Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Elefaantentreffen 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Elefaantentreffen 2015

    Браво, луда работа, а Нели я пази като зеницата на окото си
    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

    Коментар


    • #17
      От: Elefaantentreffen 2015

      Нищо не споменаваш за вериги, сигурно не се е налагало да ги слагате- в кръга на шегата разбира се. Иначе, респект! Пусни една тема догодина предварително та да се преброите българите които ще участвате.


      Поздрави!
      Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

      Коментар


      • #18
        От: Elefaantentreffen 2015

        Браво за куража и благодаря за споделеното!

        Коментар


        • #19
          От: Elefaantentreffen 2015

          Еее, направо ме разкърти с този разказ. Мотоциклета не съм го поглеждал от миналата година. Днес при - 3-4С ми беше студено в колата, докато загрее двигателя, а пътя беше така хлъзгав, че с мотоциклет, за да се движа щяха да са ми нужни помощни колела. А ако някой ми разправяше за това събитие без да покаже снимки нямаше да му повярвам. Уникално!
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: Elefaantentreffen 2015

            Не те слуша главата
            Я кажи за гумите
            Първоначално публикуван от barni7 Преглед на мнение
            ...беше малко заледено, та се наложи да намалим скоростта на около 110км/ч.
            На "малко заледено" и с 4-колесно не карам с 110

            Коментар


            • #21
              От: Elefaantentreffen 2015

              Свалям ти шапка!

              Когато Димо ми разказваше за този събор го гледах някак невярващо. Сега виждам, че и да му бях повярвал, пак нямаше да имам представа какво е...
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #22
                От: Elefaantentreffen 2015

                Браво! Мястото ми се пада по маршрута за Норвегия, та догодина с удоволствие бих се отбил за ден-два.
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #23
                  От: Elefaantentreffen 2015

                  А гумите, гумитеееее....?????

                  Коментар


                  • #24
                    От: Elefaantentreffen 2015

                    Браво Барни! Много хубаво мероприятие.
                    Последно редактирано от bulgarasen; 09-02-15, 18:56.
                    BMW F800GS

                    Коментар


                    • #25
                      От: Elefaantentreffen 2015

                      Здравейте!

                      Първо, благодаря за всичките хубави отзиви за моят кратък пътепис. Много се радвам, че ви е харесал. Боя се обаче, че не можах и на 30 процента да предам емоцията, която беше там. Радвам се, че има и хора, който също искат да отидат (това беше и главната цел на разказа ).

                      Така, сега към въпросите:

                      Гумите са Continental TKC 80, държат много добре, само че ги карам малко по-меки, за да загряват повече. При температура от минус 3-4 градуса гумата е топла на пипане. Тук при нас, моторите трябва да са със зимни гуми (поради тази причина Нели не беше с някой от нейните мотори ). Но за сега само Heidenau имат зимни гуми и за това от законова гледна точка, положението е малко сиво. По принцип гумите трябва да са с маркировка М+S (всезонна), но там видях мотори и с пистови гуми . Почти всички немски мотори бяха или с TKC 80, или Heidenau 60 Scout (зимния вариант, не всесезонния - разликата е, че зимната е много по-мека).

                      Също така, много мотори бяха оборудвани с вериги. Някои бяха правени, други бяха на фирми (например MV Motorrad Technik). За самото място си трябват вериги, взависимост от мотора. В краен случай, за "закъсалите" имаше трактор на разположение.

                      Ами това за сега, ако мога с някаква друга информация да съм полезен, питайте!

                      Поздрави,

                      Барни

                      Коментар


                      • #26
                        От: Elefaantentreffen 2015

                        Стига бе! Какви зимни гуми за мотоциклети? В България няма такова изискване и тежките камиони правят такива тапи невъзможни за преминаване освен с хеликоптер. А защо вериги? Няма ли гуми с шипове?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Elefaantentreffen 2015

                          Браво, уникално, но не е за всеки.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Elefaantentreffen 2015

                            Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                            Догодина,да направим български лагер.на 100%,съм там.
                            Да не развалим на хората добрата традиция ....
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Elefaantentreffen 2015

                              Имам такава задна Хайденау, за 1000 км се изтърка на 60-70%. За съжаление нямаме сняг и още не съм я пробвал.
                              ТКС-то ти с зимна смеска ли е?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Elefaantentreffen 2015

                                Здравейте,

                                @ s_s1 - с вериги карат, защото могат да ги свалят, когато няма сняг. За да сменят гумите със шипове, им трябват резервни такива. А гумите със шипове са забранени за каране по асфалт, както тук, така и в България.

                                @ Ivan_J - ТКС -то ми е М+С (всесезонна). Зимни гуми мисля, че само Хайденау имат. Но, ТКС-то което купих от тук, е много по-износоустойчиво, от това което купих в България. Един приятел ми каза, че производителите на гуми доставят за различните пазари (страни) различно качество гуми. Дали е вярно - не знам. Сегашната ми ТКС е на 4000км и е 50% износена. В България ТКЦ-то на 4000км беше тотално износена (и в двата случая говоря за задна гума). Предната гума тук износих за 4000км, а в България - за 10000км.

                                Поздрави,
                                Барни

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X