Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ринг свободен

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Баси! Аз пък искам една катарама, ако може - фирмена с надпис, кат на Станьо.
    Може, ама към копчето трябва да ти пришия едно пАлто, барем.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Ринг свободен

      Бе катрамата и тако и вако, ма като ще си говорим в неформална среда - филтърно платно. Говори ли ти нещо? Навремето (много навремето), ми попаднаха едни 30-ина метра. Човекът, който ми го даде, работеше в мината в Челопеч. Твърдеше, че се ползвало нещо във флотацията. Нема толко здраво нещо, в същото време меко и еластично. Не като брезент - твърдо, прави гънки, на които направо се чупи (и много бързо протрива). Бяло беше и не подлежеше на никакво боядисване. Няма свиване, няма разпускане. Но все пак - не вечно, шил съм си туристически екипи (пак много навремето, се поправвях на алпинист нещо), разни гащеризони, калъфи (за туй-онуй...) и какво ли не още, даже и раздавах.
      И свърши.
      Та мисълта ми е, ако се сещаш какво може да е това да дадеш нещо насоки за търсене.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Ринг свободен

        Трябва да е от лен някакъв. Имам един или два панталона още от ученик /началото на 80-те/, но не съм ги обувал отдавна. Да, беше бяло, но моите са боядисвани, черни. Утре като си ида на село ще питам вуйчо от какво е и откъде е, ползва ли се някъде сега такова нещо, може и снимка да сложа тука.

        Коментар


        • От: Ринг свободен

          Не е, 100% синтетика беше. То толкова здрава естествена материя, къде ти.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Ринг свободен

            Предполагам, най- добре биха отговорили от "Челопеч Майнинг", "Дънди Прешъс", "Аурубис"... и други знайни и незнайни, които се установиха тук заради незначителните залежи на цветни метали. Но, да почнем отнякъде, да налучкваме.
            1. Здраво, меко и еластично почти стопроцентово води до синтетика. Има вариант за памук от рода на микрофибърите, но пък не се връзва с:
            2. "... не подлежеше на никакво боядисване. Няма свиване, няма разпускане". Пак характерно за синтетиката.
            3. Доколкото имам мъгляви спомени от ХТИ-то, флотацията като метод за разделяне на нужните от ненужните неща в рудата, предполага филтриране на по- фини частици (примерно под 0,5 мм. а често и разнородна пяна) което води до сравнително "гъста" сплитка на търсената пущина...
            Фърляйки боба, благодарение на гореизложеното, залагам на полиамидно платно. Технически тъкани за транспортни ленти, разни покривала... включително и филтри, се правят и от памук, и от полиестер, и от смеси... така че стрелям съвсем напосоки. Доскоро подобни неща се правеха в Пазарджик и в Казанлък. Може и някъде другаде, но аз не знам. Ако имаш налице някакво парче, можем да го обсъдим на някоя следваща разпивка.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Ринг свободен

              Много вероятно да е полиамид, влакната бяха едни такива "лигави". Материалът не е толкова интересен - мога ли от някъде да намеря е същественото.
              Майнингите с дундьовците не вършат работа. Това беше преди много време наистина - времето когато да си тръгнеш от работа с топ плат беше положение, което никого не впечатлява, понеже е рутина. Начин официално да си купя от тях надали има. Представяш ли си:
              - Добър ден, мината за златна руда ли е?
              - Да.
              – Може ли да си купя 20 метра плат...

              А парче няма и за пощянка. (Което не значи, че отбутвам идеята за разпивка.)
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Ринг свободен

                Я,счу ми се,че ще има някъде разпивка май!?
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Ринг свободен

                  Митак, не е въпросът да си купиш нещо от Челопешко- Златишко- Пирдопския район, а да се разбере от някой, работещ там, какво ползуват... Доколкото съм имал кореспонденция с въпросните фирми, държат се като фанали Господ за пеша, а май, наистина са Го! Но, това е друг въпрос, който се дискутираше някъде, но няма значение тук. Та-а-а-а, едва ли е някаква особена фирмена тайна, какви парцали ползуват за целта. При ориентировъчно задание, мога да помогна с намирането на материала.
                  Пламене, утрешната разпивка я почваме с кафе. Докъде ще я докараме, зависи от плановете на жената. Обикновено, разбирам последен за тях, но изискват незаобиколимо и моето участие.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Ринг свободен

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    При ориентировъчно задание, мога да помогна с намирането на материала.
                    Нещо много здраво да си шия здрави работи. Ориентираш ли се?
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Ринг свободен

                      Е надам се на здрава риза (барем една). Иначе имаме да се събираме на маса с Тропчо (държа де). Ма кога и къде?!
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • От: Ринг свободен

                        Тъпите копринени гъсеници...не са обличали на климатик азиатските високопоставени!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Ринг свободен

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Тъпите копринени гъсеници...не са обличали на климатик азиатските високопоставени!
                          Готин вариант, ама извън заданието. Естествената коприна е къде-е-е-е-е 20 долара/ кв.м. при постановка "рехава мрежичка" с площна маса 80 гр./кв.м. Няма кой да си позволи подобно индустриално сито, та макар и злато да пресява през него. Отделно от това, в агресивна среда коприната не е най- добрият избор. Абе... друго ще да е.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Ринг свободен

                            При "онази" плътност, едни копринени гащи ще са между пет и десет кила.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Ринг свободен

                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              Е надам се на здрава риза (барем една). Иначе имаме да се събираме на маса с Тропчо (държа де). Ма кога и къде?!
                              Ся... аз се чувствам леко виновен... Тоя Бушмилс, дето ми го даде, потъна като капка в пустиня. Подкарахме го със Золтан и Пламен и имах едно наум да ти викна едно наздраве по телефона, поне... ама довтаса дедо Коко с чисто новата полуоска, та трябваше да си прибирам колата... и после настана една мешавица... Имам да те черпя от името на половината форум, комай. Все ще го натъкмим, някак.
                              Е, Наздраве!
                              П.П. Митака е виновен. Той надонесе едни шишета с "Дядова усуканица" и падна мъглата.
                              Последно редактирано от Тропчо; 06-10-17, 22:44.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Ринг свободен

                                На баба ти дядото - аз си я усуквам.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X