм казал, че Халберг са лоши лодки или пък Суон. Въпросът е че за такава лодка трябва да пораснеш, да минеш през Бенето или Бавария, за да можеш да я оцениш. Но и в БГ яхтинга поначало тръгна в грешна посока- 2007-2008 съотношението на продадени моторни към ветроходни лодки беше 10 към 1 или 2. Май само Лъчо, като бяла врана се опитваше да зариби хората по ветроходството. Но и за дилърите беше друго- банките даваха пари като пощурели и защо да продаваш 50 фута Бавария или Бенето за 300 000, като 50 фута Азимут или Ферети е милион и двеста, а комисионната си е 20%? Две години по-късно от тези лодки останаха 20-30 %.
        Както и да е- темата си ОК, да сме живи и здрави да споделяме
        Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

        Коментар


        • От: С лодка в Гърция, но каква ?

          Моргане на едно мнение сме - то като ще ги пестиш по-добре ги давай за чартъри,а като ще купуваш то скачаш на лодка която да ти покрива мераците.

          Като ше дам пари за лодка която не може да ме закара никъде и на 20 възла ще бедстващ,кенефа ще е 5 литра под матрака,а котлона е фазова горелка в кокпита........ми не,за чий ми е мъка при ползването и всичките негативи като собственик.

          А иначе това което ти си видял го гледаме и ние,но ни искат и профи мнение това става ли,онова как е.......та чак в началото дадени брокери мрънкаха,но вече не,свикнаха,че мнението ми е лично и давам акъл от моята камбанария.

          Всеки ме пита Ти каква лодка имаш........ми нямам,да не съм луд,имам ключовете за 10 обаче,кеф ти моторна кеф ти платна,кеф ти тоя бряг кеф ти ония.Купувам ли или ще е лодка или ще си го наема и пак ще е лодка,може да е за десетина дни ма ще е лодка.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: С лодка в Гърция, но каква ?

            Така е, прав си. Приятелят, който си джиткаше с Макгрегъра го беше взел секънд хенд от Германия за 15ина евра и му се кефеше много. Тези които платиха по 40 евро за нови.. ами да са живи и здрави, Жоро сигурно още вдига наздравици за тях
            Имаме 4 наши лодки, плюс ключове за още 10 дето викаш, ама като ти е работа питай ме колко пъти съм излязъл за кеф това лято.. точно три пъти. Не че няма и чартъри с готини клиенти, на които също се кефиш, ама си на работа все пак, не можеш да удариш 5 маргарити
            Яхтинга е магия, но има доста хора, които се отказаха след първия сблъсък, поради неправилен избор или неправилен съвет- затова им казвам да не бързат.
            Да обиколят, да поразгледат, да сравнят ( малката ми дъщеря беше на 7 когато гика на Оптимиста е перна по носа и я изхвърли зад борда- каза ми на такова нещо повече няма да се кача, ама на големите лодки се качва с кеф).
            Имахме клиент, германец с Бавария 44, от старите 94 година, два пъти беше пресичал Атлантика и беше много горд и сигурен в нея. Гледах го с насмешка, докато не я подкарах в едно много кирливо време- ами няма нищо общо с новите боклуци- нищо не мръдна, не изскърца, не поддаде.. На новите 55ици не можеш да им натегнеш вантите, натягаш ги и след 3 дни увисват- шибаният корпус се огъва.. абе темата тръгна надругаде, ама както казваш на конкретни въпроси ще отговаряме доколкото можем, пък и кои дилъри ще се сърдят- те вече не останаха
            Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

            Коментар


            • От: С лодка в Гърция, но каква ?

              А не останаха,продават тук като луди,все едно е лятото на 2007ма,по 6 нови лодки на сухия док мачти им забиват.

              40 бона за Грегор не давам ма там само мотора е 15-18 та е ясно къде е ключа за палатката.На бьги мотор Хаябуса и го купуваш да се кефиш със семейството.......баф мааму и кеф.

