Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С лодка в Гърция, но каква ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С лодка в Гърция, но каква ?

    https://www.yachtfocus.com/

    Това пък е един от най-големите яхтени брокери в Холандия, но лодките, които се предлагат от него, са относително скъпи, т.е. - продават предимно хубави, добре оборудвани и поддържани лодки:

    http://www.devalk.nl/
    There's someone in my head but it's not me...

    Коментар


    • От: С лодка в Гърция, но каква ?

      Тука като гледам е пълно с интернет мечтатели
      Както са казали англичаните, най-добрата лодка е лодката на моя приятел, качваш се, возиш се, пиеш си коктейлите, казваш чао, мерси и.. забравяш. Той да му мисли за стоянката, годишните прегледи, застраховката, обслужването, ремонтите, изваждане и подновяване на антифаулинг и т.н. Преди да си купите лодка, замислете се колко дни в годината ще я ползвате, колко ще ви струват всички тези разходи и дали не е по-добре да си наемете нещо под наем. Колкото до това кой какъв сертификат е изкарал и го сърби да покаже какъв капитан е... аз имам всички възможни такива плюс 15 години на море и все още излизат ситуации, в които ми се изправят косите ( колкото са останали де ) В Гърция можете да намерите всякакъв размер лодки под наем - от 100 до 1000 евро на ден, вземете това което ви интересува, пробвайте, покарайте, почувствайте лодката и тогава си решете. Това че има нещо на сметка в Швеция или Холандия, не означава че това е вашата лодка. Поздрави!
      Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

      Коментар


      • От: С лодка в Гърция, но каква ?

        Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
        Тука като гледам е пълно с интернет мечтатели
        Както са казали англичаните, най-добрата лодка е лодката на моя приятел, качваш се, возиш се, пиеш си коктейлите, казваш чао, мерси и.. забравяш. Той да му мисли за стоянката, годишните прегледи, застраховката, обслужването, ремонтите, изваждане и подновяване на антифаулинг и т.н. Преди да си купите лодка, замислете се колко дни в годината ще я ползвате, колко ще ви струват всички тези разходи и дали не е по-добре да си наемете нещо под наем. Колкото до това кой какъв сертификат е изкарал и го сърби да покаже какъв капитан е... аз имам всички възможни такива плюс 15 години на море и все още излизат ситуации, в които ми се изправят косите ( колкото са останали де ) В Гърция можете да намерите всякакъв размер лодки под наем - от 100 до 1000 евро на ден, вземете това което ви интересува, пробвайте, покарайте, почувствайте лодката и тогава си решете. Това че има нещо на сметка в Швеция или Холандия, не означава че това е вашата лодка. Поздрави!
        И шо така с големия брус? "Интернет мечтатели, сърби да покаже..." Едни питат, други отговарят. Тебе какво ти пречи, че чак и за сърбене говориш? Някой иска лодка, ако имаш наблюдения върху обсъжданите лодки, ще е полезно за колегите да ги споделиш. Ако ще си мерим гиковете кой колко години и опит имал по лодки... /няма да продължавам, че .... хахаха/.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: С лодка в Гърция, но каква ?

          Аз пък да ти кажа едно правило - никога не подценявай мерака на някой да си купи лодка.

          Я кажи какво имаш под Всички възможни такива.......че ми е интересно.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: С лодка в Гърция, но каква ?

            Както е казал Сър Хенри Морган малко ром дава полет на мисълта а повече ром повече полет

            Коментар


            • От: С лодка в Гърция, но каква ?

              Ей туй ми е на сЪрце .https://www.yachtfocus.com/gebruikte...yssey-39i.html

              Коментар


              • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                Ами като ти е на сърце, вземай я!
                Уговори се да отидеш с някой сървейър да я огледате, задължително да я извадят на суша и проверете състоянието. Това е чаартърна лодка и можеш да я вземеш чак след сезона ( а да купиш чартърна лодка е все едно да вземеш Мерцедес, който е бил 5 г такси , да вляза в тона на форума).
                Ник, не си меря гиковете, не съм състезател по ветроходство и не подценявам мераците на хората. В последните 10 години се занимавам с това и съм виждал толкова разочаровани хора след такава покупка ( базирана на мерак и някакви излишни пари останали) , по най-различни причини, че не съветвам хора без никакъв опит и без поне един седмичен чартър да се хвърлят с главата напред.
                По добре си определете бюджета, възможностите, времето и дали хората, с които ще я ползвате споделят вашият мерак. Виждал съм човек да си продава лодката, защото жена му страдаше ужасно от морска болест.
                А колкото за моделите- за всеки влак си има пътници, имам приятел който си разхождаше Макгрегър 26 по цялото крайбрежие без никакви проблеми. А това състезатели да дават акъл за лодка за разходка си е малко противоречие
                Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                Коментар


                • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                  Мерси за превода на обявата макар,че едва ли някой тук е имал проблем с това. С какво точно си се занимавал последните десет години?

