Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И при вас ли е така?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И при вас ли е така?

    Колеги,абе много интересно нещо се случва с моята кола откакто намалиха цените на горивата.Ами,какво да Ви кажа-Ми изведнъж се оказа,че обема на резервоара ми и на газ и на бензин се е увеличил с 7-8 литра.
    "Това възможно ли е?"
    Понеже бензина поевтиня реших да я покарам малко на бензин!Е-е-е-е Бензина си е бензин.Бре пълня първия път от 58 литра събра 62 литра.Пълня го догоре.Викам си-имаше толкова,сложих толкова,абе сигурно е имало по малко и от това ,че карам повече на газ съм изгубил тренинг като видя стрелката докъде е да знам колко точно е останало вътре.Да,ама не.Грешката не е у мен.Колата гори извън града 10,5-11л.бензин при моето каране.Минавам едно и също разстояние-190 км.почти всяка събота и неделя общо 380 км.Пълно от лукоййла в София стигам на място 190 км.Спирам у пловдивско пълним -А-27,3 литра.А-а-а-а викам, аз съм карал по бърже.На връщане пълня из Пловдивско догоре на Питрола газ към-София 190км.Тука викам па на Питрола-пълня,А29,7литра.Оо-о-о викам не,почвам си пак на газ и понеже имаше малко в нея викам сега я изцъквам и тогава ще зареждам газ.Свършва газта точно пред Оемвито.Спирам и почват да пълнят и Обоже чудо!Три години до сега тя повече от 25-25,400газ не е събирала в тази бутилка.Сега 29,8.Викам нещо по бутилката се е прецакало.Но-о-о,след няколко дни празна докрай на Питрол напълни 25,7л.газ.След още няколко на Рафа газ-пак празна напълни 27,2 газ.
    И днес капака-Понеже в неделя както казах я напълних догоре с бензин,днес за ташак реших пак да допълня с бензин.Наблизо е Оемвито и отивам-смятам палена 4 пъти студена,докато прехвърли на газ вчера и днес абе 1 литър,хайде два да са!Отивам днес и,И-иии-6,7 литра.Браво на печалившите!И на контрольорите, и на нивомерите и на....
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

  • #2
    От: И при вас ли е така?

    и при мен на омв напълниха 22л а по мои сметки требеше да са към 18, колата зе да дава изведнъж голям разход
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

    Коментар


    • #3
      От: И при вас ли е така?

      А бе желязна туба 20л. събра 23л. Магия, тубата я ползвам над 10г. Явно с годините расте и обема.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: И при вас ли е така?

        И при мен при скъпата газ бутилката събираше 27, мах 27,2 литра газ, сега събира 28,3 - 28,5 литра, ама го отдавах на студеното време.Зареждам обикновено на Еко, на уж "контролирани" колонки.Те уж имат стикер, че са проверени, но на няколко колонки на различни бензиностанции ми направи впечатление, че стикерите са срязани и капаците на помпите могат да се отварят, респ. да се манипулират.
        Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
        Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

        Коментар


        • #5
          От: И при вас ли е така?

          И аз забелязах такава тенденция - при поевтиняване на газта, ми се увеличава обема на бутилката. Последно и при мен влязоха по колонка над 27 л. газ.
          Honda CR-V, 2001 147 h.p.
          Citroen C4, 1.4 vti

          Коментар


          • #6
            От: И при вас ли е така?

            Хайде да дам едно обратно мнение, въпреки че съм сигурен, че българина по цял ден мисли за злоупотреби! Редовно изгарям почти целия резервоар и винаги пълня до горе лично - в последно време не съм попадал на измами с количеството. Разхода си е постоянно 7/100 дизел, сипвам само на Лукоил из цялата страна.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: И при вас ли е така?

              От месец насам смених бившето топливо които за близо 20 г. имам една шашма и те си признаха което мисля заслужава уважение,вече зареждам газ от газпром,бензин от омв,на газпром първите две зареждания на 60 lt.бутилка събра повече,отдадох го на високата скорост и няколкодневно градско в София покрай нова година,второто зареждане също не ми хареса,но третото и до сега вече два месеца карам пълен- пълен при тая цена на газта и ми излизат сметките.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: И при вас ли е така?

                Зареждам,когато остана на "пари" винаги догоре и никога не е имало колебание в количеството.Всеки път едно и също.В шеловете зареждам.

                Коментар


                • #9
                  От: И при вас ли е така?

                  Ти пък, бегай от тях,служебните от 20 г. се зареждат на шел,сега последните 7-8 г.бива,по рано кал и кво ли не сме вадили от резервоара на нови коли
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: И при вас ли е така?

                    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                    Хайде да дам едно обратно мнение, въпреки че съм сигурен, че българина по цял ден мисли за злоупотреби! Редовно изгарям почти целия резервоар и винаги пълня до горе лично - в последно време не съм попадал на измами с количеството. Разхода си е постоянно 7/100 дизел, сипвам само на Лукоил из цялата страна.
                    Па ха дано си прав.Днеска пак направих експеримент с Оемвито-пластмасова туба,за бензин позволена от закона-една черна такава с маркуч и по дебела за цели 27 кинта купена от 5 литра.Познайте колко събра-5,7л .пет и седемстотин.Е-е-е Не!Ще пиша сигнал!
                    имах и Toyota Rav 4 2006g.
                    Mitsubishi Lancer 2008g.
                    Honda CR-V 1998г.
                    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                    Коментар


                    • #11
                      От: И при вас ли е така?

                      Едно време по бензиностанциите имаше едни такива железни бидони с дълги гърловини и всеки ден по два пъти мереха топлинното разширение на горивата и правеха корекции.Не знам откога не съм виждал подобна манипулация.Може пък да са измислили по-модерен начин за контрол !? Или пък изобщо няма контрол?
                      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                      Коментар


                      • #12
                        От: И при вас ли е така?

                        Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
                        Едно време по бензиностанциите имаше едни такива железни бидони с дълги гърловини и всеки ден по два пъти мереха топлинното разширение на горивата и правеха корекции.Не знам откога не съм виждал подобна манипулация.Може пък да са измислили по-модерен начин за контрол !? Или пък изобщо няма контрол?
                        Риване,брат-много ми се ще да запея песента на Слави "... и на никой ни му пука,време е някои да изхвърли боклука..."Зареждаме си юнашки!Ебават ни левашки,ама кво от това.Свикнали сме и ще си караме така.Еии то пък ти за 5 лева ли си.Ми вече не знам какво да отговоря на този въпрос-чакай май се сещам,отговора е"да! в България съм".И какво като вдигнах скандал как съд от 5 литра събира 5,700.Управителя вика господине нищо не мога да направя-колонките са капсуловани и замерени.Викайте проверка от метричния институт.И-и-и- тъкмо се бях навил-ме дръпна някакъв господин настрана-не разбрах механик ли беше или работеше на бензинджийницата и ми вика-момче,колонките са замерени и запечатани и всичко е ОК.Колкото и да я мерят тя е наред,но софтоера те ебава.Позачудих се и...
                        имах и Toyota Rav 4 2006g.
                        Mitsubishi Lancer 2008g.
                        Honda CR-V 1998г.
                        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                        Коментар


                        • #13
                          От: И при вас ли е така?

                          И сега кво ? Да търсим от тези старите колонки с ролки като на километраж ,да не ни лъже софтуера .
                          CR-V 2.0i RVSi 147PS

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X