Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ринг свободен

    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
    с у го знам какво е съществото
    В такъв случай, отговорът е, че овертюра е поводът за покана на ринга.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Ринг свободен

      Първоначално публикуван от icanka Преглед на мнение
      Христос Воскресе! Бъдете живи и здрави и много успешни.

      Всички очаквате, новия сезон на сиренето, но може да не правим сирене тази година. Изпращането с Еконт, вече не е вариант. Доста хора вече ни познават, имаме редовни клиенти. Данъците и изискванията, почти не са ни по силите. Стараем се да изпълняваме всичко, което се изисква от нас, за да играем честно, да плащаме всичко. От ден, на ден, става все по трудно. Някои сериозно иска да затрие животновъдството. Държавата не ни оставя да дишаме. Решихме да ви споделим за нашите терзания и като наши клиенти трябва да знаете.

      Лека вечер и поздрави.
      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Предполагам , че един от проблемите е НАП . Дочувам , че правят проверки на редовните клиенти на Еконт които изпращат пратки.
      Търсят им 15 процента данък печалба върху наложените платежи за годината.
      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Това е данък рекет, защото е върху целия оборот(ако не покажеш фактури), а не върху печалбата.
      Например препродаваш двадесет телефона по 500лв втора ръка с надценка 50лв и си изкарал 1000лв. Съответно те ти искат 1500 данък !
      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Аз имам ли право да си купя 30 кофи сирене от вас и да си го карам в Пловдив ?
      Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
      Това,че имате проблеми с доставките не означава,че ще спрете производството.Следя темата с интерес и само факта,че не съм в България е пречка да си поръчам от сиренето.В началото на юли се прибирам за няколко седмици и затова още от сега правя заявка за 4 кг. сирене за да не чакам на опашката.Доставката ще уточним по телефона като си дойда.Котел ми е на един хвърлей от Ямбол.Поздрави!
      Вероятно ще си поръчам прясно,но в кутия със саламура,защото на връщане ще направя едномесечен тур с джипката из Алпите.Хем ще зрее,хем ще си хапвам по пътя.Дано да остане нещо и за Испания.
      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Ако изпращаш сиренето по Еконт с касова бележка пак ли има проблем?
      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      Проблема е, че ще е по 12 лв, а не по 10... ако малко има инфлация от миналата година 13-14... и каквото и да си говорим тук, като цяло ще станат много по неконкурентно способни и те го знаят със сигурност. От трима заклети фенове не могат да се издържат...
      Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
      Сменете куриера на първо време. Пробвайте с Интайм, ако имате наблизо офис и не работете с наложен платеж, а примерно с пощенски записи или записи през Изипей. Но въпреки всичко проверете пак моите предложения, защото нещата в нашата мамковина са динамични[emoji1]
      А другото е ясно: в брой, кеш и на ръка и някалко малки седмични доставки до големите градове с личен транспорт (не големия хладилен бус) след направени конкретни заявки и пристигнали записи. Оскъпяването от транспорта клиентите и без това го плащат сега на Еконт за доставка...
      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      Тъй като държавата ни наистина гледа само и единствено как да ни скубе, няма нищо против да преведа едни 40 лв, а после в удобно за мен време да получа ПОДАРЪК от 4 кг прясно козе сиренце. Ако има вече продукция съм готов за подарък от 2х4 кг.
      Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
      Дайте адрес на който да ви намерим, можем и сами да идваме! Когато някой от нас ще ходи: пише тук и приема заявки. То едно хубаво нещо да има и ще го съсипят!
      Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
      Ще намерим лек за тази болест, само желание да има!
      Аз ли нещо криво ги разбирам нещата? Да търсим ли лек за тая болест, кое по- точно е болестта? Абсолютно нищо лично към никого нямам. За петъчна раздумка и точно тук, мисля че тая ситуация бива да ѝ обърнем внимание.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Ринг свободен

        Не съм сигурен само ние (българи) ли смятаме законите за врата у поле. Ако да, болеста си има име одавна.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • От: Ринг свободен

          Не мисля че е болест, а по-скоро диагноза по български.

          Когато изпращаш пратки с наложен платеж като физическо лице, целият оборот ти се счита като
          доход. Надхвърлиш ли необлагаемият минимум, дължиш данък общ доход върху цялата сума, защото
          няма как да приспаднеш разходи... Еконт изпращат справки на НАП и ако не си декларирал сумите - печелиш
          и акт.

          Когато изпращаш с касова бележка няма проблем, ако не са хранителни стоки, еле пък сирене.
          Попадаш в полезрението на БАБХ, с всичките съпътстващи изисквания - като се започне със здравна
          книжка на всички по веригата, разрешителни за автомобилите да превозват хранителни стоки,
          температура на съхранение и т.н., и т.н.

