Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ринг свободен

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    За 2-3 да!
    В София и за един може .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Ринг свободен

      По въпроса за соц колите и големия пробег без ремонт.
      Според мой познат, дългогодишен таксиджия, шофьор си е докарвал доход от 5-600 лева месечно от заплата плюс бакшиши. Получавали са служебно облекло (и до сега твърди, че е било качествено) и обувки, имали са лекар и зъболекар в предприятието. Които са били членове на БКП (както моя познат), са получавали нова кола всяка година. Най-яко е било да се кара Волга - събира 6 човека и с нея най-лесно се карат битови електроуреди. Возели са по повече от един пътник, ако е в посока - по този начин за курс по брояч от 2 лева често са прибирали 3-4, а и много хора са оставяли бакшиши. Според него на ден е правел по 20 лева от бакшиши. Събирали са ги на партийни събрания заради многото пари, които изкарват... Началниците се застъпили и те продължили да изкарват повече от полковници или професори.
      Човекът няма общо със сегашните таксиджии - едър здрав българин, познава София като петте си пръста, завършил е "Вилхелм Пик" и е влязъл в такситата след казарма и после няколко години като шофьор на камион (с връзки). Минал е през ГАЗ - 24, Лади и Полски ФИАТи. Единствено фиатите не са държали на дрането в София. С Лада 100000км за година не са били проблем. Същото твърди и бившия ми началник, който е бил началник и в такситата, и още един стар таксиджия. Карало се е на смени, единствено при стара кола - примерно Волга на 3г и 300000км, са пускали и сам да работиш. Ако си млад и здрав е можело да въртиш колкото си искаш - имало е дефицит от таксита. И пари са се правили много. Не е имало нужда да пипат пломби - основният приход на шофьора е идвал от бакшиши и хамалуване с печки и телевизори, които никъде не могат да се засекат.
      Неслучайно до 2001-2г, когато забраниха коли над 10г да са таксита, половината таксита в София още бяха Лада. Края на 90-те масови бяха Лада, Тико и Рейсър / Кадет. Хюндай и Киа навлязоха след принудителното спиране на Ладите и прочие античен скрап. 94-5 г. помня частни таксита Форд таунус 17м, Мерцедес 180Д - мече и какви ли не други подобни. Но Ладите си бяха маса.
      А колко са държеливи показава и факта, че 10г след края на соца още масово се търкаляха от старите държавни Лади с таван в друг цвят. Примерно синя с бял таван. При 100000 на година е ясно - милион и нагоре. Е и на втория познат стар таксиджия Ладата беше на 1200000 (милион и двеста хиляди километра) каране в София 90-те основно.
      Та даже и до скоро имаше тук-там из провинцията таксита Лада 2107 от последните - 2006-7г, преди да забранят вноса.

      Коментар


      • От: Ринг свободен

        Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
        основният приход на шофьора е идвал от бакшиши
        Основният приход идваше от комбинираните превози. Не случайно гледахме клиентите да са сами. След 500 метра, в колата имаше четирима различни. Е, верно, беше дефицит.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • От: Ринг свободен

          Нещо като спонтанен, но възмезден Юбер, а? Нещо за каката на 144 не давахте ли бре? Не че, често се опираше до нея. Излизаш на улицата и развяваш Георги Димитров на син фон.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Ринг свободен

            Имаше периоди, в които никой не се обаждаше на каката. И обратно, разбира се. Каката не взимаше нищо, защото работата с поръчки се приемаше за наказание - губиш време през най-натоварените часове.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: Ринг свободен

              Точно по темата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:48912122_1626398067460673_6213853727736987648_n.jpg
Прегледи:1
Размер:154.4 КБ
ID:5806601
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • От: Ринг свободен

                Аз 5 годишно такси го взех на 350000,не беше правен ремонт и двигателя не беше в твърде трагично състояние.Мина със смяна на сегменти,гумички,семеринги,няколко от кобилиците и някои други дреболии.С оригиналната верига изкара още толкова километри.Точно за тези двигатели,не бива да се пишат глупости,защото бяха едни от най-сполучливите и откъм охлаждане и откъм мазане.По спомен събираха 10 кила вода и 4 масло,това за двигател 1200 60кс.Друг е въпроса,че се случваше отделни да не докарат и до 100 хиляди,или да прогорят масло заради кофти сегменти или кофти сглобка,но това не е проблем на самия двигател,това си е проблем на качеството в завода и на останалите,които произвеждат части за този завод.

                Коментар


                • От: Ринг свободен

                  Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  Основният приход идваше от комбинираните превози. Не случайно гледахме клиентите да са сами. След 500 метра, в колата имаше четирима различни. Е, верно, беше дефицит.
                  За аргото се носеше една легенда че е измислен от затворник касоразбивач. Избягал от затвора качил се на едно такси а колегата го закарал направо в първото полицейско управление . Оня се ядосал и направил такъв апарат дето да разгонва фамилията на таксиджията
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Ринг свободен

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Хипотезата с реинвестирането важи и по т. 1. Освен ако търговеца на пиратки въпросните 100 лв не ги запали и тях като заря.
                    При небългарски доставчик/търговец - българското БВП ще е само банковата такса
                    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                    ..И да си додем на некоректния въпрос:
                    Ако с тия 100лв. България нищо не прави (няма инжекция за мост и газпровод) как е ръста на БВП-то сравнен с инжектирания такъв? (при равни други условия)
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Ринг свободен

                      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                      Добре де , наистина ли се харесваш като се лигавиш непрекъснато? Знам че е трудно да пишеш толкова свински , ама и трудно се чете, пък колко дразни...
                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Пиша в стилЪт на форумЪт. На нивото на събеседниците общо взето. Щото първите години отнесох бая подигравки за "подреден изказ". Мога и цитати да приведа.
                      Грамотността и възпитанието определено не са на почит тук. Па пази боже някаква обща култура.
                      Нящо, като някакво дежавю ми иде тоз диалог. Следваше как на Тропчо постовете (дори най- големите простотии) се посрещали благосклонно от катаджийте във форума, а бай Боголюбовите (най- вече, най- големите умнотии) се триели немедлено. Затова, онеправданият бил принуден да пише простотии, за да бъде разбран от плебса и да има шанс за логична и последователна пледоария по дадени проблеми.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Ринг свободен

                        Нещо, като дежавю ми идва Гагич. След напускането на Стефан мястото осиротя откъм шут. Сега надеждите са ми в Гагич - дано издържи по-дълго (задачата не е проста).

                        Коментар


                        • От: Ринг свободен

                          Да де, ама разликата между Стефан и Бобката е, като между жив и умрял!

                          п.п. Иначе Бобката ме кефи понякога де!? Честно. Верно рядко.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • От: Ринг свободен

                            Личните предпочитания са съвсем трето нещо. Аз съм фен и на двамата.

                            Коментар


                            • От: Ринг свободен

                              Е ти виждаш нещата, като в "Матрицата".
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • От: Ринг свободен

                                От тук
                                https://www.offroad-bulgaria.com/sho...96#post3422396

                                Първоначално публикуван от търся Преглед на мнение
                                Като видях грешката веднага се върнах на гишето,каза че имало случай по 2-3 пъти са ги връщали да оправя подобни грешки.Хората пробват ако мине мине,и при мен мина
                                Какво печели?
                                Последно редактирано от veskov; 05-02-19, 21:00.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X