                  Коментар


                  • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                    Точно с това
                    Съдружник съм в яхтен сервиз, занимаваме се със всякакви ремонти, деливърита, чартъри, брокераж- кажи речи всичко в сферата на яхтинга. Бях свидетел на бума в индустрията 2007-2008 и след това на кризата 2009-2010. Бяхме събрали над 40 лодки от името на различни лизингови институции, от хора които не си бяха направили сметките и в един момент яхтата се беше превърнала в непреодолимо бреме за тях. За това и смятам, че изборът на първа лодка е сериозно решение и не става само със съвети по форумите и гледане на сайтове. По добре око да види, ръка да пипне
                    Не мога да дам съвет за лодка, без да знам с каква цел ще се използва, в кой район и т.н.
                    Не съм искал да засягам никого, може ромът да ми е бил в повече. Прочетох цялата тема, не само постовете на Карлито, а там имаше и други въпроси.
                    Та така, три фута под кила, попътен вятър и дано мнението ми не е отказало някого от мерака му
                    Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                    Коментар


                    • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                      Да споделя и аз малко опит от мераците, които ни накараха с приятеля ми Иван Алексиев (и двамата от Клуб УАЗ ) да си вземем лодка.

                      И двамата сме мераклии водолази, Иван даже е инструктор. Та като проплуваха децата, а на нас ни омръзна да влачим бутилките по бреговете, решихме да инвестираме в специализирана водолазна лодка. Пробвали сме под наем, ама с тежките железа да се катерим на нормална лодка без водолазна стълба си е мъчение. А като добавим ранните и среднощни упражнения, никой капитан нямаше да се съобразява с нас. Освен това за едно от хобитата ми - подводно кино и фотография, трябва да се чака светлина, да се търси място и т.н.

                      Та започнахме с проекта. Намерихме съмишленик, който да ни угажда на капризите - Тедо от форума. По наши проекти и чертежи ни изработиха корпуса, а ние си го оборудвахме, двигатели, ел. инсталация, уреди - всичко сами, съобразено с нуждите и желанията ни. (Дали да не направя тема - как да направим водолазна лодка???)
                      Тук има снимка.
                      За мерака е много важно дали ще има продължителен интерес към нещо свързано с морето - риболов, фотография, харпунджийство, а защо не и русалки
                      Само разходки в един район, даже и в Гърция, която е голяма и се простира на няколко различни морета, едва ли ще е достатъчно за траен интерес и поддържане на лодка.
                      Мнението ми е същото - пробва се с чартъри 1-2 сезона, а после се решава покупката. Както при много друга техника - цената на покупката няма нищо общо с текущите разходи... Колкото пари сте дали - забравяте ги! Истинските разходи и ангажименти почват после. И на мен ми харесва много задокенското правило за трите "F"
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                        Първоначално публикуван от capt_morgan Преглед на мнение
                        Ами като ти е на сърце, вземай я!
                        Уговори се да отидеш с някой сървейър да я огледате, задължително да я извадят на суша и проверете състоянието. Това е чаартърна лодка и можеш да я вземеш чак след сезона ( а да купиш чартърна лодка е все едно да вземеш Мерцедес, който е бил 5 г такси , да вляза в тона на форума).
                        Ник, не си меря гиковете, не съм състезател по ветроходство и не подценявам мераците на хората. В последните 10 години се занимавам с това и съм виждал толкова разочаровани хора след такава покупка ( базирана на мерак и някакви излишни пари останали) , по най-различни причини, че не съветвам хора без никакъв опит и без поне един седмичен чартър да се хвърлят с главата напред.
                        По добре си определете бюджета, възможностите, времето и дали хората, с които ще я ползвате споделят вашият мерак. Виждал съм човек да си продава лодката, защото жена му страдаше ужасно от морска болест.
                        А колкото за моделите- за всеки влак си има пътници, имам приятел който си разхождаше Макгрегър 26 по цялото крайбрежие без никакви проблеми. А това състезатели да дават акъл за лодка за разходка си е малко противоречие
                        Спрели сме да се състезаваме доста преди ти да почнеш по лодките и въобще не се дава състезателен акъл,а просто опит с карането на такива.Чартарна лодка не е като 5 годишен Мерцедес,по отива като на 7 годишен Хюндай,че моя единия е на над 20 години пък е по-кола от Хюндая.

