Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ринг свободен

    Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
    Опа... И аз съм изпуснал един пълен член на института. Това вече е от късния час.
    Ич не се коси. Важното е, подобни неща да ни правят впечатление. Имам се за грамотен, но невинаги ми се получава, а Божко само ме дебне за грешки. Постът, генерирал твоята забележка, беше умишлено оцапан. Лично и нарочно.
    Абе, заеби!
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Ринг свободен

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Където и да сложиш пълния член, все учителят вика ученика (в това изречение)
      Съжалявам, прекъснах ви номерацията, ама сега идем и не мога да се съглася с неточности. Особено от теб!

      Та, това, което си написал не е вярно. Ако е написано "Учителя извика ученикът", трябва да се разбира, че ученикът е извикал учител, но с чуждоземски словоред.

      Ми, продължете си номерацията, щото и на мен ми е интересно.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • От: Ринг свободен

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Имаше времена, когато...
        Ако трябва да съм съвсем обективен, имаше времена когато номерацията беше от радикално значение, защото никой, при никакви обстоятелства не позволяваше да се мери (то, едва ли не и да се пипне), преди да се плати. От сума време си пробвам дрехите (което не значи непременно - обличам) преди да ги купя колкото си искам. То и затова, така и не съм се ориентирал в актуалните номерации - просто няма нужда. Да не говорим, че от петнайсетина години, дрехите ми ги купува жената, като ми разпознава размера с половин поглед на закачалката - та освен номерациите, не знам и къде са магазините. Но сега, в онази тема, ситуацията си е поръчка по интернет (което, не че не съм практикувал, но не ми е стихията).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Ринг свободен

          Божич, този марсиански словоред би трябвало да е съпроводен с някои препинателни знаци:
          – Учителя!- извика ученикът.
          Примерно.
          П.П. В хипотезата "Стари баби тормозят роми от Столипиново" само нашите журналисти са корифеи- обърни се към тях.
          Последно редактирано от Тропчо; 13-06-17, 20:55. Причина: П.П.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Ринг свободен

            Не усложнявай езика! Не би трябвало.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: Ринг свободен

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Ако е написано "Учителя извика ученикът", трябва да се разбира, че ученикът е извикал учител...
              Дрън-дрън ярина (Божич, ти си печен нали - не се впрягаш за нищо).
              "Какво прави/направи?" -Извика. "Кой?" -Учителя. "Кого/какво?" -Ученикът. Имаме си съвсем наше изречение, написано неграмотно.
              Ако ще да е с чуждоземски словоред, още сума неща/атрибути, трябва да са му чуждоземски. И тогава вече, изречението ще изглежда: "Учител извика, ученикът." - не мислиш ли!
              Последно редактирано от davc; 13-06-17, 20:57.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Ринг свободен

                Изобщо не съм се съмнявал, че ще го извъртиш както ти понася, но даже и в извъртането допускаш грешка. Каква ли? Ами не обръщай подлога, защото на "кой" отговаря ученикЪТ.
                Това, повечето четене, се отнася дори и за теб.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • От: Ринг свободен

                  Отговаря на баба ти фурката - с футболните гащи
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Ринг свободен

                    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                    Изобщо не съм се съмнявал, че ще го извъртиш както ти понася, но даже и в извъртането допускаш грешка. Каква ли? Ами не обръщай подлога, защото на "кой" отговаря ученикЪТ.
                    Това, повечето четене, се отнася дори и за теб.
                    Е, то и ти както да го въртиш - ако си искал да кажеш, че "ученикът извикал", то не непълния член е проблем да е разбираемо, а словореда.

                    Коментар


                    • От: Ринг свободен

                      Нищо не съм искал! Говорим по готово изречение и е желателно да си припомните некой неща от прогимназията.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • От: Ринг свободен

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Нищо не съм искал! Говорим по готово изречение и е желателно да си припомните некой неща от прогимназията.
                        Ей ти го готовото изречение, от което тръгна приказката: "УчителЯТ извика ученикА". В него няма нищо неразбираемо и двусмислено. И с пълен, и с празен член.

                        Коментар


                        • От: Ринг свободен

                          За това говоря/говорим:

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          И тогава вече, изречението ще изглежда: "Учител извика, ученикът."
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • От: Ринг свободен

                            Ние за това говорим, ама в първия случай имаме просто изречение, а във вторият - сложно, със собствени си, отделни атрибути на всяко. Напрактика две изречения, в едно от които, ученикът е подлог. И словоредът е само привидно, решаващият фактор.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Ринг свободен

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              ученикът е подлог
                              Ми да! Защо го тълкуваш по твой си начин?! Ясно е, ученикът върши действието - вика даскала. Не бива словоредът да обърква тълкуването.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • От: Ринг свободен

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                ...В хипотезата "Стари баби тормозят роми от Столипиново" само нашите журналисти са корифеи- обърни се към тях...
                                Всъщност, по едно време се канех да пусна нарочна тема за обърнатия словоред . Специално за нашите журналя .
                                ... по следния повод : " Двама наркодилъри заловиха полицаи на летище София" .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X