Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ринг свободен

    Нямам основание да не ти вярвам. Просто винаги съм мислил, че трябва да си абсолютен късметлия, за да се строшат на що годе нормално място и в прилично време.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Ринг свободен

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Като изключим чудесата на съветската и българската автотехника от времето на Тато непрежалимий (поклон-тряссс...), възможните версиЙ са три:

      1. Превъртане на километража (жилото му с бормашина и още 1001 ТНТМ-способа от онуй Златно време) с цел кражба на гориво, смазочни материали, мамене на клиенти при таксиметровите превози и косвен резултат от това - "прескачане на основни ремонти" като нова поредна победа в социалистическото съревнование. Беше споделено вече в онази тема.

      2. Някаква супер-оптимална експлоатация на МПС-то на смени без да бъде гасено, палено студено, без да виси в задръствания, каквито в онуй... пак си дойдохме на думата... Време, просто нямаше.

      3. Чиста случайност. Куриозно успешни екземпляри от някой модел винаги е имало, както и е имало неудачни, "лимони", дефектиращи многократно още докато са в гаранция.
      Личи си че не си запознат със спецификата на таксиметровите превози по онова време . Демокрацията ги хвана на 60 лева план при 20 стотинки дневна и 2 стотинки престой . Признаваха им само до 18% неплатени километри . Да се надлъгваш с таксиметров апарат Арго беше почти мисия невъзможна . Апарата беше електромеханичен жилата пломбирани и се отчиташ по апарат и километраж всеки ден . За какво да въртиш напред километри като трябва да си ги платиш ?
      Последно редактирано от sek.1; 14-01-19, 05:49.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Ринг свободен

        Превъртаха се и още как! Ма в друга посока. Двама пломбираха апаратите и ги бях изучил начините им на оплитане на телта. Имах пломби и клещи. Няколко приятеля по онова време работеха, като таксисти. Ходехме по късна доба на "Парк хотела". Хубаво време беше.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • От: Ринг свободен

          Освен това, както всичко друго и таксиметровите услуги бяха дефицит. Когато биваше нужно такси, беше достатъчно чудото да намериш, а какво показвал бил апаратът, или каква била тарифата никой не @баваше. Плащаше се на пазарлък - например, казваш си курса и таксиметраджията ти обявява цена, или засичате километрите по апарат, но цената е 50ст. При тези условия, можеха да си въртят апарата накъдето си искат и да внасят официално колкото е нужно.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Ринг свободен

            С "бракувани" чисто нови двигатели е ставал номера. Така са ми споделяли, не съм го видял лично. Като вземат да му се обръщат буталата в цилиндрите, шашма+далавера, някой двигател от склада на мототехника изведнъж се оказва негоден и после се озовава в таксито с пренабит номер. Целта - премия.
            Все още в ОЛХ чат-пат изскачат чисто нови двигатели в сандъци, забравени по мазетата.

            Коментар


            • От: Ринг свободен

              ... или с нелегален ремонт на разноски на шофьора.

              Коментар


              • От: Ринг свободен

                Добре е да се уточни съществото на тези разноски (за по-младите) - в общия случай, пет кила ракия. С държавни материали и консумативи , в работно време, с оборудването и в помещенията на предприятието. Демек, крадено от край до край...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Ринг свободен

                  Е, що така развенчахте мита за съвеЦката техника. Мигар не знаЙте, другари, че тогаз инжИнериЙ правеха аФтомобилите, не счетоводители както сега. И програмирано стареене немаше, немашееееееее.... прас, излезнА ми цицина на челото (знаете защо).
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Ринг свободен

                    Техниката едно на ръка, но това знаеш ли до кога работеше
                    http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0...6910_at.5.html
                    Даже на америчката техника и се полага по 1-2л масло на 100л дизел/бензин. Важи за всички, ако някой е гламав да дава, и ,,частни". Часовникарите са си на пазара.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Ринг свободен

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ... или с нелегален ремонт на разноски на шофьора.
                      Трудна работа . В такситата бяха по двама на кола само бригадирите нямаха ортак и си избираха кога да работят . Тръгваш от гараж смяната пак там . Предпътен преглед механика ти се подписва на пътния лист.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Ринг свободен

                        Освен действителната и стриктна проверка за алкохол, всичко останало винаги си е било пробито. И с пари.
                        пп само за наличие, в разрешените от закона норми, немедлено отиваш монтьор за 15 дни и 3,5лв надница
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Ринг свободен

                          В нашия ДАП Бяла Слатина всеки таксиметров шофьор си кара колата сам, но в дните когато е почивка има сменник. Той е сменник на 4 автомобила.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • От: Ринг свободен

                            И викаш, немаше далавери, а?! Колко мога да напиша, ма не знам кой чете.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • От: Ринг свободен

                              Аааа за далавери никой не е казвал, че нямаше. Казвам,че не се въртеше километража при такситата. Как да не е имало далавери като работиш с пари? Заплатата от 125лв. през 70те години я изкарваш за десетина дни и другите пари в кутията за обувки.
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • От: Ринг свободен

                                Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                                Заплатата от 125лв. през 70те години я изкарваш за десетина дни
                                За 2-3 да!
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X