Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ринг свободен

    Тук си е.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Ринг свободен

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      ...
      ..., с месеци не сме се къпали, ...
      По това ще възразя - всяка неделя ме водеше баща ми на градска баня.

      Малко спомени от деня за къпане, ако позволиш:

      Сънувам нещо хубаво, но въздухът не ми стига. Отварям очи и осъзнавам че баща ми ме е стиснал леко с два пръста за носа а показалеца на другата ръка е поставил пред носа си, давайки ми красноречив знак да съм тих. Тихо ставам и тръгвам след него с неясното чувство че съм пропуснал нещо хубаво в съня си.
      - Какво сега?
      - Трябва да ставаш, ще ходим на баня.
      - Уфф... А оня защо не го будиш?
      - "Оня" ти е брат и е голям, ще отиде сам. И малко по-тихо да не събудиш майка си, че само днес може да се поизлежава.
      - Да бе, той все е по голям и може сам, пък аз все с тебе трябва да ходя... И като е неделя, не може ли и аз да поспя малко?
      - Не, довечера съм нощна, а трябва да свърша много неща преди да тръгна.
      Сърдит, както съм по пижама, се настанявам на стола пред масата, където ме чака ухаеща на сирене, захар и краве масло попара.
      - Ти къде?
      - Мии.. да ям.
      - Да ядеш? Преди да си си измил очите и врата? Я марш на мивката!
      - Ма нали ще ходим на баня, защо да се мия сега?
      - Щото вратът ти е мръсен и после майка ти трябва да пере на ръка захабени яки, затова.
      - Е нали всеки ден го мия, как ще е мръсен?
      - Много приказваш, ще ми захапеш ръкава на потника. Махай пижамата и хайде на мивката!
      Изпълнявам намусен. Водата от Юнгата е хладкА, да ми се раздвижела кръвта. После следва интензивно търкане с хавлиена кърпа, от което се зачервявам като варен рак. Излапвам попарата и следва най-неприятното - обличането. Чорапи, дълги чорапи с жартиери върху тях, панталон, риза с копчета, пуловер, шаячното палто, останало от някой братовчед, шапка, шал, и ръкавиците с връв през ръкавите, дето се е скъсала и е привързана наново, но с такава дължина, че трябва да съм с леко сгънати в лакътя ръце като граблива птица за да ги нанижа. И отиваме във виелицата на спирката.

      Сега ми липсва, и двамата ми липсват.

      Коментар


      • От: Ринг свободен

        Яко..., Сто , благодаря за спомените . И мен татко ме е водил на баня , но нашата беше в махалата и със истинска минерална вода. А вече синовете ми , имахме си баня в къщи .
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Ринг свободен

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ....
          Проект за 100 лева.
          Държавата го поръчва, плаща 100лв, реализират го.

          Какъв е приносът на тоя проект към БВП ?
          Варианти:
          1. Заря - внасят се за 100лв. пиратки и се опукват. повишава ли се БВП на България ?
          2. Мост/строеж - плащат се 90лв. за стомана в Перник и 10лв. за монтажници. повишава ли се БВП на България?
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: Ринг свободен

            БВП се произвежда и в двата случая. Колко обаче? И въпросът е към тебе, не ми го връщай.

            Коментар


            • От: Ринг свободен

              Чудесно
              по т.1 ефекта може да бъде почти 0 по отношение на създаден продукт
              по т.2 ефекта в/у БВП е повече от 100лв. поради реинвестирането.

              И да си додем на некоректния въпрос:
              Ако с тия 100лв. България нищо не прави (няма инжекция за мост и газпровод) как е ръста на БВП-то сравнен с инжектирания такъв? (при равни други условия)
              Последно редактирано от DBRS; 07-01-19, 15:47.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Ринг свободен

                Хипотезата с реинвестирането важи и по т. 1. Освен ако търговеца на пиратки въпросните 100 лв не ги запали и тях като заря.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Ринг свободен

