Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиостанции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Радиостанции

    От Комисията за Регулиране на Съобщенията (КРС) ме увериха, че ако се събере група ще дойдат в Пловдив за да проведат изпит за радиолюбители клас 2.

    Подготовката за изпита може да протече по два начина:
    Първият начин е всеки да си чете сам в къщи и после да се яви на изпит, а втория начин е да се организира и проведе курс. За желаещите да се занимават самостоятелно ще предложа онлайн материали, както и електронна симулация на изпит за да проверяват знанията си. За тези, които искат да се явят на курс ще организираме такъв. По спомен - за организирането на курс е необходимо да се събере група от поне 10 души. Цената на курса беше 25-30 лева. До колкото си спомням курса беше от около 10 лекции, които се провеждаха по предварителна уговорка според свободното време на лектора и учениците. При нас беше веднъж седмично. Лектор на курса, който карах аз беше инж. Васил Шаторов. Той е един от най-старите радиолюбители в Пловдив. Дългогодишен член на Пловдивския радиоклуб и дългогодишен негов началник. Материята, която се изучава на курса е много, много повече от необходимата, за взимане на изпита и придобиване на квалификация клас 2, но е изключително полезна.

    Предлагам всички, които искат да се явят на изпит и/или да преминат такъв курс да пишат тук, а като се видим на живо да ми дадат пари, за да организирам нещата по бройки за съответните мероприятия. До тук има 5 души записани.

    Комисия за Регулиране на Съобюенията
    Публичен регистър на КРС
    Радиоклуб Пловдив LZ1KSP
    Електронен тест и раздел за подготовка
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #17
      От: Радиостанции

      Направихме разговор с Радио клуба. В края на месеца ще започне курс за радиолюбители. На края на курса ще има и изпит пред КРС. Всички тези неща ще бъдат в Пловдив. Курсът ще съдържа пет лекции и ще струва 20 лева. Ще се провежда след работно време, вероятно веднъж седмично. Изпитът ще струва 28 лева. От доброволците се записаха десетина души вече. Обмислям да направя репитер, а закона изисква регистрация за да се говори през него. Така или иначе, рано или късно законът ще ни натисне за тези станции. Ако се разминем само с конфискация на станциите ще ни струва повече от цената на курса и изпита. Препоръчвам го на всички.
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #18
        От: Радиостанции

        Обади ми се за репитера,мога да помогна с хардуера безвъзмездно освен ако не си го купил вече или си намислил нещо конкретно.Къде ще се провежда курса в смисъл на кой адрес,в каршияка ли ?Кой радио клуб имаш в предвид за пловдивски ?
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Радиостанции

          Аз имам желание. Кога ще се изясни кога точно ще се провежда (кой ден конкретно?)
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #20
            От: Радиостанции

            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
            Направихме разговор с Радио клуба. В края на месеца ще започне курс за радиолюбители. На края на курса ще има и изпит пред КРС. Всички тези неща ще бъдат в Пловдив. Курсът ще съдържа пет лекции и ще струва 20 лева. Ще се провежда след работно време, вероятно веднъж седмично. Изпитът ще струва 28 лева. От доброволците се записаха десетина души вече. Обмислям да направя репитер, а закона изисква регистрация за да се говори през него. Така или иначе, рано или късно законът ще ни натисне за тези станции. Ако се разминем само с конфискация на станциите ще ни струва повече от цената на курса и изпита. Препоръчвам го на всички.
            Закона преди да ни натисне за станциите (тези, които ползват незаконни такива) нали се сещаш за колко по-важни неща има да ни лющи.

            Как следва да се запишем на въпросния курс, аз съм навит.

            Коментар


            • #21
              От: Радиостанции

              Желаещите е достатъчно да напишат тук. Аз ще ги информирам лично и тук в темата когато датите и адресите са уточнени.
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #22
                От: Радиостанции

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Обади ми се за репитера
                Задължително!
                Кой радио клуб имаш в предвид за пловдивски ?
                Радиоклуб Пловдив LZ1KSP
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • #23
                  От: Радиостанции

                  Изглежда са насрочили записването за курса за до 22.04.2015. Предполагам, че ще започне веднага след това.
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Радиостанции

                    Пиши ме и мен!
                    Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                    0879076007 Жельо

                    Коментар


                    • #25
                      От: Радиостанции

                      В крайна сметка се събраха 15 души за курса. Мястото за провеждане на лекциите и изпита ще е водолазен клуб Нептун. Срещите ще се провеждат веднъж седмично, във Сряда, от 18.30 часа. Следващата Сряда, на 29.04.2015 ще е първата среща, на която ще се запишат курсистите. След това ръководството на радиолюбителския клуб ще подаде заявление до Комисия за Регулиране на Съобщенията (КРС) от където ще насрочат датата за изпита. Всички са добре дошли в Сряда да се запишат на курса.
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Радиостанции

                        Тази вечер е от 18.30 във водолазния клуб е първата среща за радиолюбителския курс.
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Радиостанции

                          Я, какво довлече кучето в наше село!

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Радиолюбител клас C.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5657208

                          Коментар


                          • #28
                            От: Радиостанции

                            А бе, ти и картончето от 6-то ще си извадиш, ама...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Радиостанции

                              Добре, ама защо тая рентгенова снимка?
                              На невръстното 11-годишно детенце?

                              Пък то - с модерен дебел двоен възел на вратовръзката...
                              Имало нещо в Дания - кисело ли беше, гнило ли беше...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Радиостанции

                                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                                От Комисията за Регулиране на Съобщенията (КРС) ме увериха, че ако се събере група ще дойдат в Пловдив за да проведат изпит за радиолюбители клас 2.

                                Подготовката за изпита може да протече по два начина:
                                Първият начин е всеки да си чете сам в къщи и после да се яви на изпит, а втория начин е да се организира и проведе курс. За желаещите да се занимават самостоятелно ще предложа онлайн материали, както и електронна симулация на изпит за да проверяват знанията си. За тези, които искат да се явят на курс ще организираме такъв. По спомен - за организирането на курс е необходимо да се събере група от поне 10 души. Цената на курса беше 25-30 лева. До колкото си спомням курса беше от около 10 лекции, които се провеждаха по предварителна уговорка според свободното време на лектора и учениците. При нас беше веднъж седмично. Лектор на курса, който карах аз беше инж. Васил Шаторов. Той е един от най-старите радиолюбители в Пловдив. Дългогодишен член на Пловдивския радиоклуб и дългогодишен негов началник. Материята, която се изучава на курса е много, много повече от необходимата, за взимане на изпита и придобиване на квалификация клас 2, но е изключително полезна.

                                Предлагам всички, които искат да се явят на изпит и/или да преминат такъв курс да пишат тук, а като се видим на живо да ми дадат пари, за да организирам нещата по бройки за съответните мероприятия. До тук има 5 души записани.

                                Комисия за Регулиране на Съобюенията
                                Публичен регистър на КРС
                                Радиоклуб Пловдив LZ1KSP
                                Електронен тест и раздел за подготовка
                                Обявени са датите за изпити за радиолюбители, които ще се проведат през 2016 г. В Пловдив ще има два изпита:
                                на 26.02.2016 г. и на 30.09.2016 г.
                                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X