Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръки за куриерски фирми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръки за куриерски фирми

    Моля Ви, препоръчайте ми куриерска фирма с която да изпратя каяк от България до Европата.
    ПП: Каяка е лек, но за сметка на това е дълъг ~5м!
    ППП ДХЛ, Спиди и още няколко казаха че не могат! След 5 разговора и 3 уточнявания на размерите, стигнаха до извода, че няма да се събере на един палет.....
    What happens in my garage stays in my garage.

  • #2
    От: Препоръки за куриерски фирми

    С което са ти намекнали, че няма да минеш със стандартните тарифи, а искат да те изврънкат с такса за извънгaбаритен товар. Като бивш работник в DHL твърдя, че могат и самолетоносач да превозят, стига да си платиш за това.
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • #3
      От: Препоръки за куриерски фирми

      Не са му намекнали. Просто не може по въздух. Единственият вариант е наземен групаж.
      Правил съм опити да внеса от САЩ сито дълго 5,40 с опаковката, но не става. Проблема не е в теглото, а в дължината. Има ограничение при дължината на товарите за авиотранспорта. По спомен всичко над 4,50-5м. не може да се транспортира по въздуха.
      С две думи - групаж, наземен, ако не е ултра спешно. И не е задължително да е куриерска фирма.
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • #4
        От: Препоръки за куриерски фирми

        Не съм се и надявал че ще бъде евтино, но за сега, положението е абсурдно.... преди малко получих оферта за мааалко над 3000лв Посмях се искрено
        ISG- какви други възможности има? Варианти от сорта на "един приятел пътува с колата..." не ме устройват. Искам да доставя до адрес.
        What happens in my garage stays in my garage.

        Коментар


        • #5
          От: Препоръки за куриерски фирми

          Свържи се с Транспрес. Работят с такива несъръзмерни товари. Принципно имат добри цени за и от Европа
          RAV 4
          F650GS

          Коментар


          • #6
            От: Препоръки за куриерски фирми

            Всяка по-големичка куриерска фирма има и варианта наземен транспорт. Доставката е до 30 дни.
            Другият ти вариант са спедиторски фирми, които превозват групажи за и от Европа. Вероятно теб ще те таксуват по обем, а не по тонаж (мисля,че е ясно защо).
            Който и да е - приготви се за приключение (и финансово). Една приятелка ме помоли да потърся опции за кухненско обзавеждане DE-BG. Ефекта беше "Уау".
            Ако ползваш спедитори най-вероятно ще те помолят да инструктираш получателя да приеме пратката на паркинг извън града. Ще е по-евтино и за теб, но не знам за получателя дали е възможна тази операция.
            Друг вариант са автоджамбазите. На отиване към дадена държава ремаркетата са празни и не би следвало да е толкова скъпо, стига града да им е на път или не много далеч от крайната цел.
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • #7
              От: Препоръки за куриерски фирми

              До коя точно Европа искаш да пратиш каяка?
              Има спедитори и спедитори, както и цени и цени.
              Някой от тях имат преференциални цени за отделни държави, където имат бази и не ползват местни превозвачи.
              Последно редактирано от dedoKoko; 11-02-15, 14:14.
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • #8
                От: Препоръки за куриерски фирми

                " Ок експрес" - Не правете тази грешка !!! От град в Бг , до гррад в Бг - 3 дена . В повечето населени места нямат стационарен офис , имат ""мобилен офис"" това ще рече един порутен, спрян от движение камьон , който ползват за склад . В Бургас този ""склад""е спрян на един общински паркинг на края на града . Дори не се заключва !!! В събота никой не си вдига телефона, дори и в централният офис в Сф. Чудно !!!!






                Коментар


                • #9
                  От: Препоръки за куриерски фирми

                  Най-лесният вариант е през ФБ, влизаш в групата "Българи в "Европата"" и там питаш за транспорт от България , ще се намери сравнително бързо и евтино.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X