          Мисля, че не съм изброил и една десета от всички изисквания. И в тон с посещението на
          папата, ние пак сме по-католици от него. Предполагам, че всеки който е криввал извън туристическите
          маршрути в Гърция, Италия и ..., е виждал животновъдни ферми с един открит навес отпред,
          под който има една хладилна вана за съхранение на млякото и няма проблем.
          Пробвайте го това в БГ..
          Последно редактирано от Emilppp; 03-05-19, 21:54.
          В миналото ще остане, каквито сме били...

          Коментар


          • От: Ринг свободен

            Хората си го знаят и го казаха, не видях и да са плакали. Че ние пък в миг се пънем отново нищо чудно
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Ринг свободен

              Само да кажа, че зад всяка продадена тук, във форума, от мен дрешка (суишърти, шапки, фланелки, ризи...) има издаден фискален бон. Не, защото ми е приятно, а защото смятам, че така трябва да е. Правилата са добри, когато са за всички. Дори имам наглостта да си искам касовите бележки от паркингите. Не че има кой да ми ги осребри.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Ринг свободен

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Не съм сигурен само ние (българи) ли смятаме законите за врата у поле. Ако да, болеста си има име одавна.
                Абе... тва "одавна"... понеже те уважавам като виден езиковед... как ти се побра в клавиатурата бе, майна?
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Ринг свободен

                  Провокация!

                  Радвам се! На някои все още им пука за правописа.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • От: Ринг свободен

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Производителят се съобразява с желанията на потребителя. Някъде му викат маркетинг. Това, че потребителят иска евтин и луксозен автомобил, си е проблем на потребителя. Това, че потребителят е технически неграмотен и става все по- неграмотен, също си е негов проблем. Искаш евтино и лъскаво- на ти го. Ако не мога да си го избия през цената, ще си го избия през сервиза и щом нямаш нищо против, всички сме доволни. Всеки маркетинг цели 51 и, евентуално, повече проценти доволни потребители. Достигането на 85-90% доволни си е висш пилотаж. Тукашните 0,02%, дето си поддържат 124-ките и ТЛК-80 са абсолютно незначителна извадка.
                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    И това все едно аз съм го писал...
                    Абе май не съм единствения луд. Щото "днес нормалните намират за луди"...
                    Точно ти ли бе?! Дето, двамата с Франко си причинихте това, което си причинихте?! Ти, дето се опитваш от един трактор да направиш три трактора?! Ти си толкова далеч от таргет- групата на съвременните производители на коли, кремвирши и перални. Нямаш нищо общо с технически неграмотния потребител, който е причина за съвременните каляски. Няма вече луди. Има ексцентрици, хомо, джендъри, семейни, хетеро и т.н. Лудите намаляват.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Ринг свободен

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Когото и да питаш за Колю от Шумен ще те упътят, мен ме знае цяла България. Това по думите на един познат.
                      Стига да съм свободен,ч е май най-лопте планове са на път да се осъществят, и може да артисам от събора.
                      Защо бе, Кольо? Преди беше виновен шефа- изьедник, дето не дава отпуска. Ам, ся? Пак ли той?
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Ринг свободен

                        Пак е той! Аз познавам един такъв и все по-лош става!
                        В миналото ще остане, каквито сме били...

                        Коментар


                        • От: Ринг свободен

                          Той бе, същия.
                          Не си е оправил бизнеса, та разчита на чужди услуги.
                          А те са когато на онзи-правещия услугата му е удобно, и хич не им пука, че на Колю му се ходело на събор.
                          Ама има някакъв шанс още де...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Ринг свободен

                            Първоначално публикуван от windwarrior
                            Към момента на салфетката Чърчил го е играл персонален клоун на Коба и Рузвелт. Нямал е никакви реални чипове да кешира в покера игран от двамата големи. Обикновен кибик. Логично - се задоволява с огризките подхвърлени му от масата на босовете.
                            Е, той също е бил от "освободените". От какво и от кого? Дали десантът в Нормандия щеше да се случи ако Хитлер се беше спрял в Полша?
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Ринг свободен

                              Нали знаеш, че в историята няма "ако"...
                              Историята се прави на момента, от тези които имат способност да я правят(Сталин, Чърчил, Хитлер и прочие), а се пише по-късно от победителите.
                              Кото написаното нерядко се различава от действителните събития. Защото политиката си е един пазарлък. Малката политика-като на селски панаир дето се продават дрънкулки и магарета, голямата-като на преговори за сливане и обединяване на супер големи корпорации.
                              И който има повече козове при пазарлъците, или може да се пазари по-добре-пИчели. И заръчва какво да пише в историята.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Ринг свободен

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                .. И заръчва какво да пише в историята.
                                Принципно е така, но при поръчката вече си личи висшия пилотаж,
                                защото поръчката като не е съобразена с документите,а се разчита на тяхното засекретяване, се постига до точно обратния ефект, макар и десетилетия по-късно
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X