              Е онова Жано на предната страница става -3 каюти,Янмар мотор,правилните години за половината пари пък си е още лодка.Между него и Грегър разликата е точно колко между Мията и 124ка комби
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                Здравейте и от мен, понеже темата стана доста гореща ме досърбя и аз да драсна някой ред.Ще споделя неща които съм изпитал от опит и споделям лично мое мнение.Съкласен съм, че човек трябва да чартира няколко лодки преди да предприеме покупка, но за да прецени сам за себе си дали това е неговия начин да почувства свободата а не да реши каква лодка да си купи.
                Как може да прецени като ще плава само с модели чартърни лодки.Ако ще купува човек такава по добре да си чартира всяка година. Съгласен съм с мнението, че по добре Мерцедес на 10 год отколкото нова Дачия.Да повечето сериозни марки са център кокпит и не виждам къде са му недостатъците.Малко по малък кокпит но за сметка на това чудесна по размер оунър каюта/а нали затова е собствена лодка а не чартърна/ ,всички шкоти и фалове водят много по удобно до кокпита, много по сигурен в тежко време и мн др.А ако след година две в Гърция му се прииска по сериозно плаване ще продава екс чартъната лодка и ще купува друга ли?
                Съвет от мен почартирай и поплават на чужди лодки една две години и тогава ПОСЛУШАЙ СЪРЦЕТО СИ.
                пп някои казват че най щастливия ден бил когато продадеш лодката си.За мен бе най нещастния и последния в който си спомням да съм отронил сълза.....докато не дойде отново щастливия в който си купих друга!

                Коментар


                • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                  Първоначално публикуван от araber_horse Преглед на мнение
                  Здравейте и от мен, понеже темата стана доста гореща ме досърбя и аз да драсна някой ред.Ще споделя неща които съм изпитал от опит и споделям лично мое мнение.Съкласен съм, че човек трябва да чартира няколко лодки преди да предприеме покупка, но за да прецени сам за себе си дали това е неговия начин да почувства свободата а не да реши каква лодка да си купи.
                  Как може да прецени като ще плава само с модели чартърни лодки.Ако ще купува човек такава по добре да си чартира всяка година. Съгласен съм с мнението, че по добре Мерцедес на 10 год отколкото нова Дачия.Да повечето сериозни марки са център кокпит и не виждам къде са му недостатъците.Малко по малък кокпит но за сметка на това чудесна по размер оунър каюта/а нали затова е собствена лодка а не чартърна/ ,всички шкоти и фалове водят много по удобно до кокпита, много по сигурен в тежко време и мн др.А ако след година две в Гърция му се прииска по сериозно плаване ще продава екс чартъната лодка и ще купува друга ли?
                  Съвет от мен почартирай и поплават на чужди лодки една две години и тогава ПОСЛУШАЙ СЪРЦЕТО СИ.
                  пп някои казват че най щастливия ден бил когато продадеш лодката си.За мен бе най нещастния и последния в който си спомням да съм отронил сълза.....докато не дойде отново щастливия в който си купих друга!
                  Ами аз какво казах? Лодка според бюджет и предназначение. Не съм казал, че не харесвам централен кокпит. Подари ми едно Beneteau 57 и ще те обичам до края на живота си [emoji6]

                  Изпратено от моят SM-T805 с помощта на Tapatalk

                  Арабски кон, не се заяждам. Има хора, за които нито времето, нито средствата имат значение.. много малко от тях са в този форум. Ако имаш бизнес, от който не можеш да се отделиш повече от месец годишно, какво околосветско те гони? А Жаното си е ОК, ако наистина не е убито от бой, не е засядало или потъвало. Защо човек, който смята май-октомври да върти между Лесбос и Корфу да плаща за Холберг или Суон. Освен ако няма доста излишни пари или не иска да се изфука пред слепите. Value for money 'дет викат англичаните.. Пак казвам, уважавам мнението на всеки, просто се нагледах на собственици, дето малко след покупката са разбрали, че това не е лъжица за устата им. Ако някой се интересува, мога да му сметна годишните разходи за лодка в Гърция, регистрирана в България ( ако не чартира, т.е. само за лична употреба) само да ми даде данни за лодката и района в който смята да домува. Лека
                  Последно редактирано от capt_morgan; 04-01-17, 21:50.
                  Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                  Коментар


                  • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                    Средна хубост място за година ще е колкото чартър на 45 фута за десетина дни,това само да стои там и без да и смятам другите разходи или ремонти.