                        За мен лодка е нещо което може да покрива небивалици - лошо време,екстра 2 на борда,екстра 500 кила багаж,екстра сезон в Италия или Испания ако решиш,че така или иначе си ги броил тия пари.........пък това Макгегьра не го може.
                        На 40 футова можеш да и качиш солари,ветрови,3 батерии и малъка машинка за прясна вода с екстра платно и да живееш на нея и 2 седмици без да стъпваш на брега,Грегорчо може да прави къси,бързи скокчета от една Марина до друга на добро време.......или Мазда Мията кабрио срещу Мерцедес 124 дизел комби.Е и едното се движи ма до там,слушаш музика в него само.

                        Знаеш как се избира лодка за да е лодка - гледаш я празна,харесваш я и взимаш горния или по-горния модел.Е Баджо неговите деца с Тико ги отгледа пък аз не се събирам и дълга Ска та багажник на тавана имам и е верно,че дупе знае 2 и 200,но колко пъти си видял някой да брои парите,да я оборудва с още едни пари и после...ми сега къде да седна.....

                        3 чартъра по седмица за идея и после си говорим пак за лодки,така по картинки всичките са кукла,ебаааати Хюндая
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                          Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                          ... Истинските разходи и ангажименти почват после.
                          Напълно подкрепям това мнение. Преди много години тъста ми построи (в Севлиево!) дървена лодка 12 брт., с големи детайли от стъкломат и смоли. Регистрираха я за 10 брт, това беше възможният мах тонаж тогава. Рубка, 4 койки, кенеф с биде с морска вода, 1 мачта, платна и мотор lamborghini. Първите години - голям кеф! После калафатене и ... баси скуката. Името й беше Пилигрим. Почива на дъното на Ропотамо, под Лъвската глава (къщата на бай Трънко).
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                            Е за това просто та да не го и поправяш,а не Мазда Миата
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                              Бос, аз не хваля Макгрегъра, пределно ми е ясна, имам една при мен дето я продавам от 3 години и не мога да убедя собственика, че парите които и иска са невъзможни, ако и да е нова. Но съм бил свидетел и на разговори от типа на:
                              - Защо дадохме толкова пари за 42ка, като трябва да спя на 40 градуса? Защо не взе 50ка с климатик? Аз отивам на хотел
                              Или:
                              - Аман от Гърция и Турция всяко лято! С парите за тази лодка щяхме да сме обиколили Карибите, Пукет, Бали и т.н.

                              Това е от половинките на щастливити собственици
                              Мисълта ми беше, че няколкото хиляди евро изхарчени за чартъри, са всъщност спестени пари.

                              Относно чартърните лодки, последният случай е с един известен наш ветроходец, който се е състезавал сигурно преди да се родиш и който много "изгодно" си купи чартърна лодка от Гърция, ей така по обява и почти без да я гледа...
                              Ми не ми се разправя нататък, защото ми е приятел и ще ми се разсърди
                              Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                              Коментар


                              • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                                Дали си струва човек да си купува лодка или не е нещо твърде субективно, а и само по себе си е необятна тема. От една страна съм съгласен с Capt_Morgan, но от друга - не смятам, че в един форум човек може да намери отговор на този въпрос лично за себе си. Аз поне се старая във форумите да споделям само обективна информация, която е на базата на някакъв опит и която евентуално би могла директно да влезе в работа някому. В случая с лодките - споделям личния си опит (най-вече около техническата част), пък дали човекът отсреща ще си купи лодка или не - това си е друга дилема, за която не мога да му помогна, а и не бих натрапвал личното си мнение на непознати. Все пак, така и така се е стигнало дотук, ще споделя, че да си имаш собствена лодка е ужасно и едновременно с това - ПРЕКРАСНО
                                Последно редактирано от Zeehond; 03-01-17, 19:42.
                                There's someone in my head but it's not me...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X