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  ...Мисълтът ми беше, ако е важно Бакуревич къде си получава документацията. Иначе, Арсений отдавна се изнесе в Румъния, а Драгулев се изнесе и от фирмата.
                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Светлана е украинската връзка на Амадеус.
                  Иначе собственНик на березките (или поне една от фирмите) по настоящем е Илия
                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Много сте навытре в кухнята (за пельмени), тавагищи... ОбрЪкАх се напраО.
                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Въх! Оплакваш се, че с търтея ти спамим пелмените ли?
                  Беж, Търтьо, да бягаме, Гагич ще ни докладва за спам на Ясен.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Ринг свободен

                    Ти, па!
                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Че и на малки имена.
                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Тва е, за да не излизат в Гуглата, бре. Моите са взети произволно от именника на руските благородници между 1357 и 1652 г.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Ринг свободен

                      Какви 500 К или милиони км е изминал, без да е ремонтирал нещо или без ОР?
                      От много места, последно
                      https://www.offroad-bulgaria.com/sho...38#post3411738
                      Последно редактирано от veskov; 13-01-19, 13:08.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Ринг свободен

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Какви 500 К или милиони км е изминал, без да е ремонтирал нещо или без ОР?
                        От много места, последно
                        https://www.offroad-bulgaria.com/sho...38#post3411738
                        Като изключим чудесата на съветската и българската автотехника от времето на Тато непрежалимий (поклон-тряссс...), възможните версиЙ са три:

                        1. Превъртане на километража (жилото му с бормашина и още 1001 ТНТМ-способа от онуй Златно време) с цел кражба на гориво, смазочни материали, мамене на клиенти при таксиметровите превози и косвен резултат от това - "прескачане на основни ремонти" като нова поредна победа в социалистическото съревнование. Беше споделено вече в онази тема.

                        2. Някаква супер-оптимална експлоатация на МПС-то на смени без да бъде гасено, палено студено, без да виси в задръствания, каквито в онуй... пак си дойдохме на думата... Време, просто нямаше.

                        3. Чиста случайност. Куриозно успешни екземпляри от някой модел винаги е имало, както и е имало неудачни, "лимони", дефектиращи многократно още докато са в гаранция.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Ринг свободен

                          Това отделно. Имат двигател, скорости, водещи мостове, все капитални разходи. Ето малко джокерче
                          https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...Fd_wpaF5xx40wF
                          https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...PUYR5z1RnJIZmG
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Ринг свободен

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Като изключим чудесата на съветската и българската автотехника от времето на Тато непрежалимий (поклон-тряссс...), възможните версиЙ са три:

                            1. Превъртане на километража (жилото му с бормашина и още 1001 ТНТМ-способа от онуй Златно време) с цел кражба на гориво, смазочни материали, мамене на клиенти при таксиметровите превози и косвен резултат от това - "прескачане на основни ремонти" като нова поредна победа в социалистическото съревнование. Беше споделено вече в онази тема.

                            2. Някаква супер-оптимална експлоатация на МПС-то на смени без да бъде гасено, палено студено, без да виси в задръствания, каквито в онуй... пак си дойдохме на думата... Време, просто нямаше.

                            3. Чиста случайност. Куриозно успешни екземпляри от някой модел винаги е имало, както и е имало неудачни, "лимони", дефектиращи многократно още докато са в гаранция.
                            Само най абните шофьори превъртаха километражите с жилото, а по грамотните с поглед! На таксито няма как да му превърташ километража че колко са повече километрите толкова повече пари трябва да внесеш в ДАПа. УАЗките и Волгите при нас изкарват над 300000км. като им се долива преработено масло без никаква смяна.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • От: Ринг свободен

                              На всичко държавно (днес и ,,частно") се бае, задължително за всички флуиди . Волга що годе да мине няколкостотин, но Уаз без строшени скорости и диференциали не съм даже чувал, дори да се кара с 30-40.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Ринг свободен

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                На всичко държавно (днес и ,,частно") се бае, задължително за всички флуиди . Волга що годе да мине няколкостотин, но Уаз без строшени скорости и диференциали не съм даже чувал, дори да се кара с 30-40.
                                Заповядай да видиш мойте УАЗки.
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X