                    централния кокпит за мен е задължителен за лодка около и над 50 фута
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                      Бос, гледаш от твоята камбанария
                      6 години разцъквахме Бенето 50 в района, без да ни липсва централния кокпит. А само годишният преглед (командировка на инспектор от Морска Администрация), с освидетелстването на плота, ЕПИРБа, пожарогасителите, и т.н. си е колкото един чартър на 45ца оф сиизън. Това е за Гърция- в Турция го смятай по две
                      Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                      Коментар


                      • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                        Принципно над 45 ли е на мен ми е по-удобен централния кокпит - кеф ти голяма спалня на задника кеф ти платформа на дупето за риболов.

                        Сравни 55 с 57 и нищо,че са различни генерации лодки и разликата им е 2 фита то 57 е лодка.
                        Нищо против 55,но да я направят с централен кокпит по ще ми хареса.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                          Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
                          Ами аз какво казах? Лодка според бюджет и предназначение. Не съм казал, че не харесвам централен кокпит. Подари ми едно Beneteau 57 и ще те обичам до края на живота си [emoji6]

                          Изпратено от моят SM-T805 с помощта на Tapatalk

                          Арабски кон, не се заяждам. Има хора, за които нито времето, нито средствата имат значение.. много малко от тях са в този форум. Ако имаш бизнес, от който не можеш да се отделиш повече от месец годишно, какво околосветско те гони? А Жаното си е ОК, ако наистина не е убито от бой, не е засядало или потъвало. Защо човек, който смята май-октомври да върти между Лесбос и Корфу да плаща за Холберг или Суон. Освен ако няма доста излишни пари или не иска да се изфука пред слепите. Value for money 'дет викат англичаните.. Пак казвам, уважавам мнението на всеки, просто се нагледах на собственици, дето малко след покупката са разбрали, че това не е лъжица за устата им. Ако някой се интересува, мога да му сметна годишните разходи за лодка в Гърция, регистрирана в България ( ако не чартира, т.е. само за лична употреба) само да ми даде данни за лодката и района в който смята да домува. Лека
                          Аз също не се заяждам колега само споделям моето мнение. Качествена лодка не чартирана на 25 год е на същата цена като Бавария на 5 а е несравнимо по добра
                          Колкото до разходите не виждам защо трябва да е регистрирана в България.Ако оставим настрана родолюбието аз не бих си причинил това.Мога да споделя от опит, че ако имаш време да я ползваш един месец в годината е по изгодно лодката да е собствена / не с Българска регистрация /
                          Чак сега виждам на здравето ще пийна биричката за обяд
                          Лек и успешен ден

                          Коментар


                          • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                            Нека някой да напише колко са приблизително годишните експлоатационни разходи примерно за 12-15 год Елан 40 ако се държи в северна Гърция макс. близо до Бг (Кавала, Керамоти).

                            Коментар


                            • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                              2000 euro.

                              Коментар


                              • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                                Ами различно, ако стоянката е общинска марина може да е под 1000 евро на година, това без тока и водата- частните са по-скъпи. Вдигане/ пускане, подновяване на антифаулинг 1-2-3 евра, в зависимост от това къде ще се вдига и кой ще го прави. По принцип разходите най вече зависят от това- доколко ще е направи си сам или ще разчиташ на сервиз. Гърците бачкат на около 50 евро на час за дребни ремонти- електричар, механик. Други разходи- годишен преглед, ако е регистрирана в БГ, както писах по-нагоре - ( освидетелстване на спасителен плот, пожарно оборудване, инспекция- 1000-1500). Имай пред вид, че в Гърция не можеш да се движиш без застраховка, която да покрива минималните им лимити- то май само България остана като страна от третия свят, където ГО на малки съдове не е задължителна. Пантениус по принцип не правят само TPL за малки лодки, така че комбинираната ще е някъде към 1000 евра. Другите разходи зависят от това къде ще ходите и какво ще ядете и пиете
                                Най-добре запали колата и отиди на място да разпиташ- може да се спазариш за по-добри условия.
                                Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X